Strona główna > Polska > Proces za „antysemiting z Marzanną b’żydulą”

Proces za „antysemiting z Marzanną b’żydulą”

„Antysemiting” to autorskie pojęcie oznaczające spotkanie ludzi nie mających sentymentu do brzydoty – tłumaczył w sądzie rzeźbiarz Bartłomiej Kurzeja podkreślając, że jego performance z Marzanną Brzydulą nie miał nic wspólnego z szerzeniem rasizmu i ksenofobii. Z wydarzenia powstał jednak film, którego autor nazwał kukłę ”b’żydulą” i się zaczęło…

Kurzeja nie ukrywa, że w całym zajściu chodziło o prowokacje, która jednak mieści się w konwencji artystycznej wolności. Jako przykład podał m.in. spektakl „Klątwa” nawiązujący w wielu miejscach do symboliki chrześcijańskiej i przedstawiający ją w obrazoburczy sposób. W tym przypadku nikt jednak nie został ukarany, dlatego rzeźbiarz również spróbował swoich sił na gruncie prowokacji artystycznej i przygotował odrażającą kukłę mającą symbolizować wszystko co najgorsze, w tym przede wszystkim sprowadzanie naszej cywilizacji prawdy, dobra i piękna na tory pogardy, kłamstwa i brzydoty.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych dopatrzył się jednak w tym występie złamania polskiego prawa. W zawiadomieniu przesłanym prokuraturze jest mowa o nawoływaniu do nienawiści na tle etnicznym i rasowym. Artysta tłumaczy jednak, że cały akt oskarżenia oparty jest na domysłach i skojarzeniach, ponieważ nigdzie wprost nie zostało powiedziane kogo tak naprawdę ma symbolizować kukła. Wbrew opinii niektórych środowisk żydowskich Marzanna nie miała na sobie elementów tradycyjnego stroju zakładanego przez wyznawców judaizmu. Nie było też na niej tarczy Dawida, ani innych znaków, czy napisów mogących wskazywać na Żydów lub jakąkolwiek inną grupę etniczną.

Sprawa trafiła jednak na wokandę i jest procedowana przez Sąd Rejonowy Warszawy-Śródmieścia. Prokuratura czeka natomiast trudne zadanie. Musi bowiem udowodnić oskarżonemu złe intencje i wykazać, że kukła miała rodowód żydowski, a ponadto ocenić czy osobliwe pożegnanie zimy taką Marzanną mieści się jeszcze w zakresie wolności artystycznej.

———————————————[wsparcie programu]———————————————

UWAGA – MAMY NOWY NUMER KONTA!! Darowizny prosimy kierować na fundację Inicjatywa Przeciw Cenzurze. Nr konta: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001 Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv PayPal: [email protected] Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie/

5 thoughts on “Proces za „antysemiting z Marzanną b’żydulą”

 1. Żeby czasem nieudowodnili że za tą kukłę należy się mienie bezspadkowe.Doszliśmy już do granic absurdu.

 2. @ mrówkolew – z pozycji mrówki to rzeczywiście – Wy doszliście do granic absurdu;
  z pozycji lwa, jest to celowe i świadome eksterminacyjne antypolskie działanie!!!
  Baba „przebrana w śmieszne średniowieczne łachy” pomyliła role i zagrała rolę prokuratora, siedząc na stolcu sędziowskim.
  Już po trzecim pytaniu można było się zorientować, że zadaje pytania pod z góry założona prokuratorską tezę.
  Trzeba podkreślić, że zmiany w tzw. regulacjach prawnych, praktycznie wykluczają sędziego z tzw. „inicjatywy dochodzeniowej”, która uniemożliwiała zachowanie bezstronności!!!
  Inaczej mówiąc sędzia ma rozstrzygać tylko na podstawie tego co przedstawiły strony i nie wychylać się w żadną stronę, bo jest to w sposób oczywisty stronnicze!!!!!
  W normalnym państwie powinna z mety(z urzędu) iść na tzw. dywanik i zostać zdegradowana do poziomu sprzątaczki i to pod warunkiem solennej obietnicy poprawy.
  Natomiast szmata prawnicza przyznana zapewne z tzw. urzędu albo jest skrajnie nieudolna albo działa na szkodę klienta.
  Powinna bowiem protestować przy każdym pytaniu baby, jako „pytaniu nie mającym związku ze sprawą”,
  Obiektywne pytania ze strony sędziny mogą dotyczyć tylko ustaleniu faktów tzw. „materialnych”, podczas gdy baba posunęła się aż do SUGEROWANIA znaczenia i z góry założonej interpretacji, a szmata nie zareagowała wnioskiem o wykluczenie baby, ani nawet protestami i wnioskami o oddalenie pytań.
  Swoistym kuriozum było, kiedy rzekomy „świadek”, który przecież nie był żadnym świadkiem, rzucił bardzo poważne oskarżenie Polski i Polaków, po czym powinien zostać natychmiast postawiony w stan oskarżenia, czyli konieczności udowodnienia tego!!!!!
  W razie niemożności udowodnienia jego bezpodstawnych oskarżeń, powinien odpowiadać karnie Z URZĘDU za:
  -fałszywe oskarżenia
  -znieważenie Polski i Polaków
  -antypolskie rasistowskie, ksenofobiczne zelżenie Narodu Polskiego
  -razem minimum 10 lat – jako recydywa – bezwzględnego więzienia, dla rzekomego „świadka”
  -dla baby udającej prokuratora – minimum 25 lat bezwzględnego więzienia

  Wyrok 6 lat więzienia w procesie o zelżenie Narodu Polskiego – Retropress
  http://retropress.pl/nowy-glos/wyrok-6-wiezienia-procesie-zelzenie-narodu-polskiego/

  Ps.
  Ta parodia „procesu” jest swoistym testem sprawdzającym tezę:

  „ Nie ma już Narodu Polskiego”

  czyli: czy taka teza jest obelgą dla Narodu Polskiego, czy niestety smutną prawdą.

 3. jak widac wytrych w postaci ,,ANTYSEMITYZMU,,dziala .,,ANTYPOLONIZM,, nie ,dzieki naszej skundlonej i sprzedajnej wladzy sluszna polityka wladzy objawia sie w opluwaniu POLSKI I POLAKOW i wlazeniu do grubego czosnkowego tylka bez wazeliny ;Cioty PiSowskie sa mistrzami prostytucji

 4. Szanowny @ Mrówkolwie – bardzo dobrze, że pytasz; jak są wątpliwości trzeba pytać!

  Nie – owo WY, nie jest do Ciebie osobiście i personalnie, jest ono skierowane do wszystkich, którzy ulegli operacji psy-op i utożsamiają się z jakąś zbiorowością (np. mrówek).

  Ja np. nie doszedłem „do granicy absurdu”; ale rozumiem, że większość ludzi jest kompletnie zagubiona i kompletnie nie orientuje się co jest prawdą, a co fałszem, a co bełkotem lub po prostu szumem informacyjnym.

  Przykład z neta: „nasze elity, nasze polskie władze, nasz rząd, nasz prezydent, nasz sejm itd.
  o tych elitach, władzach, rządzie, prezydencie, mówić i pisać NASZ mogą tylko
  -żydzi
  -szabas goje
  -kompletni idioci”
  Nawet średnio inteligentny człowiek może zorientować się, że tzw. „nasze” życie polityczne, społeczne, „kulturalno oświatowe” zdominowali syjoniści, którzy sami określają się jako żydzi, nadając oczywiście temu pojęciu niemożliwe do zdefiniowania znaczenie.

  Jest to tak daleko idące, że na portalu W-P zamieszcza się np. https://wolna-polska.pl/wiadomosci/kk-grubo-ostro-masakruje-zobaczysz-tv-mocne-wpadki-2017-10
  z takim komentem: „(…dzisiaj ten portal to już niemal tylko wylęgarnia chazarskich operacji psyop czy innych „narodowych” celebrytów z parciem na szkło i wybujałym ego)”

  chodziło o „JewTube”, ale to również dotyczy portalu W-P.

  Pod powyższym linkiem jest filmik w którym jest 30 min ględzenia i nieco (10 min) autentyzmu, który jednak nawet nie zadrapuje tzw. systemu – Korczarowski po prostu „nadaje” z obrzeża systemu, nigdy, przenigdy go nie podważając, jak zresztą wszystkie media tzw. „alternatywne”.

  Nie kwestionują np. podstawowego faktu, że nie ma żadnych wyborów, że chleb (czytaj obietnice) i igrzyska zwane „wyborami” są fikcją, ustawką, dającą ogłupionym gojom iluzję wyboru, po to, aby mówili właśnie: zły czy dobry ale „nasz rząd”, bo sami go buahahahahah wybraliśmy – czy jeszcze lepiej: wybraliście; jak, gdzie, kiedy, skoro gojom jednoznacznie powiedziano-ogłoszono, że będą WYBORY KONTRAKTOWE, czyli ustawione, a głupie goje dalej wierzą, że mają WYBORY.

  Nawet jak Michalkiewicz podaje dokładną formułę liczenia głosów, czyli „liczy się nogi wyborców, żeby zwiększyć frekwencję, mnoży się przez roczną produkcję parasoli i dzieli na główne partie”
  (cyt z pamięci) [parasol – umbrela – Rey Men, illuminati symbolizm]
  a następnie analizuje ZNACZENIE z góry ustalonych wyników, w kontekście PREFERENCJI WYBORCZYCH GŁOSUJĄCYCH; a to i tak dobrze , bo większość twierdzi, że wyniki pokazują jak głosują Polacy; jednocześnie odmawia odpowiedzi na pytanie: na kogo głosował https://www.youtube.com/watch?v=Zo5Y9cl4_Cg nie mówi jednak wprost, że głosowanie to fikcja, ale „byłoby niegrzeczne posądzić go, że nie wie” że otworzył Okno Overtona uroszczeń żydowskich, „to byłoby niegrzeczne” – wbrew pozorom Michalkiewicz nie mówi do socjalistycznych baranów, on ich tylko omija.

  To są dopiero „granice absurdu” do którego doszli ONI, czyli barany, które sobie tego nie uświadamiają i bezmyślnie powtarzają beeeee nasz, nasz, nasz…..beeee

  można jeszcze dodać, że granice absurdu, bezmyślne barany czy owieczki codziennie przekraczają wiele razy, kompletnie nie zdając sobie z tego sprawy.
  Czy wiesz, że na całym świecie są tylko trzy kolory paszportów,
  Czy wiesz, że po nieudanym głosowaniu nad „konstytucją europejską” w tzw. „parlamencie europejskim”, zmieniono w niej kilka słów używając ich synonimów, dodano kilkaset stron przypisów (jak np. na portalu W-P czyni niejaki GG) i poddano ją pod ponowne „głosowanie” nie dając możliwości nawet przeczytania poprawek – mówił o tym Nigel Farage;

  TAK – UE JEST KORPORACJĄ i funkcjonuje jak KORPORACJA ; a,

  Polski nie ma:

  „-Polska jest tylko na papierze,
  -Polska istnieje tylko teoretycznie
  – Polska to ……. i kamieni kupa
  -Polska jest z dykty i papieru
  -Polska należy do kogoś – oficjalnie poinformował Mora-wiecki”

  TA PRAWDA
  jest tak przerażająca, że barany, żeby zachować dobre samopoczucie wolą myśleć, że to: przenośnia, metafora, ale niestety, takie stwierdzenia należy rozumieć dosłownie. Są na to setki dowodów, ale kto o tym pisze i mówi?

  W tej sytuacji czy ktoś odważy się na istotne pytania!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.