Prof. Faurisson znowu nękany

Wieczorem w środę 19 listopada 2014, dwaj oficerowie policji z pobliskiego miasta Clermont-Ferrand, jeden z nich komendant, przyszli do domu profesora w Vichy w celu dokonania przeszukania: chcieli zabrać komputer i pewne dokumenty. Nie znaleźli ani komputera, ani dokumentów.

a

Strassburskie biuro LICRA („międzynarodowa liga przeciwko rasizmowi i antysemityzmowi”) poprosiła oskarżyciela publicznego o podjęcie działań przeciwko funkcjonowaniu „nieoficjalnego bloga” prof. Faurissona, dwu artykułów o obozie wojennym Natzweiler-Struthof w Alzacji:

„Czas by skończyć z ‚komorą gazową’ i jej 86 ‚ofiarami w Struthof” [It is time to have done with the Struthof ‘gas chamber’ and its 86 ‘victims’”]

http://robertfaurisson.blogspot.fr/2013/05/il-est-temps-den-finir-avec-la-chambre.html

“Komentarz o rzekomej komorze gazowej w Struthof” [Note on the alleged Struthof gas chamber]

http://robertfaurisson.blogspot.fr/2013/08/note-sur-la-pretendue-chambre-gaz.html

Deklarując brak jurysdykcji, biuro prokuratora w Strassburgu skierowało sprawę do miasteczka Cusset na obrzeżach Vichy, gdzie sędzia śledczy nakazał przeprowadzenie dochodzenia wspomnianemu komendantowi policji w Clermont-Ferrand.

Francuskie prawo pozwala jedynie na przeszukiwania w godzinach 6:00-21:00 (ale jeśli rozpoczęły się o 20:45 to można je kontynuować po 21:00). Ale profesor – którego sprawa jest zdecydowanie szczególna – może także spodziewać się, że BAC (wydział przeciw zbrodni przemocy) nagle pojawi się w jego domu w środku nocy. To miało już miejsce 2 razy, a do tej pory przeżył już 5 takich przeszukiwań.

19 listopada komendant powiedział, że po tej „wizycie” będą następne.

Żonie profesora, 82, chorej na serce, trudno jest znosić tę sytuację. Martwi się o zdrowie męża, 86, który niedawno przeszedł atak serca, i od lat padł ofiarą 10 ataków fizycznych (żaden z nich nie spowodował poważnego poszukiwania sprawców). Szczególnie przeżyła przepytywanie ich 22-letniego wnuka-studenta, który przebywał tej nocy w ich domu, musiał pokazywać własny komputer i podpisać protokół. Powiedziała, że dwaj oficerowie przydzieleni do tej pracy zachowywali się nienaganne od początku do końca.

Announcement: New police search at Professor Faurisson’s house

https://forum.codoh.com/viewtopic.php?f=2&p=68894

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *