„Przecież Boga mamy jednego”. Łukaszenka wyjaśnił dlaczego pocałował Koran

Film video: Łukaszenka wyjaśnił, dlaczego pocałował Koran

a

lukaszenko-el-diablo-1

Лукашенко объяснил, почему поцеловал Коран (2:42)

Zapis treści filmu video:

Jeśli chodzi o religię, to hasło u nas jest jedno: każdy znajdzie drogę do swojej świątyni. Niedawno otwarto meczet, możecie wejść, pomodlić się i jeśli jest Muzułmanka – proszę bardzo.

Oto doniesiono mi, że krytykuje się mnie, że ja tam Koran pocałowałem. Wraz z Erdoganem byliśmy na otwarciu tego meczetu. Podarowano mu Koran i on go pocałował, ja pierwszy raz to widziałem. I mi tez dano taki Koran – i co powinienem zrobić? Powtórzyłem ten gest. No, już mnie krytykują, prawdopodobnie myśli kto, że zostałem „przechrzczony”. Ależ skąd, nikt mnie nie „przechrzcił”. Ale jestem prezydentem i u mnie w kraju mieszka wiele tysięcy Muzułmanów. Dla nich jestem również prezydentem. I oni nigdy żadnych problemów nam nie stwarzali.

U nas z nimi idealne stosunki, tak jak i z Katolikami i Prawosławnymi. A prawodawstwo kraju przewiduje równe prawa dla przedstawicieli wszystkich religii.

Jestem prezydentem wszystkich! Ja bardzo dokładnie i uważnie śledzę to. Jak kierownicy, urzędnicy i inni, duchowni hierarchowie, odnoszą się do innych wyznań. Do ludzi, którzy nie wyznają Prawosławia, tak jak do Katolików, jak Katolicy odnoszą się do Prawosławnych, do Muzułmanów. Ja bardzo dokładnie to obserwuję.

Pełnomocnikiem do spraw religii jest u nas taki wyznaczany przez prezydenta dorosły człowiek, rozumny, mądry człowiek. On nieustannie zapoznaje mnie ze stanem rzeczy, z tymi kwestiami. Trzymam nad tym szczególną kontrolę. Trzeba to śledzić osobiście i władza powinna podkreślać: wszyscy mają równe prawa. I u nas rzeczywiście tak jest. Że u nas nie ma tego problemu, nawet nie mogę powiedzieć, co robimy, aby tak było. Po prostu żyjemy. Żyjemy jak jeden naród. Żyjemy jak jedni wierzący. Bóg jest jeden? Czy nie? Przecież mamy jednego Boga! Dlaczego musimy walczyć ze sobą? Prawdopodobnie za tę politykę odnoszą się do mnie dobrze i w muzułmańskim świecie. Mogę pojechać do dowolnego kraju muzułmańskiego, a u nich radio dobrze pracuje, oni mnie tam spotykają, znają moją politykę i moje podejście do tego. I Erdogan o tym powiedział, że nie ma w świecie takiego drugiego kraju, jak Białoruś, gdzie w ten sposób byłaby rozwiązywana ta sprawa. Powiedział, że w Turcji nie jest tak, jak w Białorusi. To drogo kosztuje.

Źródło:

„БОГ ЖЕ У НАС ОДИН”. Лукашенко объяснил, зачем поцеловал Коран. (ВИДЕО)

http://3rm.info/main/65267-bog-zhe-u-nas-odin-lukashenko-obyasnil-zachem-poceloval-koran-video.html

18.11.2016 r.

Tłumaczył Andrzej Leszczyński

18.11.2016 r.

***

Ma rację prawosławny Łukaszenka mówiąc, że jeden jest Bóg. I przedstawiony przez niego gest powitalny dla tego jedynego Boga wszystkich religii jest teraz gestem, uzewnętrznianym przez wielu przywódców religijnych i świeckich świata. Oprócz witania „rogatą dłonią” prezentują też oni symbol swego boga, jego znak – liczbę 666. Poniżej – w wykonaniu Katolików, Muzułmanów, Żydów. Również całowanie religijnych ksiąg innych wyznań staje się normą.

 

Mano cornuta (wł. - dłoń rogata), znak diabła, rogi diabła.
Mano cornuta (wł. – dłoń rogata), znak diabła, rogi diabła.
Prezydent Iranu (żyd) Ahmadinejad
Prezydent Iranu (żyd) Ahmadinejad
Arafat
Arafat

a

a

JP2 – na obu dłoniach po 3 szóstki D.Tusk – wykonanie kiepskie Tutaj – bez zarzutu
JP2 – na obu dłoniach po 3 szóstki D.Tusk – wykonanie kiepskie Tutaj – bez zarzutu
Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *