Strona główna > Samoobrona w infowar > Protest przed polską Ambasadą w Londynie i spotkanie w Sejmie

Protest przed polską Ambasadą w Londynie i spotkanie w Sejmie

aSzanowni Państwo,

Ponad sto osób, które uczestniczyły w Londynie w seminarium dotyczącym żywności podpisało apel do Premiera i Rządu RP, aby pozwolił małym i średnim rolnikom sprzedawać ich produkty bowiem obecnie, na mocy prawa polskiego, jest to niemożliwe. Wśród osób, które podpisały apel m.i.: Sally Fallon Morell – Prezydent Fundacji Weston A. Price (USA), dr Beverly Rubik (USA), dr  Stephanie  Seneff (USA) – z Instytutu Technologii w Massachusetts (USA), Dr Natasha Campbell-McBride – Dyrektorka Kliniki Żywienia w Cambridge (UK), Dr Michael Antoniou z  Londyńskiej Szkoły Medycznej w King’s College (UK). Autorzy apelu są zdumieni słysząc, że najsmaczniejsze i pożywne jedzenie z wiejskiego domu w Polsce – jest nielegalne. Wzywają Premiera i Rząd RP do dokonania natychmiastowych zmian w prawie bowiem przepisy te nie przyszły z Brukseli, lecz z Warszawy!

Rozporządzenie (WE) 852/2004 Parlamentu i Rady w sprawie higieny środków spożywczych precyzuje, że przepisy dotyczące higieny dla środków produkcji powinny mieć zastosowanie jedynie do przedsiębiorstw, których specyfika działania zakłada ciągłość działań i pewien sposób organizacji, a wymóg dokumentacji musi być elastyczny, aby NIE POWODOWAŁ NADMIERNEGO OBCIĄŻENIA BARDZO MAŁYCH PRODUCENTÓW.

W Polsce do tej pory nie stworzono przepisów odrębnych dla małych producentów i małych gospodarstw rolnych! UWAGA!!!! Jutro, 13 marca 2014 r. (czwartek) ma się odbyć spotkanie Podkomisji nadzwyczajnej do spraw zmian legislacyjnych dotyczących sprzedaży bezpośredniej produktów rolnych (w sali nr 23 (bud. G), w gmachu Sejmu RP w Warszawie, przy ul. Wiejskiej 4/6/8, o godz. 12.00).

Po zapoznaniu się opiniami z Biura Analiz Sejmowych w sprawie zmian legislacyjnych dotyczących sprzedaży bezpośredniej produktów rolnych widać wyraźnie, że dalej nie ma woli dokonania zmian w prawie, które uniemożliwia indywidualnym rolnikom wykonywanie w pełnym zakresie ich zawodu.

Domagamy się od Premiera i Rządu RP wzięcia pod uwagę argumentów zarówno Polaków jak i obywateli z innych krajów i PILNE stworzenie odpowiednich przepisów umożliwiających przetwórstwo w rodzinnych gospodarstwach rolnych i lokalną sprzedaż żywności wytworzonej w gospodarstwie rolnym jak to ma miejsce w innych krajach Unii Europejskiej.

Jadwiga Łopata, laureatka Nagrody Goldmana (ekologiczny Nobel)

Sir Julian Rose, prezes

==========================

Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC

34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114 [email protected]

www.icppc.pl www.gmo.icppc.pl www.eko-cel.pl

Informacja przysłana na redakcyjną pocztę. Dziękujemy za zaangażowanie i walkę. Redakcja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.