Strona główna > NWO > Apokalipsa > Proroctwa o nadchodzącej karze

Proroctwa o nadchodzącej karze

Czytelnik z Brazylii przysłał nam tę homilię ks. René Trincado, którego nie znamy. Nie przedstawiono żadnych źródeł bibliograficznych dla różnych proroctw, niemniej jednak, wydają się być obiektywne i uważamy, że zasługują na to by poznali je nasi czytelnicy. Dlatego przełożyliśmy ją z portugalskiego. TIA

Homilia z 24 niedzieli po Zielonych Świątkach

 

Ks. René Trincado

W Catena Aurea św. Tomasza widzimy w komentarzu do Mat 8:23-27 te słowa: „Wtedy Nasz Pan rozkazał wiatrom – tzn. diabłom – tym które mieszają w prześladowaniach – i że On da Kościołowi i światu wielki pokój”.

Można by postawić takie pytania: Czy ten rozkaz zakończy obecne cierpienie które atakuje Kościół i świat? Czy Pan Bóg pragnie dać wielki i nagły pokój?

Przedstawiamy te proroctwa – stare i niedawne – jako możliwą odpowiedź:

Matka Boża Fatimska (1917) – W końcu moje Niepokalane Serce zatriumfuje. Ojciec Święty poświęci Mi Rosję i ona się nawróci/przemieni, i świat dostanie pewien okres pokoju.

Matka Boża z La Salette: Od jednego ciosu zginą wszyscy wrogowie Kościoła Jezusa Chrystusa.

Matka Boża z La Salette, Francja (1846) – Wtedy Jezus Chrystus aktem swojej sprawiedliwości i wielkiego miłosierdzia dla sprawiedliwych, rozkaże swoim Aniołom, aby uśmiercili wszystkich Jego wrogów. Za jednym zamachem prześladowcy Kościoła Jezusa Chrystusa i wszyscy ludzie oddani grzechowi zginą, a ziemia stanie się pustynią. Wtedy nastanie pokój.

 

Matka Boża z Akita, Japonia (1973) – Ojciec ześle straszną karę na całą ludzkość. Będzie to kara większa niż potop, taka jakiej nigdy wcześniej nie widziano. Ogień spadnie z nieba i wymaże wielką część ludzkości.

 

Św. Brygida (1303-1373) – 40 lat przed rokiem 2000, diabeł zostanie wypuszczony na jakiś czas by kusić ludzi. Kiedy wszystko będzie wydawać się stracone, Sam Bóg nagle zakończy wszelkie zło.

Czcigodny Bartholomew Holzhauser (XVII wiek) – Wtedy zaingeruje Wszechmocny cudownym ciosem jakiego nikt nie może sobie wyobrazić. Przez 3 dni ziemia pogrąży się w całkowitą ciemność. Jak wcześniej w Egipcie, Anioł Zagłady wytnie wszystkich tych którzy podniosą się z szatańską nienawiścią przeciwko Kościołowi.

Św. Kasper del Bufalo (XIX wiek) – Ci którzy przeżyją 3 dni ciemności i grozy uwierzą, że są sami na ziemi, bo ziemia będzie pokryta trupami.

 

Św. Wincent nazywany Aniołem Apokalipsy: ‚Kościół będzie wylewał łzy’

Św. Wincent Ferrer (XIV wiek) – Nadejdą takie czasy jakich nikt wcześniej nie widział… To wywoła wielki chaos, taki o jakim nigdy nie myślano, oprócz tego jaki nastąpi na Sądzie Ostatecznym. Kościół będzie wylewał łzy… Ale smutek zamieni się w radość. Król Królów i Pan Panów wszystko oczyści i odnowi.
O. Bernard Maria Clausi (XIX wiek) – Rzeczy osiągną szczyt, a kiedy wszystko będzie wydawać się stracone, Bóg przemieni wszystko jednym mrugnięciem oka, jak od rana do nocy… Nastąpi straszliwa wrzawa bezpośrednio przeciwko bezbożnym. Będzie to zupełnie nowa i straszna kara, jakiej świat nigdy nie widział. Tę karę odczuje cały świat, i będzie taka straszna, że ci którzy ją przeżyją będą uważali się za jedynych żyjących. Ta kara będzie  natychmiastowa, ale przerażająca.

Czcigodny  o. Jacinto Coma (XIX wiek) – Opatrzność zastrzegła sobie nieoczekiwany sposób, który za jednym zamachem zrobi to, co zajęłoby bardzo dużo czasu w normalnym biegu rzeczy.

S. Maria des Vallés (XVII wiek) – będą 3 potopy zesłane by zniszczyć grzech. Pierwszy potop od Ojca Przedwiecznego będzie wodą. Drugi od Syna – krwią. Trzeci od Ducha Świętego będzie ogniem. Ale będzie smutny jak pozostałe, bo napotka duży opór i duże ilości zielonego drewna, które trudno będzie zapalić. Dwa już minęły, a trzeci jeszcze nie, jak dwa pierwsze zostały przepowiedziane na długo zanim nadeszły, tak będzie z trzecim. Tylko Bóg zna czas.

 

Czcigodna Isabel Canori (XVIII wiek) – Zobaczyłam świat w całkowitej rewolucji: nie było już porządku ani sprawiedliwości. Siedem grzechów głównych podniosły się w triumfie. Z każdej strony szerzyły się niesprawiedliwość, oszustwo, cudzołóstwo i każdy rodzaj niegodziwości… Wszyscy wierni którzy zachowali w sercu wiarę w Jezusa Chrystusa… byli zwolnieni ze straszliwej kary… Nagle podniósł się gwałtowny i porywczy wiatr, który brzmiał jak ryk lwa i słyszano go na całej ziemi. Strach i groza zaatakowały człowieka i bestię…

Siły piekła użyje się do eksterminacji tych bezbożnych i heretyckich osób, które chciały obalić Kościół i zniszczyć go do samych fundamentów… Ale Pan wzgardzi ich sztuczkami, i swoją Potężną Ręką ukarze tych bezbożnych bluźnierców, pozwalając piekielnym mocom wyjść z piekła…

Niezliczone legiony diabłów opanują ziemię i będą wykonywać rozkazy Boskiej Sprawiedliwości, wywołując straszliwe nieszczęścia i katastrofy. Zaatakują wszystko i wyrządzą szkody rodzinom, nieruchomościom, miastom i wioskom. Nic na ziemi nie zostanie oszczędzone. Bóg pozwoli na ukaranie tych kłamliwych … dając im szybką i straszną śmierć, gdyż oni dobrowolnie poddali się piekielnej mocy, zawierając z nią pakt przeciwko Boskiej Sprawiedliwości…

Potem zobaczyłam ciemną i przerażającą jaskinię ognia, z której wyłaniało się mnóstwo diabłów pod postacią ludzi-zwierząt. Przybyli by zaatakować ziemię, pozostawiając wszędzie ruiny i krew… Te złe duchy grabiły miejsca gdzie Bóg był obrażany i traktowany w świętokradczy sposób. Sprofanowane miejsca zostaną zburzone i zniszczone, i nie pozostanie po nich nic oprócz ruin.

 

Anna Maria Taigi: Przez 3 dni te zarazy przykryją ziemię

Bł. Anna Maria Taigi (1769-1837) – Trzy zarazy, pełne straszliwych widoków, pokryją ziemię przez 3 dni. Kara… z Nieba będzie przerażająca i powszechna. Wszyscy wrogowie Kościoła, znani czy nieznani, zginą w tej ciemności, z wyjątkiem nielicznych, których Bóg później nawróci. Powietrze będzie skażone demonami, którzy pojawią się pod wszelkiego rodzaju ohydnymi postaciami.

 

Mała Marie des Terreaux (1773-1843) – Zobaczycie, że rewolucja zakończy się tak jak się zaczęła. Zobaczycie te same rzeczy i to samo zło jak na początku: Republikę, kłamstwa, wyuzdanie itd. itd. Ale wszystko odbędzie się dużo szybciej i zakończy się wspaniałym cudem.

Wielkie wydarzenie wprawi w osłupienie ziemię kiedy źli zostaną ukarani w zdumiewający sposób… Nagle rewolucja się zakończy cudem, który zadziwi świat. Nieliczni źli którzy zostaną będą nawróceni. Rzeczy które się wydarzą będą zwiastunem końca świata; będą tak straszne, że wielu umrze ze zgrozy.

S. Palma Maria Addolorata (XIX wiek) – Będą 3 dni ciemności, ani jeden diabeł nie pozostanie w piekle. Wszyscy wyjdą i zainfekują powietrze. To będzie ostatnia zaraza. Później na niebie pojawi się wielki krzyż, i triumf Kościoła będzie taki, że ludzie będą wątpić w istnienie takiego zła… Wtedy nastanie prawdziwy pokój.

Josefina Reverdy (XIX wiek) – Część ziemi to pustynia; nic nie zachowa się bez mocy Boga. Bardziej żarliwe dusze wpadną w niepokój moralny. Będą trzy straszne nawałnice, które poruszą góry i połączą ze sobą domy i budynki. Trzecia część wszystkich ludzi zginie. W tym momencie ukryje się słońce. Ziemię przykryją 3 gęste chmury wypełnione szatańskimi duchami. Księżyc będzie czerwony jak krew… Po prześladowaniu Kościół zatriumfuje i  znowu rozkwitnie.

Maria Julia Jahenny (1850-1941) – Nagle podniosę się w całym przepychu mej sprawiedliwości… Przekształcę ziemię; powalę winne dusze… Będzie to potop grozy.

S. Helena Aiello (+1961) – Rzym się nie uratuje, bo włoscy rządzący porzucili Boskie Światło, i dlatego, że tylko nieliczni ludzie naprawdę kochają Kościół. Ale nie są odległe czasy kiedy wszyscy źli zginą od potężnych ciosów Boskiej Sprawiedliwości. Świat nie zasługuje już na przebaczenie, a raczej na ogień, zniszczenie i śmierć… Kara będzie szybka żeby usunąć z ziemi zło. Nawałnica ognia spadnie na ziemię. Ta straszna kara jakiej nie widziano w historii ludzkości potrwa co najmniej 70 godzin. Zostaną porażeni i unicestwieni ateiści, i wielu zginie z powodu uporu w swoich grzechach. Później zobaczysz moc triumfu światła nad mocą ciemności. Kara ognia jest bliska i oczyści ziemię z niegodziwości złych.

Znaki kary w publicznym objawieniu

 

Są dziesiątki więcej prywatnych objawień mówiących o nagłej i przerażającej karze, przez którą Chrystus zaprowadzi pokój na ziemi. Proroctwo o 3 dniach ciemności jest może najbardziej powtarzanym ze wszystkich. Niewątpliwie ktoś mógłby sprzeciwić się, że nic z tego nie jest napisane w Objawieniach, tzn. Piśmie Świętym. Zobaczmy czy to jest prawdą:

Zachariasz – W całym kraju – wyrocznia Pana – dwie części zginą i śmierć poniosą, trzecia część tylko ocaleje. (13:8) * W owym dniu nie będzie światła ani zimna, ani mrozu. Będzie to jeden jedyny dzień – Pan tylko wie o nim – nie będzie to dzień ani noc, wieczorną porą będzie jasno. (14:6-7)

Izajasz – Oto dzień Pański nadchodzi okrutny, najwyższe wzburzenie i straszny gniew, żeby ziemię uczynić pustkowiem i wygładzić z niej grzeszników.

 

Bo to dzień rzezi, spustoszenia i płaczu

Bo gwiazdy niebieskie i Orion nie będą jaśniały swym światłem, słońce się zaćmi od samego wschodu, i swoim blaskiem księżyc nie zaświeci. Ukarzę Ja świat za jego zło i niegodziwców za ich grzechy. Położę kres pysze zuchwałych i dumę okrutników poniżę. (13:9-11)

*Bo to dzień rzezi, spustoszenia i płaczu (22:5)

 

* Dlatego ziemię pochłania przekleństwo, a jej mieszkańcy odpokutowują; dlatego się przerzedzają mieszkańcy ziemi i mało ludzi zostało… Tak bowiem będzie na środku ziemi pomiędzy narodami, jak przy otrząsaniu oliwek, jak ostatki winogron po winobraniu. (24:6,13)

* A stanie się to nagle, niespodzianie: zostaniesz nawiedzone przez Pana Zastępów grzmotem, wstrząsami i wielkim hukiem, huraganem, burzą i płomieniami trawiącego ognia. (29:5-6)

* Bo Pan kipi gniewem na wszystkich pogan i wrze z oburzenia na wszystkie ich wojska. Przeznaczył je na zagładę, na rzeź je wydał. (34: 2)

* Oto będą jak źdźbła słomiane, ogień ich spali.  (47:14)

Sofoniasz – Całkowicie usunę wszystko z powierzchni ziemi – wyrocznia Pana: Usunę ludzi i bydło, usunę ptactwo powietrzne i ryby morskie, i zgorszenia wraz z bezbożnymi; i wytępię człowieka z oblicza ziemi – wyrocznia Pana. (1: 2-3)

* Bliski jest wielki dzień Pański, bliski i rychły on bardzo; głos dnia Pańskiego okrutny; wtedy z rozpaczy zakrzyknie i mocarz.

Dzień ów będzie dniem gniewu, dniem ucisku i utrapienia, dniem ruiny i spustoszenia, dniem ciemności i mroku, dniem chmury i burzy, dniem trąby i krzyku wojennego – przeciwko miastom obronnym i przeciw basztom wysokim.
I udręczę ludzi, że chodzić będą jak niewidomi, ponieważ zawinili przeciwko Panu; i krew ich jak kurz będzie rozpryskana, a ich szpik jak błoto. Ani ich srebro, ani ich złoto nie zdoła ich ocalić w dniu gniewu Pana, gdyż ogień Jego zapalczywy strawi całą ziemię; bo dokona zagłady – zaiste strasznej – wszystkich mieszkańców ziemi. (1:14-18)

* bo postanowiłem zgromadzić narody, zebrać królestwa, aby wylać na nie moje oburzenie, cały mój gniew zapalczywy, bo ogień mej żarliwości pochłonie całą ziemię. (3: 8)
* Wtedy bowiem przywrócę narodom wargi czyste, aby wszyscy wzywali imienia Pana i służyli Mu jednomyślnie. (3: 9)
„Dzień Pański” który prorok ogłosił będzie straszną i niewyobrażalną karą, nawet na końcach ziemi, jaka spadnie na wszystkie narody. Po tej strasznej karze, ocaleni którzy zostaną, z nową gorliwością będą wzywać imienia Pana. Kościół i świat zostanie przywrócony w sposób radykalny i nadprzyrodzony.

 

I jest ich więcej:

Jeremiasz – Spojrzałem na ziemię – oto zupełny bezład; na niebo – nie ma jego światła… To bowiem mówi Pan: Cały kraj będzie spustoszony, ale zagłady nie dopełnię… (4:23, 27)

* Oto nawałnica Pańska, gniew powstaje, burza szaleje, spada na głowę niegodziwych.
Nie ustanie gniew Pana, dopóki nie wykona On i nie urzeczywistni zamiarów swego serca.
Przy końcu dni zrozumiecie to w pełni. (23: 19-20)

Ezechiel – Tak mówi Pan Bóg: Oto nadchodzi jedno nieszczęście za drugim. 6 Koniec nadszedł, nadszedł koniec dla ciebie, oto nadszedł. Nadszedł dla ciebie zgubny los, o ty, mieszkańcu ziemi! Nadszedł czas, bliski jest dzień utrapienia, a nie radosnych pląsów na wzgórzach. (7: 5-7)

* Pan skierował do mnie te słowa: Synu człowieczy, prorokuj i mów: Tak mówi Pan Bóg:
Biadajcie nad tym dniem! Blisko jest bowiem dzień, bliski jest dzień Pański. Dniem chmur będzie czas [kary] narodów pogańskich. (30: 1-3)

Joel – Ach, biada! Co za dzień! Bliski jest dzień Pański, a przyjdzie on jako spustoszenie od Wszechmogącego. (1: 15)

Amos – Biada oczekującym dnia Pańskiego. Cóż wam po dniu Pańskim? On jest ciemnością a nie światłem… Przecież dzień Pański jest ciemnością, a nie światłem, mrokiem, a nie ma w nim jasności? (5: 18, 20)

Malachiasz – Bo oto nadchodzi dzień palący jak piec, a wszyscy pyszni i wszyscy wyrządzający krzywdę będą słomą, więc spali ich ten nadchodzący dzień, mówi Pan Zastępów, tak że nie pozostawi po nich ani korzenia, ani gałązki.

A dla was, czczących moje imię, wzejdzie słońce sprawiedliwości i uzdrowienie w jego skrzy-dłach. Wyjdziecie [swobodnie] i będziecie podskakiwać jak tuczone cielęta.

I podepczecie grzeszników, gdyż oni obrócą się w popiół pod stopami nóg waszych w dniu, w którym Ja będę działał – mówi Pan Zastępów. (4: 1-3)

Rzymianie (cyt. Izajasza) – Bo Pan wypełni na ziemi swoje słowo skutecznie i bez zwłoki. (9: 28) 2 Piotr – i przez nią ówczesny świat zaginął wodą zatopiony. A to samo słowo zabezpieczyło obecnie niebo i ziemię jako zachowane dla ognia na dzień sądu i zguby bezbożnych ludzi. (3: 6-7)

 

https://www.traditioninaction.org/Questions/B665_Prophecies.html

tłumaczenie: Ola Gordon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *