Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Prezydent Światowego Kongresu Żydów: „Wypełnij internet braterstwem”

Prezydent Światowego Kongresu Żydów: „Wypełnij internet braterstwem”

Przemawiając na konferencji na temat braterstwa ludzi, zorganizowanej przez Światowy Kongres Żydów w Rzymie, jej prezydent Ronald Lauder podkreśla znaczenie dokumentu o braterstwie ludzkim, podpisanego przez papieża Franciszka i wielkiego imama Al-Azhar.

Zainspirowany dokumentem o braterstwie ludzi Ronald Lauder, prezes Światowego Kongresu Żydów (WJC), wzywa rządy do podjęcia właściwych kroków w celu zwalczania mowy nienawiści.

Dokument o braterstwie ludzkim jest kluczem

4 lutego 2019 r. Papież Franciszek i wielki imam Al-Azhar podpisali dokument o braterstwie między wszystkimi ludźmi.

Rozmawiając z siostrą Bernadette Reis z Watykanu, Lauder tłumaczy, że „pod wieloma względami internet ma mowę nienawiści” i że do tej pory nie było nic, co mogłoby temu przeciwdziałać. To właśnie robi Dokument, objaśnia. Teraz „mamy coś, aby temu przeciwdziałać, mamy o czym porozmawiać”.

Według Laudera „kluczem” jest teraz to, że „rządy robią właściwy krok” w kierunku powstrzymania mowy nienawiści. Uważa, że ich obowiązkiem jest wypełnienie Internetu „braterstwem” zgodnie z instrukcjami z dokumentu z lutego. „Teraz mamy Dokument do użycia przeciwko mowie nienawiści”, mówi, dodając, że „o wiele łatwiej jest kochać niż nienawidzić”.

Obojętność

„To interesujące”, kontynuuje Lauder, wspominając wspomnienie spotkania z ocalałym z Holokaustu, pisarzem i działaczem na rzecz praw człowieka, Eli Wieselem, – „Eli Wiesel powiedział mi kiedyś, że przeciwieństwem miłości nie jest nienawiść. To obojętność ”. To jest to, co widzimy „zbyt często… na całym świecie” – kontynuuje.

Według Laudera obojętność „podkopuje cały Kościół chrześcijański”, podważa „judaizm, podkopuje nas wszystkich”.

[Elie Wiesel „oszust stulecia” – Wątpliwości, co do prawdziwości relacji Elie Wiesela zgłaszają sami Żydzi, którzy przebywali w tym samym czasie w Auschwitz, i którzy trafili tam w 1944 roku z terenu Węgier. Jednym z nich jest Miklos (Nikolaus) Gruner – więcej tutaj…/ – m.jasińska]

Pokój

„W pokoju nie ma nic wyjątkowego”, mówi Lauder. „Pokój to„ shalom ”lub„ salam ”,„ pax ”. To „podstawy całego życia”.

Wreszcie Lauder wyraża nadzieję, że podobnie jak on inni „uświadomią sobie”, jak ważny jest Dokument. Wyjaśnia, że mówi o pokoju i że „pokój służy walce z nienawiścią”.

[Żydzi siedzą już oficjalnie na Watykanie i nic dobrego dla świata to nie wróży … kiedy polskie owieczki się obudzą? – m.jasińska]

___________

Tłum. m. jasińka

Za; https://www.vaticannews.va/en/church/news/2019-11/document-human-fraternity-interviw-president-jewish-congress.html

Zobacz „Braterstwo ludzkie”:

deklaracja anychrysta w Abu Zabi

„Deklaracja, która miała rzekomo dotyczyć głównie kwestii politycznych i społecznych, zawiera zapisy o charakterze teologicznym. W jednym z fragmentów czytamy, że „PLURALIZM i RÓŻNORODNOŚĆ RELIGII, koloru skóry, płci, ras i języków SĄ CHCIANE PRZEZ BOGA w Jego mądrości przez którą stworzył On rodzaj ludzki.”

Sekretarz ŚRK: Konferencja międzyreligijna w Abu Zabi ważnym i historycznym wydarzeniem

“To, co się tutaj dzieje, jest ważnym i być może historycznym wydarzeniem”. Tak sekretarz generalny Światowej Rady Kościołów pastor Olav Fykse-Tveit skomentował międzyreligijną konferencję, która odbywa się w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Abu Zabi pod hasłem: “Braterstwo ludzkie”

***

Za: https://forumdlazycia.wordpress.com/2019/11/12/prezydent-swiatowego-kongresu-zydow-wypelnij-internet-braterstwem/

12.11.2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *