Strona główna > Świat > Prezydent Sudanu: cierpienia świata arabskiego to robota USA

Prezydent Sudanu: cierpienia świata arabskiego to robota USA

Prezydent Sudanu Omar al-Bashir powiedział, że Stany Zjednoczone są odpowiedzialne za „wszystkie cierpienia” świata arabskiego, w wyniku ich interwencji.

389235_Sudan-al-Bashir

Sudański prezydent powiedział, że wydarzenia w Syrii, Iraku i Libii są wynikiem zachodniej ingerencji, która jest przejawem kolonializmu, który ma jeden cel – ustanowienie kontroli nad regionem i jego zasobami naturalnymi.

Al-Bashir rzekł, że polityka Waszyngtonu na Bliskim Wschodzie i w Północnej Afryce jest szkodliwa i destrukcyjna, a „wszystkie cierpienia, które dzieją się teraz w świecie arabskim, to wynik działania USA.”

Prezydent powiedział, że jego kraj jest pod stałym naciskiem organizacji międzynarodowych „ze względu na jego sztywne stanowisko, które jest wrogie wobec polityki USA w tym regionie.”

Mówimy o zmianie reżimu w Sudanie, aby umieścić nowy reżim, który będzie posłuszny Zachodowi.

Powiedział al-Bashir.

Sudan mierzy się z kryzysem na kilku frontach, włączając w to Darfur, gdzie rebelianci są zaangażowani w konflikt zbrojny z rządem w Khartoum od 2003 roku. Według szacunków ONZ zginęło tam 300 tysięcy osób, a przesiedlonych zostało 2 miliony.

W lipcu 2011 roku powstało niepodległe państwo – Sudan Południowy.

Na podstawie: http://www.presstv.ir/detail/2014/12/08/389235/us-behind-all-arab-suffering-sudan/

Opracował: Girion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *