Strona główna > Polska > Prof. Wolniewicz: środowisko „polskich Żydów” jest nastawione antypolsko

Prof. Wolniewicz: środowisko „polskich Żydów” jest nastawione antypolsko

Czy przeciętny przyzwoity Polak może nie czuć niechęci do Żyda, który się tak do niego odnosi – z dezynwolturą, arogancją i butą- pyta retorycznie prof. Bogusław Wolniewicz w reakcji na antypolską potwarz autorstwa Pawła Śpiewaka, Dyrektora Żydowskiego Instytutu Historycznego.

a1

W opublikowanej 28.09. wypowiedzi na kanale Głos Racjonalny, Bogusław Wolniewicz odniósł się do skandalicznej wypowiedzi Pawła Śpiewaka, w formie tezy o masowym udziale Polaków w holocauście podczas okupacji niemieckiej.

Można szacować, że kilka procent (5-7 proc.) Polaków brało aktywny udział w przemocy wobec Żydów – od zabijania po wyciąganie od nich pieniędzy.

Bogusław Wolniewicz zauważył, że chodzi o 1,5 miliona Polaków, a ponadto skonstatował, że stereotyp o żydowskim braku wdzięczności znajduje niestety potwierdzenie w osobie Pawła Śpiewaka. „Za takie słowa Paweł Śpiewak powinien być odwołany ze stanowiska Dyrektora Instytutu, utrzymywanego przez Polaków od 70 lat”. Żydzi w swojej masie myślą podobnie jak Śpiewak, a wśród nich dominuje nastawienie antypolskie. Wolniewicz wyraził ubolewanie, że „polscy Żydzi” milczą tej sprawie.

W dalszej części filmu emerytowany profesor Filozofii zaapelował o podjęcie przez IPN sprawy Jedwabnego w nowym duchu, nadającym jej status bezwzględnie priorytetowy. Według profesora:

1. „należałoby dokonać ekshumacji bez rabinackiego nadzoru”

2. odsunąć od śledztwa wszystkich tych, którzy przez 16 lat mącili w tej sprawie

3. po zakończeniu śledztwa opublikować wnioski w formie wydanej księgi, a na końcu zamieścić stanowisko prezydenta

Za: http://www.ekspedyt.org/redakcja/2016/09/30/54148_prof-wolniewicz-srodowisko-polskich-zydow-jest-nastawione-antypolsko.html

Data publikacji: 30.09.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *