Strona główna > Świat > Przegląd tygodnia

Przegląd tygodnia

WYDARZENIA Z BLISKA I DALEKA

-Macron wycofał francuskiego ambasadora w Rzymie zarzucając Włochom niewybredną krytykę polityki rządu francuskiego, która nadwyrężyła relacje między tymi państwami.

-Spodziewane wspólne wystąpienie E. Macrona i A. Merkel na konferencji bezpieczeństwa w Monachium nie doszło do skutku z powodu odwołania przez Prezydenta Francji jego udziału.

-Nowe przepisy we Francji nadają etykietkę chuligana każdemu kto bierze udział w demonstracjach ulicznych; kara przewidziana za chuligaństwo to 6 miesięcy więzienia. W minioną sobotę według danych oficjalnych przez Paryż przemaszerowało 84 000 protestantów.

Szykuje się program inwestycyjny: cały naród buduje więzienia!

-Za wypowiedź: „Chciałbym zobaczyć to piekło na jakie zasługują autorzy Brexitu nie potrafiący przedstawić alternatywy” Don Tusk zyskał miano Kardynała Europy.

Dante Alighieri w swym przewodniku po piekle w „Boskiej Komedii” umieścił morderców i zdrajców, w tym zdrajców swojego kraju, w ostatnim IX kręgu, centralnym miejscu piekła-miejscu przeznaczonym dla najgorszych grzeszników. Na jakie piekło zasługuje kapciowy ludobójczej neomarksistki herr Tusk? Red. W-P

-Sekretarz Stanu Mike Pompeo w dniach 11.02 – 15.02 b. r. odwiedzi kolejno  Węgry, Słowację i tego samego dnia  Polskę, następnie Belgię i Islandię. Tematyka w poszczególnych stolicach ma odpowiednio dotyczyć : zagrożeń w relacjach z Rosją i Chinami, przywrócenia pokoju w  Wenezueli, zagrożeń ze strony Iranu, bezpieczeństwa na Płn. Atlantyku. Zwyczajowa partytura na koszty i udziały z rozmyciem odpowiedzialności.

-Stany Zjednoczone postanowiły dokonać zakupu tarczy antyrakietowej (Iron Dome) od Izraela.

-Senat przyjął ustawę o przyznaniu militarnego wsparcia dla Izraela o wartości $3,3 mld na najbliższe 10 lat.

-Jako pierwszą w roku 2019 amerykański Senat przyjął ustawę o karaniu osób dopuszczających się bojkotu produktów i usług izraelskich firm, krytyki sposobu przejmowania własności oraz sankcji. Ustawę nazwano anti- BDS. Wielu publicystów stwierdza, że ustawa narusza podstawowe prawo swobody wypowiedzi i wyboru światopoglądu.

-Senacki program proekologicznego rozwoju USA na  najbliższe 10 lat zaprezentowany przez Alexandrię Ocasio Cortez spotkał się z ostrą reakcją obywateli, którzy uznali, że przed objęciem stanowisk członkowie Kongresu powinni przechodzić obowiązkowe badania psychiatryczne. Wśród 10 propozycji znalazła się likwidacja ruchu lotniczego, zastąpienie silników wszelkich pojazdów  napędem wyłącznie elektrycznym, dostosowanie wszystkich budynków do energooszczędnych, otwarte granice, nieograniczony ruch migracyjny, darmowe kształcenie na każdym szczeblu, darmowa służba zdrowia.

Jak to sfinansować i co zrobić z niepotrzebną ropą autorka propozycji przemilcza.

Jola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *