Strona główna > Świat > Propaganda w chazarskiej wacie słownej

Propaganda w chazarskiej wacie słownej

żydowski wywrotowiec Bernays

Propaganda – niewidzialny mechanizm – zjawisko opisane w pigułce przez żyda Edwarda Bernaysa w publikacji pod tym samym tytułem. Mimo wepchnięcia żydowskiej waty słownej do uzasadnienia bandyckiego prania mózgu na Gojach, warte wnikliwego przeczytania i głębokiego namysłu.

Edward_Bernays-20120625-120517

autor: Edward Bernays

Opublikowane przez Ig Publishing, w 2005 r. na podstawie wydania z 1928 r.

str. 37

Świadome i inteligentne manipulowanie zorganizowanymi przyzwyczajeniami i opiniami mas jest ważnym elementem społeczeństwa demokratycznego. Ci, którzy manipulują tym niewidzialnym mechanizmem społecznym, stanowią niewidzialny rząd, jaki jest prawdziwą siłą rządzącą w naszym kraju.

Jesteśmy rządzeni, nasze umysły są kształtowane, nasze gusta są formowane, nasze idee sugerowane, naszą mentalność tworzą w dużej mierze ludzie, o których nigdy nie słyszeliśmy. To jest logiczny wynik układu, w jaki nasze demokratyczne społeczeństwo jest zorganizowane. Olbrzymia liczba ludzi musi współpracować w ten sposób, jeśli mają żyć razem jako sprawnie funkcjonujące społeczeństwo.

Nasi niewidzialni rządzący są w wielu przypadkach nieświadomi prawdziwej tożsamości swoich kolegów w tym wewnętrznym kręgu.

Oni rządzą nami przy użyciu cech naturalnego przywództwa, zdolności dostarczania potrzebnych masom pomysłów i idei oraz ich kluczowej pozycji w strukturze społecznej. Jakąkolwiek postawę ktoś wybiera względem tego niezbędnego warunku, i tak pozostaje faktem, że niemal w każdym akcie naszego codziennego życia, czy to w sferze polityki i biznesu, czy w naszym codziennym współżyciu społecznym lub naszym myśleniu etycznym, jesteśmy zdominowani przez stosunkowo niewielką liczbę osób, niewielką frakcję tych, którzy rozumieją procesy psychiczne i wzorce społeczne mas. To oni pociągają za sznurki kontrolujące opinię publiczną, to oni wciąż poruszają i zaprzęgają stare siły społeczne i wymyślają nowe sposoby pętania i prowadzenia świata.

Zwykle nie jest rozumiane, jak bardzo niezbędni są ci niewidzialni rządzący do prawidłowego funkcjonowania naszego życia w grupie. W teorii, każdy obywatel może głosować na kogo zechce. Ale amerykańscy wyborcy szybko odkryli, że bez organizacji i wyznaczania kierunku ich indywidualne głosy, oddane na kilka setek kandydatów, nie wytworzą niczego innego prócz zamieszania. I choć nie ma tego w konstytucji, partie polityczne zawładnęły życiem społecznym. Niewidzialny rząd, w kształcie prymitywnych partii politycznych, powstał praktycznie w ciągu jednej nocy. Od tego czasu panuje powszechna zgoda, ze względu na prostotę i funkcjonalność, że maszyny partyjne powinny zawęzić pole wyboru do dwóch kandydatów, lub co najwyżej trzech lub czterech.

Teoretycznie każdy obywatel podejmuje własną decyzję w publicznych sprawach i prywatnym postępowaniu. W praktyce, gdyby wszyscy ludzie mieli nauczyć się sami zawiłych danych ekonomicznych, politycznych i etycznych związanych z każdą kwestią społeczną, to nie byliby oni w stanie dojść do niczego. Dobrowolnie zgodziliśmy się na istnienie niewidzialnego rządu i na to, że przesiewa on te dane i wysoce sporne kwestie w taki sposób, że nasze pole wyboru zostaje zawężone do konkretnych proporcji. Od naszych przywódców aż po media, jesteśmy używani jak przedmioty, aby osiągnąć konsensus społeczny, przyjmujemy dowody bez szemrania na temat zagadnień mających wpływ na sprawy publiczne, od jakiegoś etycznego nauczyciela, czy to kapłana, ulubionego eseisty, czy jedynie przeważającej opinii, akceptujemy standaryzowany kodeks społecznego postępowania, do jakiego z reguły dostosowujemy się w swym postępowaniu i myśleniu.

Teoretycznie, każdy kupuje najlepsze i najtańsze towary oferowane na rynku. W praktyce, gdyby każdy badał ceny i dokonywał degustacji przed zakupem, dziesiątek artykułów, które są na sprzedaż, życie gospodarcze byłoby beznadziejnie zablokowane. Aby uniknąć takich nieporozumień, społeczeństwo zgadza się, że jego wybór jest zawężony do pomysłów i przedmiotów reklamowanych jego uwadze przez propagandę wszelkiego rodzaju. Istnieje zatem ogromny i ciągły wysiłek mający za zadanie przejąć kontrolę nad naszymi umysłami w interesie jakiegoś polityka, towaru lub idei.

Może lepiej byłoby mieć, zamiast propagandy i specjalnych środków wpływu, komisję mędrców, którzy wybieraliby naszych władców, dyktowali nasze postępowanie prywatne i publiczne, decydowali o najlepszych rodzajach odzieży i najlepszych rodzajach żywności. Ale wybraliśmy odwrotny sposób, otwartego współzawodnictwa. Musimy znaleźć sposób, aby wolna konkurencja działała w rozsądny sposób. Aby to osiągnąć, społeczeństwo wyraziło zgodę na istnienie wolnej konkurencji, które jest organizowana, realizowana i nadzorowana przez kierownictwo i propagandę.

 6802e11e5013c703cf092f6913ead004dfa6f28a

Pierwotne źródło publikacyjne:

http://www.zengardner.com/unseen-mechanism/

zostało ostatnio zaatakowane przez „nieznanych sprawców” i umieszczone na liście witryn infekujących czytelników „koniem trojańskim”. Zatem widzów o słabym sercu nie zachęcam do odwiedzin, a tchórze winni również trzymać się od tej strony z dala, bo żydowskie wszech widzące oko czuwa i zapisze was w swoim notatniku. Uwaga!!!

źródło: http://www.thirdworldtraveler.com/Propaganda/Propaganda_Bernays.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.