Strona główna > Finanse i pieniądze > Projekt Nowa Polska

Projekt Nowa Polska

Przedstawiamy Państwu przełomowy projekt prof. Wiesława L. Nowińskiego zbudowania Polski Innowacyjnej (Polska++) na całym jej obszarze wraz z Polską Doliną Krzemową jako wyzwanie dla Polski XXI wieku. Jest to wizja jednocząca Polaków w kraju i za granicą na wspólnym dla nas i przyszłych pokoleń celu.Profesor uzasadnia dlaczego jest to konieczne i jak jest możliwe:

1) łącząc doświadczenie wybitnych Polaków powracających z zagranicy (elity naukowo-innowacyjno-technologicznej diaspory) z talentem naszej młodzieży oraz

2) integrując naukę, innowacyjność i przedsiębiorczość.

Na razie trafia na szklany sufit obojętności dzisiejszej klasy politycznej. Kim więc jest autor projektu?

Prof. Wiesław Nowiński

Prof. dr hab. inż. naukowiec-innowator-entreprener-pionier-wizjoner. Twórca „najwspanialszych na świecie” atlasów mózgu. Osiągnął najwyższy „polski” rezultat w historii w najbardziej prestiżowym konkursie wynalazczym na świecie będąc w trójce laureatów w kategorii „Całokształt twórczości” Europejskiego Wynalazcy Roku 2014 organizowanym przez Europejski Urząd Patentowy.

Profesor czołowych (wg rankingu szanghajskiego) światowych uczelni w USA (nr 2 w naukach medycznych), Singapurze (nr 2 i 6 w naukach technicznych) i Chinach (nr 9 w naukach technicznych) oraz w Polsce (UKSW). Autor 566 publikacji (h-index 41 (Google Scholar)), 121 złożonych i przynajmniej 76 przyznanych patentów (w tym 29 patentów przyznanych w USA i 18 UE), 3 utworzone firmy technologiczne (dwie sprzedane przemysłowi) oraz rozległa sieć powiązań z najlepszymi szpitalami w USA (Johns Hopkins, Mayo Clinic, Harvard Medical/MGH) i światowymi korporacjami medycznymi (Medtronic, Brainlab, Elekta, Siemens, Philips). Stworzył 35 komercyjnych atlasów mózgu wylicencjonowanych do 67 firm i instytucji, rozprowadzonych w około 100 krajach świata. Otrzymał 43 nagrody i odznaczenia, w tym 25 od czołowych towarzystw medycznych (głównie amerykańskich): Magna cum Laude (Oscar radiologiczny) od Radiological Society of North America w 2009 i 2004; Magna cum Laude od European Congress of Radiology w 2000; Summa cum Laude w 2014, 2012, 2008 and 1997, i Magna cum Laude w 2009 i 2005 od American Society of Neuroradiology; oraz Highly commended w 2013 od British Medical Association. Pionier Medycyny 2013, USA (za prace nad atlasami mózgu), Wybitny Polak 2012 (Teraz Polska), finalista konkursu Azjatycka Nagroda Innowacyjności 2010 (za prace nad udarem mózgu), laureat Złotej Księgi Absolwentów Politechniki Warszawskiej 2010, Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi RP 2005.

Autor projektu budowy Polski Innowacyjnej, Polska++ z Narodowym Technopolis (Technopolish) i Polską Doliną Krzemową.

Obecnie Dyrektor Centrum Anatomii Wirtualnej i Symulacji Chirurgicznej im. Jana Pawła II, które założył na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie jako zalążek szkoły medycznej, wypełniając życzenie Jana Pawła II.

Rada Narodowego Instytutu Studiów Strategicznych podjęła decyzję o wsparciu tego projektu naszymi pracami związanymi z:

1. Nową architekturą finansową,

2. Nowym systemem informatycznym Inteligentne Państwo.

Do współpracy przy Projekcie POLSKA++ Rada NISS wyznaczyła eksperta ds. cybernetyki pana Mateusza Jarosiewicza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.