Strona główna > Polska > Prof. Anna Raźny i Marsz Niepodległości

Prof. Anna Raźny i Marsz Niepodległości

r,13Prof. Anna Raźny i Marsz Niepodległości. Prof. Anna Raźny rezygnuje z członkostwa w Komitecie Poparcia Marszu Niepodległości

List Pani Profesor do W. Tumanowicza

Szanowny Panie Prezesie,
niniejszym rezygnuję z członkostwa w Komitecie Poparcia Marszu Niepodległości.
Nie mogę bowiem popierać Marszu, któremu towarzyszą ekscesy chuligańskie i akty wandalizmu, będące dla władzy i mediów argumentami w kształtowaniu negatywnego wizerunku patriotycznych środowisk narodowych w Polsce i popularyzowaniu negatywnej oceny tradycji endeckiej. Nie mogę popierać Marszu, w którym patriotyczny zapał uczestniczących w nim tysięcy młodych Polaków przyćmiony jest przez chamskie zachowanie małych grup, pozbawionych godności narodowej bądź zmanipulowanych przez neokońskich graczy politycznych, poszukujących „mięsa armatniego” dla antyrosyjskich działań.

Ubolewania godny jest również fakt, iż zapał ten jest niweczony przez brak propozycji programowych i wytycznych dla działalnosci formacyjnej i czysto politycznej w strukturach terenowych.

Największym jednak minusem Marszu jest brak jasno sformułowanej aksjologii tego Stowarzyszenia. Jeśli ma ono mieć charakter narodowy, to bez wątpienia poqwinno odwoływać się do wartości chrześcijańskich, bez których naród nasz stanie się zbiorowiskiem przypadkowych ludzi.

Prof. dr hab. Anna Raźny

Za: http://www.konserwatyzm.pl/artykul/11195/prof-anna-razny-rezygnuje-z-czlonkostwa-w-komitecie-poparcia

Data publikacji: 15.11.2013

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.