Strona główna > Zdrowie > Produkty zwiększające ryzyko raka. Tego unikaj!

Produkty zwiększające ryzyko raka. Tego unikaj!

Poniższe produkty są tylko częścią całości przyczyn powstawania raka, ale warto na ten czas mieć na uwadze te kilka grup zwiększających zachorowalność na chorobę, z której cieszą się tylko korporacje i przeciwnik Boga.

a4

„Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby [owce] miały życie i miały je w obfitości.” Jana 10

Salomon modlił się o mądrość, my prośmy Boga o to samo stosując profilaktykę, a nie leczmy ze łzami w oczach skutki modląc się, kiedy jest za późno. Chrystianin nie powinien żyć beztrosko, by następnie błagać Boga o uzdrowienie.

a3

1.      Rafinowany i SZTUCZNY cukier

Jest dobrze znanym faktem, że nadmiar spożywania produktów zawierających cukier rafinowany i fruktozę oraz  sztuczne substancje słodzące, jak syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy może prowadzić do rozwoju tej choroby.  Ogólnie rzecz biorąc, ten typ żywności szybko podnosi poziom insuliny i wzrostu komórek raka. W 2006 roku Amerykańskie Towarzystwo Żywienia Klinicznego w swoim czasopiśmie opublikowało  badanie, które  sugeruje, że uczestnicy, którzy spożywali większą ilość pokarmów słodzonych cukrem, mieli większą szansę zachorowania na raka trzustki niż w grupie kontrolnej.

Stąd też, należy rozważyć zastąpienie tych niezdrowych wyborów żywności naturalnymi zamiennikami, takimi jak syrop klonowy, surowy miód, Nektar z agawy, ksylitol, stevia, fruktoza

2.      Czerwone i przetworzone mięso.

Istnieje wiele szkodliwych środków konserwujących i środków chemicznych, w przetworzonym mięsie, takich jak bekon, kiełbasa, szynka, itp Ponadto, ten rodzaj mięsa również posiada bardzo wysoką zawartość soli. Badanie wykazuje, że nadmierne spożycie mięsa przetworzonego może być związane z rozwojem raka jelita grubego. To nie wszystko, wysokie spożycie mięsa można również podnieść ryzyko zachorowania na raka prostaty i jelita grubego. Tak więc, należy wykluczyć te pokarmy z diety.

Osoby opierające się na diecie biblijnej nie mają z tym problemu ponieważ nie jedzą mięsa świń.

3.      Wędzona i marynowana żywność

Mianowicie, wędzenie wędlin pozostawia wiele toksycznych składników w mięsie, które mogą przyczynić się do różnych problemów zdrowotnych. Ponadto, istnieje wiele azotanów w marynowanej żywności, które są przekształcane w N-nitrozo. Dodatkowo, składnik ten może znacząco podnieść możliwość zachorowania na raka. Co więcej, wędzone i marynowane pokarmy są ładowane  konserwantami. Są one dodawane do tych produktów w celu przedłużenia ich trwałości. Ale nadmiar spożycia konserwantów może powodować uszkodzenie komórek, co prowadzi do rozwoju raka.

Pisałem z rok temu o rakotwórczym azotynie sodu, który jest w każdym mięsie i każdej wędlinie.

4.      Biała mąka.

Obecnie istnieje ogromna liczba przetworzonych produktów żywnościowych zawierających rafinowaną białą mąkę. Jednak ta mąka posiada duże ilości węglowodanów, które mają negatywny wpływ na zdrowie. Ponadto, mogą podnieść ryzyko zachorowania na raka. Według badań, kobiety, które spożywały zbyt dużo węglowodanów miały podniesione ryzyko zachorowania na raka piersi. Dieta obfitująca w białą mąkę i uboga w błonnik prowadzi do zaparć, hemoroidów, zapalenia okrężnicy, a w dalszej kolejności do raka odbytnicy. Problemy z jelitami rzutują na cały organizm – obciążone są nerki, wątroba, krew „wzbogacona” jest o toksyny, których organizm nie jest w stanie usunąć

Konsumpcja Białej mąki  może powodować bardzo szybko podwyższony poziom cukru we krwi. Dlatego należy wyeliminować rafinowaną białą mąkę na zdrowsze i alternatywne zamienniki jak: mąka wieloziarnista lub mąka jęczmienna.

5.      Oleje uwodornione czyli utwardzone.

Są one bogate w kwasy omega-6 i tłuszcze trans. Aby wyjaśnić  bardziej, mała ilość kwasów omega-6 kwasów tłuszczowych może być korzystna dla ogólnego stanu zdrowia. Ale wysokie spożycie tych kwasów tłuszczowych może negatywnie wpłynąć na strukturę i elastyczność błony komórkowej, a to  może podnieść ryzyko zachorowania na wiele rodzajów raka, zwłaszcza raka skóry.

Jak widać, uwodornione oleje mogą zrobić wiele szkody dla zdrowia, więc najlepiej zastąpić je olejem kokosowym i oliwą z oliwek.

6.     Łosoś hodowlany

Istnieje ogromna różnica pomiędzy hodowlanym i dzikim łososiem. Innymi słowy, w przeciwieństwie do łososia hodowlanego, spożywanie dzikiej odmiany oferuje wiele korzyści dla zdrowia. Istnieją badania potwierdzające, że istnieją większe ilości szkodliwych substancji chemicznych i składników powodujących  raka w łososiu hodowlanym niż dzikim. Niektóre z tych składników: Toksafen, rtęć, dioksyny, środki zmniejszające palność i polichlorowane bifenyle. Składniki te nie są dobre dla zdrowia i mogą prowadzić do wielu innych problemów zdrowotnych. W przypadku, gdy chcesz kupić dzikiego łososia, proszę przeczytać jego oznaczonych składników. Należy pamiętać, że łosoś hodowlany jest tańszy niż dzikie odmiany.

7     Chipsy

W zasadzie sprawa niby oczywista, choć na jednym z naszych zjazdów ktoś kupował chipsy…

Proces wytwarzania chipsów ziemniaczanych wymaga bardzo wysokich temperatur. Prowadzi to do powstania akrylamidu, który jest popularnym czynnikiem rakotwórczym. National Cancer Institute opublikował wyniki badań potwierdzające, że składnik ten znajduje się w chipsach ziemniaczanych i  zwiększa możliwość zachorowania na raka piersi, prostaty, jajników, przewodu pokarmowego i moczowego.

Wszyscy wiemy, że chipsy są pełne kalorii i tłuszczów, które mogą prowadzić do otyłości, wysokiego ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu, itd. Ponadto, posiadają one wiele konserwantów i aromatów.

Ale dlaczego ty ciągle jesz ten typ żywności? Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe ustalenia, należy przygotować frytki w domu przy użyciu oliwy z oliwek, zamiast zakupu komercyjnych chipsy. Dodatkowo, należy rozważyć przygotowanie pieczonych chipsów bananowych lub jabłkowych, ponieważ są one zdrowszą alternatywą niż chipsy ziemniaczane.

Osobiście polubiłem frytki z batati, które przygotowałem dzięki przepisowi Aldony, który to zdradzam na łamach tego bloga:

•2 spore bataty
•4 ząbki czosnku
•1 łyżka suszonego rozmarynu
•5 łyżek oliwy z oliwek
•2 łyżki soku z cytryny
•sól do smaku

1.Piekarnik rozgrzej do temperatury 200 stopni

2.Bataty obierz ze skóry i pokrój w podłużne słupki o grubości ok. 1 – 1,5 cm i wrzuć do dużej miski

3.Następnie obsyp je solą i rozmarynem, skrop od serca sokiem z cytryny i polej oliwą. Zamieszaj bataty rękoma aby wszystkie kawałki dobrze pokryły się przyprawami i oliwą.

4.Tak przygotowane słodkie ziemniaki wrzuć na blachę wyłożoną papierem do pieczenia i rozprowadź na niej, aby kawałki batatów nie nachodziły na siebie. Ząbki czosnku lekko rozgnieć np. przy pomocy noża i wrzuć na blachę razem z łupinkami. Czosnek zapewni rewelacyjne zapachy, a także będzie stanowił przepyszny dodatek do upieczonych batatów.

5.Tak przygotowane bataty włóż do piekarnika i piecz ok. 25-30 minut, do czasu aż zaczną się lekko brązowić i będą miękkie. Najlepiej przed wyjęciem spróbować jednej pomarańczowej frytki i ocenić, czy już są gotowe.

Wartości odżywcze batatów
Wartość energetyczna – 76 kcal
Białko ogółem – 1.37 g
Tłuszcz – 0.14 g
Węglowodany – 17.72 g (w tym cukry proste 5.74)
Błonnik – 2.5 g

Witaminy

Witamina C – 12.8 mg
Tiamina – 0.056 mg
Ryboflawina – 0.047 mg
Niacyna – 0.538 mg
Witamina B6 – 0.165 mg
Kwas foliowy – 6 µg
Witamina A – 15740 IU
Witamina E – 0.94 mg
Witamina K – 2.1 µg

Minerały

Wapń – 27 mg
Żelazo – 0.72 mg
Magnez – 18 mg
Fosfor – 32 mg
Potas – 230 mg
Sód – 27 mg
Cynk – 0.20 mg

Za: http://detektywprawdy.pl/2017/04/03/produkty-zwiekszajace-ryzyko-raka-tego-unikaj/

Data publikacji: 3.04.2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *