Strona główna > NWO > Prognoza Rothschildów w The Economist na 2019 rok. Wariant z odszyfrowywaniem

Prognoza Rothschildów w The Economist na 2019 rok. Wariant z odszyfrowywaniem

Brytyjskie pismo wyszło z nowym proroctwem-rebusem na następny rok. Co roku wychodzi okładka, która według nieoficjalnej wersji jest ekonomiczną przepowiednią na następny rok. Wydawnictwo należy do klanu Rothschildów, którzy uważani są za głównych lalkarzy stojącymi za światowymi „za kulisami”, tak więc warto uważnie przejrzeć okładkę.

W tym roku pierwszą stronę zaprojektowano w stylu prac Leonarda da Vinci, ale w nowoczesnej interpretacji. Styl renesansowy przedstawia Donalda Trumpa, Władimira Putina, Mathatmę Gandhiego i Angelinę Jolie.

Zmiana epok

Pośrodku kompozycji znajduje się słynny człowiek witruwiański Leonarda da Vinci, na którego artysta założył noktowizor lub okulary wirtualnej rzeczywistości. W połączeniu z faktem, że prawie wszystkie napisy na okładce są wykonane w lustrzanym odbiciu, tak jak lubił to Leonardo, staje się jasne, że wszystko w naszym świecie nie wygląda tak, jak to mogłoby wydawać się na pierwszy rzut oka. A eksperci dostrzegli w ogólnym obrazie symbole zmiany epok.

– Kluczem do zapamiętania są rysunki w stylu Leonarda da Vinci, które należy rozumieć jako koniec ery „odrodzenia” i przejścia do zmiennego i chwiejnego okresu „baroku”, kiedy rozpadną się jednolite i rozumne pojęcie świata i człowieka jako istoty rozumnej, – wyjaśnia analityk Aleksiej Kuszcz. – Od teraz, słowa Pascala, człowiek rozumie siebie „plasuje się pomiędzy wszystkim a niczym”, „tym, który odbiera tylko pozory zjawisk, ale nie jest w stanie zrozumieć ani początku, ani końca”.

O geopolityce

Praktycznie wszyscy eksperci zauważają, że The Economist przepowiada globalne zmiany ról państw w przyszłym świecie.

– W globalnym planie – intensyfikacja cywilizacji zachodniej i oziębienie potencjału „wschodnich” imperiów, takich jak Chiny, Rosja i kraje arabskie – mówi Aleksiej Kuszcz. – Profil Trumpa – jako wskazówka dotycząca możliwości przeprowadzenia procedury impeachmentu, czterech jeźdźców apokalipsy na tle Putina – jako oczekiwanie globalnego wstrząsu wywołanego cyklem politycznym na Ukrainie.

Pinokio z długim nosem wygląda jak symbol wojen informacyjnych, totalnych simulacrów i kłamstwa.

Buldog angielski w Ameryce Północnej – jako symbol faktu, że Wielka Brytania ostatecznie „wystąpi” z Unii Europejskiej.

Cały ten obraz filozoficznie obserwuje Walt Whitman, największy amerykański poeta i autor epickiego cyklu „Źdźbła trawy”, w którym opiewał rodzącą się potęgę Ameryki. Chociaż w tym przypadku rodzi się nowa aluzja, z wiersza poety poświęconego zamordowanemu prezydentowi Abrahamowi Lincolnowi „Och, kapitanie! Mój kapitan „:” Obudź się, ojcze! Moja ręka leży na twoim czole, a ty zasnąłeś na pokładzie, jak w martwym śnie.” Myślę, że to wymowny symbol „umierania” amerykańskiego snu …

Ale niektórzy eksperci widzą obraz inaczej, zwracając uwagę na zupełnie inne szczegóły.

– Portret amerykańskiego prezydenta Trumpa odwraca się na wschód, portret rosyjskiego prezydenta Władimira Putina spogląda na zachód, między nimi symbol Chin – panda jest wygodnie usytuowana – mówi bankowiec Teletrade Bogdan Pisarenko. – Nieco z boku, po lewej i poniżej widzimy buldoga angielskiego, nad pandą i Putinem – japońska świątynia, góra Fuji.

Według niego tempo wzrostu gospodarki światowej jako całości zależeć będzie od sposobu i czy konflikt handlowy między USA i Chinami zostanie w ogóle rozwiązany. Wstępne porozumienie na szczycie G-20 w Argentynie w sprawie wprowadzenia tymczasowego zawieszenia broni na 90 dni nie zainspirowało jeszcze rynków finansowych. Wszyscy czekają na konkretniejsze rozwiązania.

Prawdopodobieństwo podpisania traktatu pokojowego między Rosją i Japonią po raz pierwszy po zakończeniu II wojny światowej jest związane z przekazaniem dwóch wysp” – kontynuuje Bogdan Pisarenko. – Być może The Economist uważa, że ​​umowa zostanie podpisana, a ten fakt z pewnością przejdzie do historii. Jednak podpisanie traktatu nie dojdzie do skutku przez Stany Zjednoczone, o czym wymownie świadczy spojrzenie prezydenta Trampa.

Problem wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zamyka obraz. Nastrój Buldoga Brytyjskiego jest wyraźnie nieszczęśliwy, ale Buldog słynie z tego, że nie wypuszcza ofiary z zębów. Oczywiście, rząd brytyjski, z Teresą May lub bez niej, doprowadzi sprawę do końca. Jaki on będzie – zobaczymy po 30 marca 2019 kiedy nadejdzie termin Brexitu.

O gospodarce

Eksperci postrzegali symbole ekonomiczne na różne sposoby. Chociaż wszyscy bez wyjątku w rebusie znaleźli temat światowego kryzysu finansowego.

– Rzuca się w oczy samochód elektryczny jako symbol zmiany zapotrzebowania na tradycyjne paliwo, — mówi Aleksiej Kuszcz.

– Pancernik – jako sygnał możliwego kryzysu w Brazylii, który aktywuje destrukcję w części krajów rozwijających się, słonia ze strzałkami-kłami – jako sygnał, że skupienie w trzecim świecie przeniesie się z Chin do Indii.

A panda w Grenlandii to potwierdza – Chinom będzie bardzo „zimno” na tle finansowym. Wzmagają się groźby kryzysu kredytowego i spowolnienie wzrostu chińskiej gospodarki bliżej jak nigdy.

Postać osoby noszącej okulary z liśćmi marihuany i iPhone’a w jego rękach jest symbolem całkowitej emancypacji „znaku” od „rzeczy” według teorii Baudrillarda (teoria konsumpcji – przyp. red.). Wszystko staje się symulacją, a nawet pracą. Nastąpi globalne połączenie freudyzmu i marksizmu, niemożność demokracji przedstawicielskiej pod rządami simulacrów.

Cóż, Fujiyama na okładce jest wskazówką, że tylko Japonia w tym modelu zachowa integralność wewnętrzną.

Wygląda na to, że będzie kolejny trudny rok, co dostrzegają również inni analitycy.

– W centrum okładki znajduje się wariant Człowieka witruwiańskiego z The Economist, w którego rękach są symbole współczesności – mówi Bogdan Pisarenko. – To technologie cyfrowe. Myślę, że marihuana symbolizuje rozszerzenie listy krajów, w których nastąpi jej legalizacja. Wyraźnie wyróżnia się na tle waga z opadającą szalą – jako wskazówka ewentualnego kryzysu finansowego. Ostatnio wiele o tym mówiono, na co wskazuje szereg znaków, które pojawiły się na rynku po raz pierwszy od 2007 roku.

Według jego słów mówimy o przegrzaniu amerykańskiego rynku akcji i niepohamowanym wzroście amerykańskiego długu publicznego.

– Jeśli co najmniej jeden z tych segmentów upadnie, lawina państwowych niewypłacalności może pokryć cały świat – podsumowuje Bogdan Pisarenko. – Nie bez powodu pod lewą ręką człowieka witruwiańskiego są dwie skrzynki z flagami krajów rozwijających się – jako wskazówka dla tych, którzy mogą jako pierwsi ucierpieć. Miejmy nadzieję, że jednak negatywny scenariusz nie będzie realizowany i towarzystwo z górnego obrazka znajdzie słuszną drogę rozwiązania światowych problemów.

Kryzys uchodźców i lot na Księżyc

Ale nie ze wszystkim będzie tak źle. W sensie globalnym otwierają się przed ludzkości nowe horyzonty.

– Myślę, że autorzy wskazują na kosmiczne loty na Księżyc i Marsa, a także nowe horyzonty eksploracji kosmosu – powiedział analityk GK FOREX CLUB Andriej Szewcziszyn. – Również konopie indyjskie i ich legalizacja odgrywają coraz większą rolę, jak to miało miejsce w Kanadzie. Bocian jest odniesieniem do narodzin pierwszych dzieci z probówki ze zmienionym kodem genetycznym.

Nawiasem mówiąc, motyw DNA rozgrywany jest na jednej z rąk człowieka witruwiańskiego. Ale bocian z kodem kreskowym może oznaczać, że usługa wymiany DNA będzie odpłatna i początkowo dostępna tylko dla ludzi bogatych.

– Nie wykluczam, że czterej jeźdźcy apokalipsy mogą oznaczać klęski żywiołowe – kontynuuje Andriej Szewcziszyn. – W rękach głównej postaci widoczny jest smartfon z kodem QR. W rzeczywistości mówi o jeszcze większej mobilizacji. Twarz z metrykami w prawym górnym rogu to technologie rozpoznawania twarzy i nadzoru, które zostaną masowo wprowadzone w 2019 roku. Waga z ludźmi w ręku, zapewne symbolizują migracyjny kryzys, dzielenie ludzi na „dobrych” i „złych”.

Kobieta na dole, która przypomina wyglądem Angelinę Jolie, to kolejna wskazówka dla uchodźców.

Walka o prawa kobiet

Kolejnym trendem, o którym analitycy nawet nie wspomnieli, ale my nie mogliśmy pominąć, był hashtag #MeToo, który natychmiast rozprzestrzenił się na portalach społecznościowych w październiku 2017 r. po oskarżeniach o molestowanie seksualne producenta filmowego Harveya Weinsteina. W rzeczywistości może to mówić o coraz większej społecznej nietolerancji wobec przemocy seksualnej, zwłaszcza wobec kobiet. Co ciekawe, ten hashtag jest jedyny, który napisano poprawnie, nie w sposób lustrzany.

Jak by na potwierdzenie tego na dole przedstawiono autoportret artystki z 17 wieku Artemisii Gentileschi, która została zgwałcona jako nastolatka przez nauczyciela sztuki. W sądzie poddano ją upokarzającemu badaniu lekarskiemu, aby udowodnić prawdziwość jej zeznań, zanim jej prześladowca został skazany. We współczesnym świecie Gentileschi stała się symbolem walki o prawa kobiet, które były wykorzystywane seksualnie, jest nawet nazywana symbolem #MeToo.

Swoją drogą, autoportret widoczny na okładce The Economist został sprzedany za rekordowe jak dla dzieł Gentileschi 2,18 mln dolarów. Być może autorzy wskazują, że na walce o prawa kobiet w przyszłym roku ktoś zarobi niezłe pieniądze.

Źródła:

https://www.kramola.info/vesti/vlast/prognoz-rotshildov-v-economist-na-2019-god-variant-rasshifrovki

https://kp.ua/politics/624261-eksperty-rasshyfrovaly-oblozhku-zahadku-The-Economist-na-2019-hod

Tłum. Treborok

Źródło polskie: https://treborok.wordpress.com/prognoza-rothschildow-w-the-economist-na-2019-rok-wariant-z-odszyfrowywaniem/?preview=true

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *