Strona główna > NWO > Prezydent Ekwadoru nieugięcie broni życia

Prezydent Ekwadoru nieugięcie broni życia

mord na bezbronnych ludziach

3Prezydent Ekwadoru mówi, że raczej poda się do dymisji, niż pozwoli na aborcję

Opierając się ogromnej presji ze strony ONZ i dobrze finansowanych międzynarodowych organizacji „praw człowieka”, prezydent Ekwadoru odrzuca ich starania żądające liberalizacji prawa do aborcji.

Rafael Correa zagroził rezygnacją ze stanowiska, jeśli Zgromadzenie Narodowe uchwali proponowaną ustawę, dążącą do zmiany kodeksu karnego Ekwadoru. Ustawa miała pozwalać na aborcję wszystkim kobietom, które stwierdzą, że zostały zgwałcone. Ekwadorskie prawo dopuszcza aborcję, gdy życie lub zdrowie matki jest zagrożone albo w przypadku gwałtu na kobiecie upośledzonej umysłowo.

W ubiegły czwartek, prezydent powiedział Quito News Service „Złożę dymisję jeżeli członkowie naszej partii będą upierać się przy tego rodzaju nielojalności”.

Mam tego dosyć”, powiedział Correa, „oni mówią o demokracji, a potem robią odwrotnie i próbują wykorzystać każdą okazję„.

Ja osobiście jestem przeciwko aborcji, gdy konsultowaliśmy nasze stanowisko z obywatelami w sprawie aborcji, ogromna większość odrzuciła możliwość eutanazji prenatalnej„.

Prezydent zauważył również, że konstytucja państwa chroni życie od poczęcia.

Mogą robić, co zechcą. Nigdy nie zatwierdzę dekryminalizacji aborcji”, stwierdził prezydent.RafaelCorrea-220px-220x271

Członek Kongresu, Paola Pabón, która początkowo proponowała zmiany, aby umożliwić aborcję w przypadku gwałtu, teraz wycofała wniosek.

Z wielkim uczuciem, jakim Ciebie darzmy mówimy, że tym razem robisz błąd„, powiedziała do prezydenta. „Ale w imieniu jedności 100 moich kolegów w Kongresie, cofam wniosek, aby ten blok nie doznał żadnego pęknięcia”.

Ekwador jest mocno naciskany przez cały czas, aby zalegalizować aborcję.

Gdy stanowisko Correa stało się jasne, Human Rights Watch’s Americas wysłało list do Zgromadzenia Narodowego, zachęcając je do zmodyfikowania obowiązującego kodeksu karnego. HRW twierdzi, że dokonując kryminalizacji „przestępstw aborcji”, dokonuje się równocześnie podważenia „podstawowych praw mieszkańców Ekwadoru”. Na stronie internetowej HRW opublikowano wynik debaty pod tytułem „Dlaczego Ekwador traktuje ofiary gwałtów jak przestępców?

W zeszłym miesiącu, Heather Sayette, regionalny dyrektor ds. Ameryki Łacińskiej biura Planned Parenthood Global, opublikowała artykuł, w jakim twierdzi, że „teraz i zawsze, ofiary gwałtów i wszystkie kobiety w Ekwadorze i na świecie zasługują na dostęp do kompleksowych usług zdrowotnych, w tym do aborcji na żądanie„.

W zeszłym roku, komisja ONZ ds. praw ekonomicznych, społecznych i kulturalnych (CESCR) zaleciła, aby rząd Ekwadoru „zmienił swój kodeks karny w taki sposób, aby ustalić, że aborcja nie jest przestępstwem, jeśli ciąża jest wynikiem gwałtu, niezależnie od tego, czy kobieta jest niepełnosprawna intelektualnie, oraz niezależnie od tego, czy stwierdzono istnienie wad wrodzonych„.

Jednak prezydent Correa zdecydowanie oparł się tej presji. Jeden ze sloganów rządowych brzmi: „Ekwador, miłość życia„.

 EcuadorLoveLife-500px-500x297

W wywiadzie dla LifeSiteNews.com, Maria Augusta Teale z Mision Provida (Pro-Life Mission) wyjaśniła, że była zdumiona postacią interwencji i nadużyciem ze strony Planned Parenthood w promowaniu kampanii internetowej nazywającej Ekwador państwem o archaicznym kodeksie karnym i krajem, jaki nie nadąża za współczesnością”.

Zastanawiam się, czy nie jest czymś naprawdę archaicznym promowanie śmierci niewinnych ludzi i nazywanie tego „prawami kobiet?

źródło: http://www.lifesitenews.com/news/ecuador-defies-un-planned-parenthood-and-internationalist-pressure-to-liber

przygotował: stophasbara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.