Strona główna > Polska > Informacje oraz publicystyka z Polski > Prokuratura chroni pedofila. Publikujemy jego zdjęcie

Prokuratura chroni pedofila. Publikujemy jego zdjęcie

Info z mainstreamu. Twarz pedofila niech zobaczy cała Polska, a szczególnie dzieci. Szumowina powinna być wytykana palcami na ulicy.A303

Choć współpracujący z Uniwersytetem Warszawskim Mariusz Drozdowski (znany jako „Jej Perfekcyjność”) przyznaje się na blogu do pedofilii, prokuratura odmawia wszczęcia śledztwa. Twierdzi jednak, że takie wpisy nie powinny się pojawić.

„Ja, dla przykładu, jestem transem i pedofilem. I spoko, żyje mi się z tym całkiem fajnie”; „Nie zgadzam się na zakaz mówienia o pozytywnej pedofilii. Nie zgadzam się na ograniczenie wolności słowa”; „…powiedziałem wprost: jestem pedofilem i transgenderem. Jestem. I nie obchodzi mnie to, komu się to podoba lub kto uważa to za wymysł i moją kreację na pokaz”. Zdaniem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście takie sformułowania nie stanowią realizacji znamion przestępstwa z art. 200 b kodeksu karnego, co oznacza, że nie są publicznym propagowaniem i pochwalaniem zachowań o charakterze pedofilskim.

pedofila wiadomości polska świat
Mariusz Drozdowski

a

Tym samym prokuratura odmówiła wszczęcia dochodzenia ws. wpisów Mariusza Drozdowskiego na blogu duzyformat.blog.pl. Wpisów, które zbulwersowały opinię publiczną, a przede wszystkim rodziców dzieci, które są potencjalnymi ofiarami osób o skłonnościach pedofilskich.

Decyzja prokuratury jest o tyle zaskakująca, że sami śledczy określili publiczne propagowanie i pochwalanie zachowań o charakterze pedofilskim jako:

upowszechnianie wzorca zachowań o charakterze pedofilskim, szerzenia wiedzy na ten temat, popieranie i podkreślanie zalet jak i przemilczanie wad. Propagowanie należy rozumieć jako szerzenie wiedzy na jakiś temat w celu przekonania do swojej ideologii innych osób. Natomiast za pochwalanie możemy uznać każde oświadczenie, w którym sprawca przestępstwa gloryfikuje, chwali, uznaje za godne naśladowania, lub za usprawiedliwione dane zachowanie.

Czy właśnie takiego charakteru nie miały wpisy na blogu Drozdowskiego? Wyjaśnienia prokuratury wydają się o tyle niezrozumiałe, że sama podziela opinię o szokującym charakterze wpisów „Jej Perfekcyjności” na publicznym blogu.

Zgodzono się, że wpisy na blogu internetowym zamieszczone przez Mariusza D. są niestosowne i nie powinny się tam znaleźć, jednakże zachowanie to nie wyczerpuje znamion czynu zabronionego –

czytam w mailu od rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Dariusza Ślepokury.

Jak widać, prokuratura może się zgadzać i z niesmakiem kręcić nosem, ale nie chce podjąć stosownych działań, bo „zbyt daleko idącym byłoby uznanie, iż samo stwierdzenie jakiejkolwiek osoby, że ma skłonności o charakterze pedofilskim, jest tożsame z propagowaniem i pochwalaniem takich zachowań”. Kiedy w takim razie prokuratura uzna, że wnioski nie są „zbyt daleko idące”? Kiedy zajmie się deklarowanymi skłonnościami pana Drozdowskiego? Gdy jakieś dziecko padnie ofiarą osoby, która sama siebie nazywa pedofilem?

Aleksander Majewski

Za: http://wsumie.pl/nie-przegap/75227-prokuratura-chroni-pedofila

WARSZAWA PARADA RÓWNO?CI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.