Strona główna > Rosja > Prośba Janukowycza do Putina

Prośba Janukowycza do Putina

a0,1Prośba Janukowycza do Putina. Władimir Putin otrzymał od Wiktora Janukowycza pisemną prośbę o wykorzystanie rosyjskich sił zbrojnych w celu obrony ludności Ukrainy.

„Novoross”-Stały przedstawiciel Federacji Rosyjskiej przy ONZ, Witalij Czurkin, poinformował w Radzie Bezpieczeństwa ONZ o tym, że prezydent Rosji Władimir Putin otrzymał od Wiktora Janukowycza pisemną prośbę o wykorzystanie rosyjskich sił zbrojnych w celu obrony ludności Ukrainy.

„Dzisiaj jestem upoważniony do oświadczenia co następuje: Rosyjski prezydent otrzymał następujące wezwanie od prezydenta Ukrainy Janukowycza. Cytuję: „Oświadczenie prezydenta Ukrainy. Jako prawomocnie wybrany prezydent Ukrainy oświadczam: wydarzenia na Majdanie, nielegalne przejęcie władzy w Kijowie doprowadziły do tego, że Ukraina stanęła na skraju wojny domowej. W kraju panuje chaos i anarchia. Życie i bezpieczeństwo ludzi, szczególnie na południo-wschodzie i na Krymie są w niebezpieczeństwie. Pod wpływem krajów zachodnich prowadzony jest jawny terror i przemoc. Ludzie są prześladowani z powodów politycznych i językowych”-podkreślił.

Także Witalij Czurkin zacytował oświadczenie ukraińskiego prezydenta o jego legitymacji jako szefa państwa.

„W związku z tym zwracam się do prezydenta Rosji Władimira Władimirowicza Putina z prośbą o użycie sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej w celu przywrócenia rządó prawa, porządku, pokoju, stabilizacji, obrony ludności Ukrainy. Wiktor Janukowycz, 1 marca 2014 roku”.

Aby nie być gołosłownym, stały przedstawiciel Federacji Rosyjskiej przedstawił członkom Rady Bezpieczeństwa ONZ fotokopię oryginału prośby Janukowycza do Putina.

Za: http://novoross.info/general/23417-vladimir-putin-poluchil-ot-viktora-yanukovicha-pismennuyu-prosbu-ispolzovat-rossiyskie-vooruzhennye-sily-dlya-zaschity-naseleniya-ukrainy.html

Data publikacji: 4.03.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.