Strona główna > Polska > Proces za pamięć Polaków

Proces za pamięć Polaków

27 stycznia 2019 r., w 74. rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau Piotr Rybak i Teodor Kudła wzięli udział w „Marszu pamięci polskich ofiar niemieckich obozów śmierci”. Pochód polskich patriotów wyruszył spod dworca PKP w Oświęcimiu, a zakończył się ponad kilometr od historycznej bramy obozu.

Od samego początku dyrekcja muzeum utrudniała Polakom samodzielną organizację obchodów, natomiast oficjalna uroczystość dostępna była jedynie dla nielicznych i niemal w całości podporządkowana jednostronnej narracji. Kilkanaście dni wcześniej okazało się, że wielu Polaków zrzeszonych w organizacjach rodzin oświęcimskich nie dostało zaproszeń, bądź otrzymało informację, że nie ma dla nich już miejsca na państwowych uroczystościach. Część z nich wybrała zatem alternatywę w postaci marszu patriotów, który miał zakończyć się złożeniem kwiatów i zniczy pod ścianą śmierci w obozie Auschwitz. Na to jednak nie pozwoliły władze muzeum. Ostatecznie spośród uczestników marszu polskich patriotów wybrano skromną delegację, która po rozwiązaniu zgromadzenia weszła na teren muzeum. Na bramkach poddano tych ludzi wnikliwej kontroli, nakazano pozostawienie osobistych rzeczy w depozycie oraz odebrano im polskie flagi na drzewcach. Nie wpuszczono też dziennikarzy, którzy chcieli udokumentować wydarzenie. Nie pomogła nawet akredytacja wystawiona wcześniej przez władze muzeum, które w tym miejscu oznajmiły mediom, że dokument dotyczy wyłącznie oficjalnej części obchodów.

Przed marszem policja zatrzymała pojazd z nagłośnieniem oraz skonfiskowała oprawę graficzną. Na dworcu PKP w Oświęcimiu czekała grupka ludzi, którzy pod flagą Izraela wykrzykiwali hasła o polskich „faszystach” i „antysemitach”. Zanim marsz ruszył policja poinformowała organizatora, że wskaże miejsce zakończenia manifestacji, ponieważ władze muzeum nie życzą sobie uczestników pochodu w promieniu kilkuset metrów od ich placówki.

Wszystko to sprawiło, że przybyli do Oświęcimia polscy patrioci poczuli się we własnym kraju jak obywatele drugiej kategorii. Marsz przeszedł w milczeniu, aby honorowo uczcić pamięć pomordowanych w Auschwitz rodaków, lecz później padło wiele gorzkich słów pod adresem dyrekcji muzeum i władz RP. Za niektóre z nich Piotr Rybak i Teodor Kudła mogą być skazani…

Piotr Korczarowski

P.S. Suplement od redakcji w-p: ostatnie wywiady z Piotrem Rybakiem – tylko dla ludzi o mocnych nerwach (Piotr Rybak został zbojkotowany w niemal wszystkich tzw. niezależnych internetowych mediach).

5 thoughts on “Proces za pamięć Polaków

 1. Ten portal schodzi na psy skoro promowany jest stary działa ZSMP, który znęcał się nad swoją rodziną, nie płacił alimentów, dlatego uciekł zagranicę, a teraz w haniebny sposób pluje na Jacka Międlara, który wytoczył mu proces.
  Moja noga na tym portalu więcej nie postanie, skoro takich szurów tutaj promujecie jak Rybak. A czytałem was CODZIENNIE!

  1. Jesteś idiotą witek, ale jak takie głupoty opowiadasz to w jednym masz rację, spieprzaj stąd i nie wracaj.

   Rozumiem, że skoro facet pokłócił się z twoim idolem to każdy ma zamknąć na jego temat buzie, czyt. Rybaka, nie pokazywać procesu, nie dawać mu głosu i generalnie kazać mu zdychać pod płotem? Pana Kudłę też przy okazji zbojkotować i na stare lata zostawić bez pomocy?

   Idzie już zwymiotować tymi waszymi youtubowymi bożkami i innymi internetowymi idolami z wybujałym ego, żarciem się między nimi i ich gwiazdorzeniem. Normalny człowiek ma to oraz ich samych w czterech literach. I takich jest większość. Pożytku zresztą i tak z nich nie ma. To oni mają z ludzi pożytek, a nie odwrotnie.

   P.S. A faceta który się sądzi w obronie naszej sprawy to pozostawiają na lodzie wyłącznie skurwysyny. Nie trzeba Rybaka lubić aby o sprawie wspomnieć. Ale wam, super mega hiper „patriotą”, gdzie każdy uważa że ma monopol na patriotyzm to takie postawy są niestety obce. Won.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.