Strona główna > NWO > Projekt – Trzecia Świątynia Jerozolimska…

Projekt – Trzecia Świątynia Jerozolimska…

Twórcy nieszczęść tego świata ciągle ci sami ! Rabini: wojna z Rosją w Syrii przybliża nadejście moshiacha !!!

Do chwili kiedy prezydent USA Donald Trump zaczął mówić o nadchodzącym uderzeniu na Syrię, Izrael zaatakował bazę lotniczą T-4. Teraz już premier Izraela Beniamin Netanyahu jest przekonany, że USA wykonają uderzenie rakietowe w Syrię. 
Ale na razie wszyscy rozpatrują konflikt w Syrii jako nadciągający kataklizm, wielu w Izraelu i w USA uważa to za część proroctw w judaistycznym kluczu, a prezydenta Syrii Bashara al-Assada za „Nerona Wschodu”. Rabin Yehudiel Fisch, autor znanego w żydowskim państwie internetowego blogu na temat Tory, wiąże to wszystko z przepowiednią proroka Jeremiasza.

Jeremiasz przepowiedział ogień w twierdzy Damaszek, który zapowiada przyjście Mesjasza” – powiedział on w wywiadzie dla www.BreakingIsraelNews.com. „Rozpalę ogień w murach Damaszku i zniszczę pałace Ben-Hadada” – mówi się w Księdze Proroka Jeremiasza. Według interpretacji Fischa, słowo „Ben-Hadada” w żydowskiej numerologii równa się liczbie 65, tak jak i słowo „Asad”. „Ten niedawny napad w Syrii odpowiada słowom proroka”. W związku z tym, przypuszcza Fisch, Asad odgrywa swoją rolę w wypełnieniu drugiej części mesjanistycznego proroctwa o triumfującym moshiachu, o moshiachu ben David, co rozumie się jako powrót dynastii Dawida i stworzenie Trzeciej Świątyni (żydzi wierzą, że będzie ona wzniesiona na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie gdzie wcześniej stały dwie inne świątynie). Rabin zacytował Midrash, rozdział ustnej Tory, w objaśnieniu Shimona bar Yochai, w którym mówi się o wzejściu gwiazdy na wschodzie i pojawieniu się „Mesjasza, syna Dawida”. Znakiem tego, że to się już stało będzie upadek „Nerona Wschodu” w Damaszku i jego królestwa, twierdzi Midrash.

A Asad właśnie jest takim „Neronem Wschodu”, mówi Fisch. Jako argument rabin powołuje się na inne etymologiczne subtelności, włącznie i z tą, że słowo „Asad” w żydowskiej numerologii jest tłumaczone jako „Neron Wschodu”. „Są także uzupełniające wzmianki dotyczące tego, że upadek Damaszku związany jest ze wzniesieniem Mikdasza (Świątyni). Żydowskie znaki starożytnego pisma przy zapisie słowa „Damaszek” mogą być tak odczytane ażeby otrzymać słowo „Mikdasz” – uważa Fisch.

Uwaga Redakcji portalu www.3rm.info – Bracia i siostry! Oto kto jest prawdziwym podżegaczem III Wojny Światowej, w tym także i w Syrii. A ci sataniści nie zatrzymają się przed niczym i nie będą liczyć się z żadnymi ofiarami z ludzkiego życia, ażeby osiągnąć swój cel czyli zniszczyć na Górze Świątynnej meczet Al-Aksa i zbudować na jego miejscu Trzecią Świątynię i ukoronować w niej swojego moshiacha (Antychrysta). Obyś pokarał ich Panie!

Inny rabin, Pinchas Winston, zajmujący się teoriami końca świata, przypuszcza, że linie frontu w toczącej się wojnie syryjskiej są wystarczająco logiczne z punktu widzenia Tory. „W sojuszu i zjednoczeniu armii z różnych krajów, gotowych do najazdu na Syrię widoczna jest obiektywna prawda i moralność Tory przeciwko prawdzie subiektywnej” – zakłada rabin.

Według niego Rosja i kraje arabskie jednoczą się na gruncie „absolutnie subiektywnego odczuwania prawdy”. „Bazowe rozumienie Rosji polega na tym, że wierzy ona, że wszystko robi właściwie. To stwarza iluzoryczne działanie, które pozwala czynić im wszystko co jest korzystne dla utrzymania się przy życiu albo osiągnięcia swoich zamierzeń”. Tutaj „subiektywizm” rabin przypisuje także i muzułmanom.

A co więcej to Winston porównał to z ruchem lewicowców w Ameryce, którzy wspierają socjalizm. „W socjalizmie każdy kto wierzy, że cudza własność należy do niego, usprawiedliwia się tym przejmując ją” – mówi rabin. „To jest fundament liberalnej narracji we współczesnej, lewicowej Ameryce, subiektywna rzeczywistość. To ich jednoczy z Rosją i islamistami, przy czym, jak się wydaje, mają oni sprzeczne systemy wartości”.

Co więcej to ciekawa była reakcja niektórych ludzi na decyzję amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa uznającą Jerozolimę za stolicę Izraela. Wielu  ortodoksyjnych żydów nazwało Trumpa Mesjaszem (szczegóły przytacza pastor Thomas Horn). Wtedy powiedział pastor, że żydzi widzą w Mesjaszu nie tylko władcę ale także i przywódcę politycznego. „„Oni szukają politycznej osoby, która zdolna by była do przeprowadzenia decydujących ataków w celu obrony Izraela” – podkreślał pastor. „I jest jedyny polityk na Ziemi, który jest zdolny wstać i powiedzieć: Jeżeli mnie wybiorą prezydentem to ja zostanę najbliższym przyjacielem Izraela„.

Za: http://3rm.info/main/71007-proekt-tretiy-hram-ravviny-voyna-s-rossiey-v-sirii-priblizhaet-prishestvie-mashiaha.html

Publikacja 13.04.2018

Tłumaczenie Tamara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *