Strona główna > Świat > Prezydent Wenezueli: Moi dziadkowie byli żydami

Prezydent Wenezueli: Moi dziadkowie byli żydami

Maduro

Nicolas_Maduro_-_ABr_26072010FRP8196Prezydent Wenezueli, Nicholas Maduro, zaprzeczając, że jego rząd ma antysemickie nastawienie, powiedział, że jego dziadkowie mieli pochodzenie od sefardyjskich żydów.

Moi dziadkowie byli żydami, jak wielu innych o nazwisku Maduro oznaczającego to samo, co Maurowie [muzułmanie], którzy przeszli na katolicyzm w Wenezueli”, powiedział Maduro w zeszłym tygodniu w prorządowych mediach. „Matka Ministra Komunikacji i Informacji, Ernesto Villegasa, jest tej samej tradycji„.

Podczas wywiadu, Maduro odrzucił zarzuty przypisywane przez Claudio Epelmana, dyrektora Latynoamerykańskiego Kongresu żydowskiego, że jego rząd jest antysemicki.

Jestem głęboko poruszony oświadczeniami Claudio Epelmana, którego znam i spotkałem się z nim wielokrotnie w Wenezueli, gdy mówi, że w Wenezueli jest antysemityzm i oskarża o to Chaveza i mnie…jeśli chce, to może sobie oskarżać mnie, ale powinien zostawić Chavez w spokoju”.

Oficjalna liczba żydów w Wenezueli to 9 tysięcy w porównaniu do 22 tysięcy w 1999 roku (przypis).

Sponsorowane przez rząd media często stosowały antysemicką retorykę w stosunku do przywódcy opozycji, Henrique Capriles Radonskiego, gorliwego katolika, którego dziadkowie byli żydami.

Podczas wywiadu, Maduro potępił izrahellskie naloty na Syrię oraz „agresję” wobec Iranu, ale powiedział, że potrafi dokonywać różnicowania między izrahellem a narodem żydowskim.

Odrzucamy kampanię [przeciw nam],” powiedział Maduro. „Jesteśmy humanitarnymi ludźmi. Nie jesteśmy antysemitami„.

źródło: http://www.jewishjournal.com/world/article/venezuelan_president_my_grandparents_were_jewish

przygotował: stophasbara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.