Strona główna > Polska > Prezydent Izraela w Krakowie: Polska pozwoliła na wprowadzenie w życie przerażającej ludobójczej ideologii Hitlera

Prezydent Izraela w Krakowie: Polska pozwoliła na wprowadzenie w życie przerażającej ludobójczej ideologii Hitlera

– Nie ma wątpliwości, że było wielu Polaków, którzy walczyli z nazistowskim reżimem, ale nie możemy zaprzeczyć, że Polska i Polacy mieli udział w eksterminacji – powiedział prezydent Rivlin podczas wspólnej konferencji prasowej z Dudą w Krakowie. Jak można było się spodziewać, Andrzej Duda oczywiście nie zareagował mówiąc o udziale Żydów w eksterminacji Polaków przed, w czasie i jeszcze długo po wojnie.

Relacja z tego wydarzenia na „Times of Israel” nosi tytuł „Polska i Polacy pomogli w nazistowskiej eksterminacji” – link tutaj. Tymczasem relacja na stronie prezydent.pl jest diametralnie inna!

– Kraj Polska pozwolił na wprowadzenie w życie przerażającej ludobójczej ideologii Hitlera i był świadkiem fali antysemityzmu, wywołanej przez prawo, które teraz pan zaakceptował – dodał prezydent Rivlin jak podaje izraelski dziennik, kwestionując ustawę o IPN. – Ludzie mordowali, a następnie przejmowali [własność zabitych – przyp.red]. Oto fundament „antysemickiego uczucia”, który pozwolił hitlerowcom robić to, co chcieli, nie tylko w Polsce, ale w całej Europie.

– Ta kraina była kuźnią duszy narodu żydowskiego i naszym głębokim smutkiem, także największym żydowskim cmentarzem. Nie można wymazać tak bogatej historii, pełnej, bolesnej. Decydenci polityczni mają obowiązek kształtować przyszłość. Historycy mają obowiązek opisywać przeszłość i badać historię – orzekł Rivlin.

SUPLEMENT

Za: http://dzienniknarodowy.pl/prezydent-izraela-krakowie-polska-pozwolila-wprowadzenie-zycie-przerazajacej-ludobojczej-ideologii-hitlera/

Data publikacji: 12.04.2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *