Strona główna > Świat > Przegląd wydarzeń

Przegląd wydarzeń

W Polsce

Założona został Konfederacja Polska. Senior J.K. Mikke argumentuje, że to twór jakby na wzór barskiej. Tyle tylko, że konfederacją była także targowicka. Jak na razie panowie zajmują się miejscami na listach wyborczych, różnicami poglądów, personaliami, natomiast nic nie jest wiadomo w jaki sposób zamierzają wykorzystać tę formację dla dobra Polski czy jej obywateli.

Wiadomo nam nie od dziś, że w Parlamencie Europejskim nie ma miejsca na interesy krajów członkowskich. To co jest wiadomym to tyle, że owa instytucja marnuje rocznie z pieniędzy członkowskich 150 mln euro na diety poselskie, wojaże, wystawne życie i pozory debat, o których informował niekiedy pan Sośnierz.

Sprawy krajowe załatwiamy na własnym podwórku.

Narodowcy z wielkim zapałem zaprzątają ludziom uwagę zbieraniem podpisów pod petycją do Donalda Trumpa. Nobliwą intencją jest jakoby przeciwdziałanie skutkom ustawy 447. Pytanie czy D. Trump to już prezydent Polski? To marnowanie ludzkiej energii, bowiem to polskojęzyczny rząd należy zobowiązać w trybie natychmiastowym do ujawnienia dokumentów jakie zostały w tej sprawie podpisane w okresie między Deklaracją Terezińską,  a  podpisaniem tejże przez D. Trumpa. Tajne porozumienia godzące w interes narodowy to kolaboracja, więc wymaga pociągnięcia winnych do odpowiedzialności i wymierzenia najsurowszej kary.

Niezależnie od faktów deklaracja, oznacza jedynie intencje, a nie zobowiązanie. To jest punktem wyjścia do działania. Przydałoby się więcej rozwagi miast płonnego zapału.

W świecie

USA

Pułkownik Lawrence Wilkerson (członek sztabu za czasów Collina Powella) ocenia, że poczynania Izraela na Bliskim Wschodzie zamiast zwiększyć bezpieczeństwo, niestety poważnie mu zagrażają. Wprawdzie prasa amerykańska niechętnie pisze na ten temat, ale wyraźnie spadło poparcie młodych Żydów amerykańskich dla działań władz Izraela. Przyszłe wybory prezydenckie z pewnością zmienią scenę polityczną.

Jonathan Schantzer – przewodniczący Fundacji na rzecz Demokracji, która zdaniem płk. Wilkersona, jest  agenturą obcego państwa działającą w USA pod auspicjami UAE (United Arab Emirates) i Izraela, uznał, że kampania antysemityzmu straciła rację bytu.

Izrael

Premier Netanyahu został oskarżony o zbrodnie przeciw ludzkości co udowodniła niezależna komisja powołana przez ONZ. Postawiono mu zarzut wykorzystania wojska i ostrej amunicji przeciwko 6000 bezbronnych cywilnych manifestantów.

Izrael jako państwo wspierane przez Wlk. Brytanię i USA zakupiło 2000 pocisków nuklearnych na co wskazują ujawnione przez Collina Powella maile. Izrael nie podpisał traktatu o nierozprzestrzenianiu broni nuklearnej, ale jako sojusznik USA powinno było go do tego zobowiązać.

Amerykański ekspert ds. bezpieczeństwa ujawnia, że niektóre rodzaje broni Izrael po prostu skradł Amerykanom jeszcze w latach 60-ych.

Wenezuela

J. Guido forsowany przez AIPAC na prezydenta Wenezueli, to przykład łagodniejszej formy zamachu stanu. Podobnie postąpiono w Panamie z osadzeniem M. Noriegi. Guido nie bez przyczyny wielokrotnie wypowiadał się o potrzebie współpracy z Izraelem. Sam mając poparcie 9 członków parlamentu miałby reprezentować naród Wenezueli.

Niezależnie od personaliów, Amerykanie zdają się nic nie wyciągać żadnych wniosków z fatalnych w skutkach interwencji w Iraku, Afganistanie, Syrii, Kolumbii.

Jola

2 thoughts on “Przegląd wydarzeń

  1. Amerykański ekspert ds. bezpieczeństwa ujawnia, że niektóre rodzaje broni Izrael po prostu skradł Amerykanom jeszcze w latach 60-ych.—– BO SYDY TO TYLKO KRADNA BO SAMI NIC NIE UMIA WYMYSLEC ONI ZYJA Z KRADZIERZY TYLKO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.