Strona główna > Świat > Ukraina > Na proamerykańskiej konferencji uważają, że Donbasowi potrzebne są nie szkoły, a szubienice

Na proamerykańskiej konferencji uważają, że Donbasowi potrzebne są nie szkoły, a szubienice

Na odbywającej się w Kijowie konferencji TEDx (impreza, przeprowadzana według licencji prywatnej amerykańskiej Fundacji TED) pisarka – nacjonalistka stwierdziła, że Donbasowi potrzebna jest „wpierw szubienica, a następnie szkoła”.

a

TED (z języka angielskiego Technology Entertainment Design) – prywatna nie komercyjna Fundacja w USA, znana ze swoich corocznych konferencji, przeprowadzanych od 1984 roku w Monterey.

Podczas konferencji, Stiażkina oświadczyła, że Donbasowi potrzebna jest „wpierw szubienica, a następnie szkoła”.

Donbas nie wróci do Ukrainy, dlatego że Donbas nie istnieje. Tutaj będzie albo Ukraina, albo nic. Do spotkania w Doniecku, – wyjaśniła ona w wywiadzie dla wydawnictwa „Nowy czas”.

Ponadto według jej słów, wspominanie o walczących podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej radzieckich żołnierzach – to potworność.

„Nasi dziadowie walczyli” – jest to potworne stwierdzenie. Z tego powodu Wielka Wojna Ojczyźniana postrzegana jest jako mecz piłki nożnej, gdzie Adolf Hitler gra przeciwko Józefowi Stalinowi. W rzeczywistości wojna – to przede wszystkim śmierć, – uważa profesor – historyk Jelena Stiażkina.

Równocześnie uważa ona, że w Donbasie żyją nie idioci, ale ludzie, podatni na indoktrynację. W wywiadzie dla wydawnictwa Jelena Stiażkina nazwała siebie „rosyjskojęzyczną ukraińską nacjonalistką.”.

Tłumaczył Janusz Sielicki

12.11.2014 r.

Z portalu Noworosji – novorosinform.org/news:

На проамериканской конференции считают, что Донбассу нужны не школы, а виселицы

http://www.novorosinform.org/news/id/14563

11 listopada 2014, 00:34

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *