Strona główna > Świat > Prezydent Obama celowo pozwolił na powstanie ISIS – ujawnia ‚wycieknięte’ nagranie sekretarza stanu Johna Kerry

Prezydent Obama celowo pozwolił na powstanie ISIS – ujawnia ‚wycieknięte’ nagranie sekretarza stanu Johna Kerry

Nas którzy obserwowaliśmy i informowaliśmy o prezydenturze Obamy od pierwszego dnia uderzał pozorny brak zainteresowania Obamy ISISem, jedną z najbardziej wściekłych, oddanych i z sukcesem działających dżihadyjskich armii na świecie. Ich dzikość zapierała dech, nawet u dżihadystów. Ich sukces był bezprecedensowy w tym stuleciu.

W 2011 ostrzegałem o zwiększającym się zagrożeniu ISIS. Pod koniec 2011, nasza organizacja AFDI i nasi międzynarodowi partnerzy z SION wzywali do pilnego przyznawania azylu chrześcijanom i mniejszościom religijnym mordowanym w niewyobrażalnych liczbach. Ostrzegaliśmy o ludobójstwie. I dalej nic nie zrobiono.

W oszałamiającym nowym wpisie Conservative Treehouse pokazuje zdumiewający dowód na to, że prezydent Obama był nie tylko świadom rosnącego niebezpieczeństwa ISIS, ale on na to pozwolił.

Absolutnie oszałamiające – Wycieknięte nagranie sekretarza stanu Johna Kerry’ego ujawnia, że prezydent Obama celowo pozwolił na powstanie ISIS…

Sundance, Conservative Treehouse, 1 stycznia 2017:

Są takie momenty w badaniach śledczych, kiedy szczęka opada, i poznaje się  znaczenie tego co czytasz lub słuchasz. Taką okazją  jest brutalne bagatelizowanie nagrania sekretarza Johna Kerry’ego.

a

♦ W sierpniu 2014 prezydent Obama (w beżowym garniturze) zorganizował konferencję prasową, kiedy stwierdził, że „nie miał strategii wobec ISIS”. –Video Link

♦ Dwa miesiące później, w październiku 2014, Josh Earnest na konferencji prasowej oświadczył: „Nasza strategia wobec ISIS zależy od czegoś co jeszcze nie istnieje”. –Video Link

Ale  30 września 2016 New York Times spokojnie ujawnił wycieknięte nagranie [quietly released a leaked audio recording] ze spotkania Johna Kerry’ego z  wieloma frakcjami zrzeszonymi w Syrii.

Kiedy słucha się tego nagrania (poniżej) natychmiast staje się oczywiste co działo się kiedy Biały Dom wydał oba te oświadczenia w 2014. Ponadto dowiesz się dlaczego amerykańskie media zakopały tę historię, i jak wiąże się ona z ponad 5 latami kłopotliwej amerykańskiej polityki bliskowschodniej.

Ten dowód w tej pojedynczej historii powinien na zawsze odebrać wszelką wiarygodność amerykańskiej polityce za prezydenta Obamy. On niszczy również wiarygodność dużej liczby dobrze znanych republikanów. To co to nagranie ujawnia jest znaczące:

Po pierwsze, tylko zmiana reżimu, usunięcie Bashira Assada w Syrii było celem prezydenta Obamy.  To potwierdza sekretarz  John Kerry.

Po drugie, żeby zrealizować ten główny cel, Biały Dom chciał widzieć powstanie ISIS zakładając, że sukces ISIS zmusi syryjskiego prezydenta Bashira Assada do zgody na warunki Obamy i ustąpienie.

Po trzecie, żeby umożliwić realizację tych dwóch celów, Obama i Kerry celowo przekazy-wali broń dla ISIS a nawet, prawdopodobnie, zaatakowali syryjski rządowy konwój militarny by zatrzymać strategiczny atak na islamskich ekstremistów, zabijając 80 syryjskich żołnierzy. [killing 80 Syrian soldiers]

Zatrzymaj się na moment i rozważ te 3 punkty zanim przejdziesz dalej. Bo to nagranie (poniżej), razem z pokazującym się teraz towarzyszącym mu śledztwem, ie tylko demaskuje te 3 punkty jako prawdę, ale także daje ich konkretne dowody.

Problem w tajnej strategii Obamy/Kerry’ego stał się jasny, kiedy ISIS rósł w sile na tyle, żeby zapewnić Białemu Domowi optymizm dla planu – ale, zamiast skapitulować, Assad wtedy zwrócił się o pomoc do Rosji.

Kiedy Rosja przyszła z pomocą Bashirowi Assadowi, syryjski rząd mógł pokonać  ISIS i islamskie elementy ekstremistyczne w Syrii. Ukryty plan Obamy/Kerry’ego (jak i McCaina, Grahama, et al) uległ zachwianiu, kiedy Rosja pokonała ISIS, al-Qaeda i al-Nusra.

Rewelacje w tym wyciekniętym nagraniu są po prostu zdumiewające. 40-minutowa dyskusja odbyła się w kuluarach  Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku. Spotkanie odbyło się w holenderskiej misji ONZ, 22 września 2016:

[…]  Prywatna rozmowa Kerry’ego była najwyraźniej z dwu tuzinami ‚syryjskich cywilów’, wszyscy z popieranych przez Amerykę wiązanych z opozycją NGO w edukacji i grupami medycznymi rzekomo pracującymi na ‚zajmowanych przez rebeliantów’ (terrorystów) terenach Syrii. [medical groups]

To spotkanie opozycji obejmowało też ‚ratowników’, którymi mogą być jedynie ambasadorowie z Białych Hełmów [White Helmets], pseudo NGO służących jako główny PR front Waszyngtonu i Londynu w dążeniu do ‚zakazu strefy lotów’ w Syrii, i finansowanych przez US, UK, EU i inne państwa koalicyjne do dużo ponad $100 mln (do tej pory). (link)

Posłuchaj nagrania.

Kluczowe momenty Kerry’ego na 02:00, i znowu około 18:30 dalej.

Dyskusja od 18:30 do 29:00 jest wyjątkowo demaskująca, i powinien posłuchać jej każdy kto zastanawiał się co działo się w Syrii. Kerry nawet wspomina o zasadzie „Odpowiedzialności za Ochronę” [Responsibility to Protect, or R2P]:

Nagranie

Linki:

♦ New York Times Link – HERE

♦ Analiza 21st Century Wire – HERE

♦ Więcej analiz Analysis – HERE

a

Na podstawie tego nagrania możemy powiązać tak wiele spraw historycznych. Już wiemy o drugim prezydenckim memo [Second Presidential Finding Memo] zezwalającym na dodatkowe tajne działania CIA w 2012, tym razem w Syrii. Ale w przeciwieństwie do libijskiej operacji w 2012, nie znamy nazwy operacyjnej drugiej akcji w 2012 w Syrii.

2012: WASHINGTON, Aug 1 (Reuters) 1.08. – Prezydent Barack Obama podpisał tajny rozkaz zezwalający na amerykańskie wsparcie dla rebeliantów chcących obalić syryjskiego prezydenta Bashara al-Assada i jego rząd, poinformowały źródła znające tę sprawę.

Rozkaz Obamy, przyjęty wcześniej w tym roku i znany jako „rozstrzygający”, szeroko pozwala CIA i innym amerykańskim agencjom na udzielanie wsparcia mogącego pomóc rebeliantom usunąć Assada. (link)

Następnie zastanów się jak to nagranie Kerry’ego, i teraz jasna polityka Obamy wobec Syrii, absolutnie potwierdzają nasze wcześniejsze badania zawarte w the Benghazi Brief na temat Syrii:

(JULY 2012) Lipiec 2012. Kiedy stali na zewnątrz zarekwirowanego budynku rządowego w mieście Mohassen, trudno było rozróżnić ludzi Abu Khudera od innej brygady w syryjskiej wojnie domowej, w ich mundurach bojowych, T-shirtach i z brodami.

Ale to nie byli przeciętni członkowie Wolnej Armii Syryjskiej. Abu Khuder i jego ludzie walczą dla al-Qaida. Nazywają się ghuraba’a, albo „obcymi”, od słynnego dżihadystowskiego wiersza opiewającego czasy Osamy bin Ladena ze zwolennikami w górach Afganistanu, i są jedną z licznych organizacji dżihadu organizujących przyczółek na wschodzie kraju teraz kiedy konflikt w Syrii rozciągnął się na drugi krwawy rok.

Oni próbują ukryć swoją obecność. „Niektórzy martwią się noszeniem [czarnych] flag” – powiedział Abu Khuder. „Oni boją się, że Ameryka przyjdzie i będzie z nami walczyć. Dlatego walczymy potajemnie. Po co Basharowi i zachodowi dawać pretekst?” Ale ich istnienie jest powszechnie znane w Mohassen. Nawet przechodnie żartują z ludźmi o bom-bach w autach i IEDs.

Zdaniem Abu Khudera, jego ludzie współpracują z radą wojskową, która dowodzi brygadami Wolnej Armii Syryjskiej [FSA] w regionie. „Spotykamy się niemal codziennie” – powiedział. „Mamy wyraźne instrukcje od przywództwa [al.-kaidy], że jeśli FSA potrzebuje pomocy, powinniśmy jej udzielić. Pomagamy im z IEDs i bombami w autach. Naszym głównym talentem są operacje z bombami”. Ludzie Abu Khudera mieli duże doświadczenie w produkcji bomb z Iraku i z innych miejsc, dodał.

[…] Abu Khuder rozstał się z FSA i ślubował wierność organizacji al-Qaidy w Syrii, Jabhat al Nusra albo Solidarity Front. Wyhodował brodę i przyjął religijną retorykę dżihadu, stając się dowódcą jednego z ich batalionów.

„FSA nie ma żadnych zasad ani porządku wojskowego czy religijnego. Wszystko dzieje się chaotycznie” – powiedział. ” Al-kaida ma prawo, którego nikt, nawet emir, nie może złamać.

FSA brakuje umiejętności planowania i brakuje doświadczenia wojskowego. To jest co może dać [al-kaida]. Oni maja organizację, którą uznają wszystkie kraje.

Początkowo było ich niewielu. Teraz, mashallah, dołączają do nas imigranci i wnoszą swoje doświadczenie” – powiedział zebranym. „Ludzie z Jemenu, Arabii Saudyjskiej, Iraku i Jordanu. Jemeńczycy są najlepsi w swojej religii i dyscyplinie, a Irakijczycy najgorsi w religii we wszystkim – nawet w religii”.

W tym momencie jeden mężczyzna w pokoju – działacz w wieku około 35, anonimowo po-wiedział: „Więc co próbujesz zrobić, Abu Khuder? Masz zamiar zacząć odcinać ręce i zrobić z nas Saudyjczyków? To dlatego walczymy w rewolucji?”

„Celem [al-kaidy] jest ustanowienie państwa islamskiego, a nie syryjskiego” – odpowiedział. „Ci którzy boją się organizacji boją się wprowadzenia jurysdykcji Allaha. Jeśli nie popełnia się grzechów, to nie ma się czego bać„. (link – more)

Celem al.-kaidy było ustanowienie Państwa Islamskiego, i takie jest pochodzenie ISIS. Wiedząc o tworzeniu ISIS w Syrii, i rozumiejąc, że najważniejszym celem Obamy była zmiana reżimu, teraz możemy poznać całą politykę zagraniczna Obamy odnoszącą się do Syrii.

Prezydent Obama, sekretarz Clinton i później sekretarz Kerry, razem z Johnem McCainem i zespołem CIA w partii republikańskiej, chcieli poprzeć ISIS (pod wszystkimi frakcyjnymi nazwami) w celu obalenia Bashira Assada…

TAKA BYŁA POLITYKA.  Nie liczyło się nic więcej.

Teraz, czy to [THIS] też zaczyna mieć większy sens:

Representant Adam Kinzinger, sen. John McCain, kandydat Evan McMullin
Representant Adam Kinzinger, sen. John McCain, kandydat Evan McMullin

Co teraz przeczytasz jest konkretnie o tym jak Bractwo Muzułmańskie i ISIS wiążą się z wy-mienionymi wyżej republikanami, i jak zaczyna robić sens ich zachowanie podczas wyborów w 2016. Może, jak my, będziesz miał swój achaaa! moment.

Koalicja „Nigdy Trump” zawsze składała się z kilku hałaśliwych i nieprzyzwoitych polityków w Waszyngtonie DC. Na największą uwagę zasługują i najbardziej zjadliwymi są sen. Ben Sasse, sen. Jeff Flake i reprezentant Adam Kinzinger.

Zawsze kiedy CNN albo jakiekolwiek media chcą republikańskiego głosu przeciwko Donaldowi Trumpowi, „obecnego oburzenia dnia”, wzywają najpierw  Kinzingera. On najwyraźniej kocha reflektory tak bardzo jak lubi promować się w mediach społecznościowych. Mówiąc prawdę, jest dumnym NigdyTrumpem.

Za chwilę wrócimy do Kinzingera i McMullina. Ale najpierw musimy położyć na stół drugi ze-staw kawałków puzzle.

Kiedy zajmowaliśmy się wnikliwym badaniem Benghazi Brief 3 lata temu, jednym ze zdjęć które ciągle przykuwało naszą uwagę było to:

a

To zdjęcie zrobiono podczas wizyty sen. Johna McCaina w Syrii, i kiedy zachodnie media głosiły, że w opozycji do Bashira Assada byli „umiarkowani”. Sen. McCain ogłosił tę wizytę w 2012 jako spotkanie z „Wolną Armią Syryjską”. [Przypadkowo, podczas tej podróży spotkał ambasadora  Chrisa Stevensa w sądzie w Bengazi [Benghazi courthouse] Libii po raz ostatni].

Ale w tym samym czasie kiedy McCain usiłował przekonać świat do  umiarkowanego syryjskiego oporu, wiele osób z nie-tradycyjnego dziennikarstwa [non-traditional journalism], jak i wielu ludzi prowadzących niezależne poszukiwania, doszło do wniosku, że ekstremiści z al.-kaidy i al.-Nusra całkowicie zinfiltrowali syryjskie grupy oporu, i tworzyła się nowa wojownicza sieć islamska.

"2012 NIE DLA ISLAMU BEZ DŻIHADU" - członkowie FSA.
„2012 NIE DLA ISLAMU BEZ DŻIHADU” – członkowie FSA.

Ta sieć w końcu zarejestrowała się i nazwała Państwem Islamskim albo ISIS.

W 2013 i 2014, mimo że początkowo ISIS nie miała nazwy, kiedy twardzi ekstremiści w Syrii stawali się dużo bardziej widoczni, w końcu zachodnie media zaakceptowały iż Raqqa i Aleppo stały się de-facto centrum syryjskich operacji ISIS. W sierpniu 2014 prezydent Oba-ma w końcu potwierdził problem i oświadczył, że jego rząd złapano z Nienacka i nie miał strategii ich zwalczania.

Wracamy do zdjęcia: Zdjęcie McCaina stawało się coraz bardziej interesujące, bo ISIS stawała się coraz bardziej widoczna jako siła ekstremistyczna. W rezultacie mogliśmy zidentyfikować ideologię ludzi na zdjęciu:

a

Były pewne wątpliwości co do #2, samego al-Baghdadi, i sen. John McCain mocno temu zaprzeczał. Ale jest więcej dowodów by wykazać, że to jest Baghdadi, niż temu zaprzeczać.  Człowiek #2 wygląda dokładnie jak on:

a

a

Co więcej, jednym z ważnych kawałków dowodu na to, że #2 jest naprawdę Abu Bakr al-Baghdadi, znajduje się w #1 Abu Mosa (rzecznik prasowy ISIS).

Nie ma absolutnie żadnych wątpliwości, że #1 jest (teraz nieżyjący) rzecznik Islamic State Press Officer Abu Mosa.

a

a

Abu Mosa został zabity w sierpniu 2014 [killed in August 2014].  W 2012, w czasie organizowania, Baghdadi miałby człowieka na tym szczeblu ważności dla Państwa Islamskiego wokół siebie w czasie kiedy robiono to zdjęcie.

Ale spójrzmy na #5 – „Mouaz Moustafa”, bo on jest teraz człowiekiem ciekawym dla każdego w prezydenckiej dyskusji w 2016. Moustafa jest tkanką łączną per se.   Na zdjęciu jest też pośrednikiem sen. McCaina:

a

a

Przechodząc szybko dwa intensywne lata później i spójrzmy gdzie pokazuje się  #5, Mouaz Moustafa w 2014. A bardziej konkretnie na dwie pokazujące się z nim twarze:

a

I spójrzmy. Podczas wizyty do Turcji w 2014 [trip to Turkey in 2014] w celu omówienia zbrojenia syryjskich grup rebeliantów, pod auspicjami ISIS, widzimy  reprezentanta Adama Kinzingera. Oh, tak, i kim jest ten drugi facet zaznaczony na czerwono na spotkaniu?… to nasz anty-Trump kandydat Evan McMullin.

Ha, wyobraźcie sobie.

Zauważenie stojącego tam demonstracyjnie Evana McMullina zmusiło nas do powrotu do filmu CNN z tego czasu by zobaczyć czy faktycznie był tam widoczny w ich raporcie z Turcji. Tak, on tam jest.

Obejrzyj i zauważ go w tle podczas dość długiego filmu:

Na długo zanim ktokolwiek słyszał o Evanie McMullin ubiegającym się o prezydenturę, on tam jest razem z #NigdyTrump Adamem Kinzingerem w Turcji z współpracownikami Bractwa Muzułmańskiego (SETF), którzy sa politycznym ramieniem ISIS pod inną nazwą.

Ogłosił, że celem spotkania było omówienie i jak uzbroić te byty w Syrii. Ale tak jak w 2012 / 2013, te same głosy z Bractwa w 2014 tylko próbują pokazać jako jedno, żeby zdobyc cel drugiego. Taka jest ostateczna historia  za umowami z bronią w  The Benghazi Brief.  To jest lekcja jaką należało przerobić gdyby prawda zawarta w komunikacie [brief] miała w ogóle bardziej zainteresować opinię publiczną.

Na dodatek, powiedziawszy wszystko – to powiązania jak te robią inne rzeczy, jak np. opozycja wobec Donalda Trumpa, nabierają dużo większego sensu.

a

Rzeczy, które pomogą dokonać innych rzeczy robią dużo więcej sensu….

Tłum. Ola Gordon

Źródła:

http://beforeitsnews.com/opinion-conservative/2017/01/bombshell-leaked-audio-of-secretary-kerry-reveals-president-obama-intentionally-allowed-rise-of-isis-3231296.html

Absolutely Stunning – Leaked Audio of Secretary Kerry Reveals President Obama Intentionally Allowed Rise of ISIS…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *