Strona główna > Inne > Projekt petycji, przeczytaj koniecznie i działaj!

Projekt petycji, przeczytaj koniecznie i działaj!

Petycję można słać w imieniu rodzin, portali, organizacji, czy jakiejkolwiek grupy osób, której obrona naszych praw leży na sercu. Elektroniczne skrzynki europarlamentarzystów powinny pękać w szwach od napływu e-maili ze wszystkich zakątków Polski – i nie tylko Polski. Warto skorzystać ze wzoru, nanieść własne korekty i oczywiście podpisać się. Wysłanie listu e-mail to raptem parę chwil i nie kosztuje nas nic. Pamiętajmy kochani, że nas jest miliony, a ich jest garstka. I to nie ludzie powinni bać się władzy, to władza powinna bać się ludzi. Szczególnie, gdy jak w obecnych czasach, co rusz dokonuje zamachu na naszą wolność. I tylko od nas zależy jak będzie wyglądać Polska.

Szanowny Przedstawicielu Rzeczpospolitej Polskiej do Europarlamentu,

Zwracamy się z niniejszą petycją w następującej sprawie:

Wiemy, że Komisja Europejska planuje w najbliższym czasie procedować nad nowelizacją „Dyrektywy Przestrzegania IPR”, znanej powszechnie jako IPRED z 2004 roku o przestrzeganiu praw własności intelektualnej.

Wiemy również, że proponowane zmiany Dyrektywy są bliskie ideom proponowanym w kontrowersyjnej umowie ACTA, która wywołała prawdziwą burzę sprzeciwów w całej Europie.

Wiemy, że planowane są zmiany, które naruszają zapisy w dziedzinie ochrony danych o zachowaniu prywatności w dziedzinie telekomunikacyjnej i w Karcie Praw Podstawowych, poprzez między innymi uczynienie z dostawców internetu  policji ds praw autorskich.

Znamy stanowisko Przewodniczącego Barroso w tej sprawie oraz poglądy większości członków Komisji Europejskiej, którzy winą za porażkę przy wdrażaniu ACTA obciążają społeczność internetową w całej Europie.

Wiemy, że manipulacje przy Dyrektywie IPRED z 2004 roku są wyrazem próby wprowadzenia umowy ACTA „tylnymi drzwiami”.

Komisja Europejska przedstawi na posiedzeniu plenarnym Parlamentu projekt, który jest wyrazem ich własnego stanowiska w tym przedmiocie, nie jest natomiast wyrazem poglądów wyborców europarlamentarzystów.

Wyborcy posłów do Parlamentu Europejskiego uważają, że jest to kolejna próba zamachu na wolność słowa. Twierdzimy, że proponowana nowelizacja Dyrektywy IPRED z 2004 roku, doprowadzi bezpośrednio do ograniczenia wolności wypowiedzi i demokracji w internecie oraz naruszy rozsądną równowagę między prawem własności intelektualnej a innymi prawami fundamentalnymi.

Uważamy, że to nie jest dobry pomysł, aby środkiem zaradczym w dziedzinie ochrony jakiegokolwiek prawa, było tworzenie kolejnych Policji albo obciążanie prywatnych instytucji obowiązkami o charakterze policyjnym.

Dlatego zwracamy się z petycją o odrzucenie proponowanej nowelizacji poprzez zagłosowanie „przeciw” podczas procedowania zmian w Dyrektywie IPRED.

Wyrażamy przekonanie, że nasz sprzeciw znajdzie Pani/Pana zrozumienie, gdyż jest wyrazem naszej wspólnej troski o ochronę podstawowych praw obywatelskich.

Jednocześnie nadmieniamy, że będziemy bacznie przyglądać się debacie Parlamentu w tej sprawie i głosowaniu, a wyniki głosowania nie omieszkamy sprawdzić.

Przy kolejnych wyborach do Parlamentu Europejskiego, nie zapomnimy o tym, kto bronił naszych wspólnych wartości, a kto je całkowicie zlekceważył. A siłę przekonywania mamy większą niż Pan Barroso i Komisja Europejska.

Dlatego zwracamy się o głosowanie przeciwko proponowanej nowelizacji Dyrektywy IPRED.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.