Strona główna > Polska > PREZYDENT IZRAELA: „… oba nasze narody tak mocno jak może nikt inny, rozumieją konieczność posiadania silnego państwa…

PREZYDENT IZRAELA: „… oba nasze narody tak mocno jak może nikt inny, rozumieją konieczność posiadania silnego państwa…

” Z CYKLU: Judeopolonia – żydowskie państwo w państwie polskim

Państwo Izrael to dowód klęski nazistowskiego planu zagłady; niech nikt nigdy więcej nie ośmieli się podnieść ręki na naród żydowski powiedział prezydent Andrzej Duda do uczestników Marszu Żywych (12. kwietnia 2018r.)

Ok. 12 tys. uczestników Marszu Żywych z prezydentami Polski Andrzejem Dudą oraz Izraela Reuwenem Riwlinem na czele przeszło w czwartek sprzed bramy obozowej z napisem „Arbeit macht frei” w byłym niemieckim obozie Auschwitz I do byłego Auschwitz II-Birkenau.

Po marszu prezydent Izraela podkreślił, że naród Polski „ledwo dał radę przeżyć II wojnę światową, w 1939 roku Polska stała się największym polem śmierci, morderstwa i zniszczenia w całej Europie”.

„Był to obszar pod okupacją nazistów, gdzie Polacy byli narodem uciśnionym, żyjącym w strachu – również polski ruch oporu oraz polski rząd na uchodźstwie” – zaznaczył.

Riwlin wskazał, że z grona Polaków pochodzi wielu Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata – mężczyzn i kobiet – „którzy ryzykowali własnym życiem, życiem swoich najbliższych, którzy ryzykowali pomagając innym” – mówił. „Oni również są zapamiętani i będą pamiętani i czczeni. Każdy z nich oddzielnie” – oświadczył prezydent Izraela.

„Dzisiaj z szacunkiem, podziwem i sympatią patrzymy na państwo Izrael, które za miesiąc będzie obchodzić 70. rocznicę proklamacji niepodległości” – powiedział z kolei Andrzej Duda.

„Jego istnienie, siła i suwerenność to ostateczny dowód klęski niemieckich zbrodniarzy. Nazistowski plan zagłady nie powiódł się, naród żydowski ocalał i niechaj nigdy więcej nikt nie ośmieli się podnieść na naród żydowski ręki” – dodał prezydent.

Zaznaczył, że Polacy „wiele razy walczyli ramię w ramię” z żydowskimi współobywatelami; podał przykład roku 1918 i odzyskania niepodległości.

Podkreślił, że „pamięć i prawda o Zagładzie sprawiają, że oba nasze narody tak mocno jak może nikt inny, rozumieją konieczność posiadania silnego państwa, które jako jedyne może zapewnić nam bezpieczeństwo, pomyślność i swobodny rozwój”. (JUDEOPOLONII ?!?)

„Tak, to Niemcy stworzyli obozy, ale nasi ludzie nie byli mordowani tylko w tych obozach. Członkowie naszego narodu byli zdradzani przez tych, z którymi żyli ramię w ramię we Francji, Holandii, Belgii, byli mordowani przez Ukraińców, Litwinów oraz tak, również przez Polaków” – mówił Riwlin.

Jak dodał, zbyt wielu obywateli Europy wschodniej i zachodniej „kradło żydowską własność, zajmowało żydowskie domy, sprzedawało swoich żydowskich sąsiadów”. „Mordowało ich i odwracało się plecami do tych, którzy raptem chwilę wcześniej byli częścią ich społeczności” – powiedział.

„Kiedy ci, którzy przeżyli Holokaust wrócili po wojnie, bardzo często spotykali się z wrogością” – dodał.

za: www.wnp.pl/…/andrzej-duda-ni…

____________________________

23 kwie 2018

https://gloria.tv/article/K9H29qxaJ47u1wyPH2jpCRkkh

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.