Strona główna > Świat > PRZECZYTAJ KONIECZNIE!!! „Paliwo zużyte w Fukushimie ma 85 razy więcej cezu niż to, które wyleciało w powietrze w Czernobylu”

PRZECZYTAJ KONIECZNIE!!! „Paliwo zużyte w Fukushimie ma 85 razy więcej cezu niż to, które wyleciało w powietrze w Czernobylu”

Komentarz: Bydlęta czasowo pełniące funkcje w tzw. polskim rządzie oraz reżimowi pismacy nawet nie zająkną się na temat groźby, jaką poznaje z każdym dniem wolny świat. Na zamówienie żydowskiej szajki, która chwilowo okupuje większość krajów Europy, ta banda przestępców propaguje realizację tzw. „programu atomowego” w naszym pięknym kraju.

Autor tłumaczenia pamięta doskonale, czym był Czernobyl, miał wtedy 20 lat, ale nie cierpi na żydowsko-bolszewicką sklerozę i pamięta również, jak narody skandynawskie otrzymały zalecenie swoich rządów nie wychodzenia z domów przez tydzień. Czernobyl był o 85 razy mniejszą katastrofą wobec tej, o której bandyci żydowscy nie chcą powiedzieć Tobie i Twojej rodzinie.

Za: http://enenews.com

06/04/2012

Tłum. wMordechaj

Fukushima, marzec 2011

Ekspert ds energii atomowej: paliwo zużyte w Fukushimie ma 85 razy więcej cezu niż to, które wyleciało w powietrze w Czernobylu – „To może zniszczyć światowe środowisko naturalne i naszą cywilizację…podstawę ludzkiego przetrwania” – mówi były doradca ONZ.

Tytuł: Fukushima Daiichi Site: poziom cezu-137 jest 85 razy większy niż podczas katastrofy w Czernobylu

Źródło: Akio Matsumura z dnia 05/04/2012

(…) zwróciłem się do specjalisty ds problematyki zużytego paliwa, Roberta Alvareza, byłego Starszego Doradcy Sekretarza oraz Asystenta Sekretarza ds Narodowego Bezpieczeństwa i Środowiska w Departamencie Energii USA, o wyjaśnienie potencjalnego wpływu wybuchu 11.421. prętów paliwowych zawierających paliwo atomowe.

Otrzymałem odpowiedź Mr. Alvareza, datowaną na 05/04/2012, jaka wprawia w osłupienie:

W ostatnim czasie poznajemy coraz więcej danych na temat obecnej sytuacji dotyczącej zużytego paliwa w Fukushima-Dai-Ichi. Wg mojej wiedzy, spośród 1532 zestawów paliwowych w reaktorze nr 4, 304 zestawy są świeże i nienapromieniowane. A zatem zostaje 1231 napromieniowanych prętów z zużytym paliwem w reaktorze nr 4, jakie zawierają około 37 milionów kiurów (~1.4E+18 Becquerel) długotrwałej promieniotwórczości. Blok reaktora nr 4 jest około 100 stóp nad powierzchnią ziemi, ma zniszczoną strukturę i narażony jest na wpływ czynników ogólnych. Jeżeli wystąpi trzęsienie ziemi albo inne zdarzenie, jakie spowoduje wyciek z tego bloku, może to doprowadzić do katastrofy pożaru i promieniowania, które wyrzuci do atmosfery około 10 razy więcej cezu-137 niż podczas wypadku w Czernobylu.

Infrastruktura do bezpiecznego usunięcia tego materiału została zniszczona tak samo, jak w wypadku trzech innych reaktorów. Zużytego paliwa atomowego nie da się po prostu zabrać za pomocą dźwigu, jakby to był zwykły ładunek. Aby uniknąć poważnego napromieniowania, pożaru i możliwych wybuchów, należy taki ładunek przez cały czas trzymać w wodzie, a następnie zagłębić go w strukturze z ciężkiego betonu w suchych zbiornikach. Ponieważ nigdy wcześniej tego nie robiono, usunięcie zużytego paliwa z bloków zniszczonych reaktorów Fukushima-Dai-Ichi wymagać będzie wielkiego i czasochłonnego wysiłku rekonstrukcji oraz nieznanych ilości wody. Pomimo wielkich zniszczeń, jakie miały tam miejsce, suche zbiorniki do przechowywania małych ilości zużytego paliwa wydają się nietknięte.

W oparciu o dane z Departamentu Energii USA, zakładamy że w zakładzie Dai-Ichi znajduje się 11.138. zużytych zespołów paliwowych i niemal wszystkie są w blokach. Zawierają one około 336 milionów kiurów (~1.2 E+19 Bq) długotrwałej promieniotwórczości. Około 134 miliony kiurów zawartych jest w cezie-137, to jest 85 razy więcej niż w wypadku cezu-137 uwolnionego podczas katastrofy w Czernobylu, jak ocenia amerykański National Council on Radiation Protection (NCRP). Ogólna ilość zużytego paliwa do reaktorów w Fukushima-Daichi zawiera około połowy całkowitej ilości cezu-137, jaka dostała się do atmosfery podczas wszystkich prób z bronią jądrową, wybuchu w Czernobylu oraz światowej produkcji energii w zakładach atomowych razem wziętych (270 milionów kiurów albo ~9.9 E+18 Becquerel).

Ważne, aby opinia publiczna zrozumiała, że reaktory atomowe, jakie działały dziesiątki lat, w tym również te w Fukushima-Dai-Ichi, wygenerowały największą część skupisk promieniotwórczości na naszej planecie.

Wielu z naszych czytelników może mieć trudności z uzmysłowieniem sobie znaczenia tej liczby i skali, jednak możemy sobie uzmysłowić, co oznacza ilość cezu-137 o 85 razy większa niż to, co było w Czernobylu. To może zniszczyć całe środowisko naturalne świata i naszą cywilizację. To nie jest nauka na temat lotów w kosmos i szczegółów z tym związanych, nie jest to również boksowanie się w debacie publicznej na argumenty za i przeciw budowie elektrowni atomowych. To jest problem przetrwania gatunku ludzkiego na ziemi. (…)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.