Strona główna > Świat > Prezydent Kazachstanu zaprosił „papieża” na zjazd ekumeniczny

Prezydent Kazachstanu zaprosił „papieża” na zjazd ekumeniczny

Komentarz: Niestety, Redakcja SS nie posiada informacji dotyczącej zaproszenia na Zjazd Żydomasonów Religii Światowych i Tradycyjnych biskupa Bernie Fellaya, Przełożonego neo-Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X. Może zaproszenie nie zostało wystosowane do w/w ze względu na jeszcze istniejący brak „pełnej jedności ze Stolicą Apostolską”. Ale to kwestia najbliższej przyszłości więc udział biskupa Fellaya w następnych Zjazdach Żydomasońskich jest więcej niż prawdopodobny.

Źródło: http://3rm.info/22540-prezident-kazaxstana-priglasil-papu-rimskogo-na.html

Data publikacji: 20.03.2012

Tłum. RX

Bracia illuminaci, Kazach Nazarbajew i żyd Ratzinger-Tauber podziwiają model świętej piramidy w stolicy Kazachstanu Astana, (Satana?)

Nazarbajew zaprosił papieża Benedykta XVI do Astany do wzięcia udziału w pracach IV Zjazdu Przywódców Światowych i Tradycyjnych Religii, który odbędzie się w stolicy Kazachstanu 30 maja, przekazuje korespondent Tengrinews.kz z powołaniem się na serwis prasowy Senatu parlamentu Kazachstanu.

„Oficjalne zaproszenie prezydenta Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa dla papieża Benedykta XVI do wzięcia udziału w pracach IV Zjazdu Przywódców Światowych i Tradycyjnych Religii, który odbędzie się w dniach 30-31 maja tego roku w Astanie, przekazał w Watykanie specjalny wysłannik Szefa państwa, członek Senatu parlamentu republiki, Gani Kasymow”- poinformowano w serwisie prasowym Najwyższej Izby parlamentu. Także według informacji Senatu, Gani Kasymow przekazał oficjalne zaproszenie przewodniczącego Senatu, Kairata Mami, przewodniczącemu Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego Jean Louis Touran, sekretarzowi Watykanu Tarcisio Bertone i założycielowi Towarzystwa Świętego Egidio, Andrea Riccardi. „Przedstawiciele Kościoła Rzymsko-Katolickiego podkreślili wagę inicjatywy prezydenta Nursułtana Nazarbajewa w sprawie zwołania Zjazdu przywódców duchowych i wkład Kazachstanu w promowanie globalnego dialogu kultur i religii”- przekazano w serwisie prasowym. Z kolei przedstawiciele Watykanu wyrazili gotowość wzięcia udziału w forum ekumenicznym w Astanie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.