Strona główna > Bez kategorii > Premier zawsze prawdę ci powie !

Premier zawsze prawdę ci powie !

Źródło: http://contessabalcanese.nowyekran.pl/post/84283,premier-zawsze-prawde-ci-powie

Data publikacji: 29.12.2012

tusk

 

Swego czasu rzecznik rządu, Paweł Graś, był powiedział – „Pan premier zawsze mówi prawdę !” Ile z tego było ironicznych chichotów, ile oburzenia, że to nieprawda, że premier tylko potrafi sypać obietnice ale ich nie spełnia. Itd., itp.

 

A nieprawda ! Premier choć zwyczaju spełniania obietnic faktycznie nie ma, to jednak jedną, bardzo istotną, spełnił sumiennie. Po stachanowsku  na 3000%, czym plan wykonał, a nawet przekroczył. W takim stopniu, że przez kolejne dwa mandaty może sobie leżeć pępkiem do góry i nic nie obiecywać.

O którą chodzi ?

…Stalin mówił – dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie… Tusk tą zasadę stosuje przykładnie co casus „Staruch” dobitnie potwierdza,  ale poszedł o wiele  dalej od ojca narodów. Rzekł był w 2007 r. – dajcie mi władzę, a ja już takich ludzi do jej sprawowania wam dam, że Polska drugą Irlandią się stanie bo moi ludzie to nie jakieś mięczaki  spod znaku mocherowej kaczki, a prawdziwe tytany czynu.

I wiedział co mówi ! Więcej – prawidłowo przemierzył siły na zamiary, na prawdę postawił odpowiednich ludzi na odpowiednich stanowiskach  i słowo ciałem się stało – mamy tą drugą Irlandię !

Na prawdę mamy ! Bo to nieprawda, że nasza Zielona Wyspa, ta Irlandia bis utonęła. Ona wciąż jest !

 

Już wyjaśniam dlaczego tak bronię pana premiera.  Otóż po 5 latach jego rządów nareszcie doszłam o co mu z tą Irlandią chodziło – przecież Irlandia to  kraina… owiec ! I stała się  Polska pod rządami premiera Tuska drugą Zieloną Wyspą, a nawet pierwszą bo  taka Irlandia to ile ona ma tych owiec, no ile ? Góra ze 2 mln (o ile nie mniej bo UE reguluje pogłowie wszystkiego bardzo skutecznie),  szacuję tak na oko bo nie chciało mi się do krynicy wiedzy naszego drogiego Bronka sięgać. A Polska ? Kochaaaani ! Polska jest dosłownie krainą owcami płynącą bo ma ich w przybliżeniu aż 38 mln !!! Nawet gdybym się rąbnęła w liczbie o 1-2 mln to i tak Polska jest prawdziwszą  Irlandią od tej prawdziwej.

Prawdę mówię ! Przecież jedna część tych naszych łowiecek nieustannie głosuje na pana premiera. Jak jeden mąż ! I to pomimo, że widzi iż niedługo z jej ulubionego zestawu „grill-karkóweczka-boczuś-papryczka-cebulka-browar” zostanie tylko… grill na pamiątkę i będzie stał wypucowany do błysku na honorowym miejscu w kredensach jak relikwia jaka…. Nic a nic jej nie rusza ten zamach na dobrość daną im przez pana premiera, okiem nie mrugną na to, że kiedyś jedną ręką im dał, a dziś drugą zabiera… Widzą i nie grzmią. I ta cała nauka, płynąca z mijającej za chwilę pięciolatki pod rządami  pana Tuska co robi ? Idzie w las ! A po Nowym Roku gdzie się biedna podzieje jak wszyscy ludzie premiera po sylwestrowych baletach się sprężą i w końcu las w drugim podejściu z sukcesem sprzedadzą ?

Druga część klienteli do strzyżenia czeka na Godota bo na wybory zwyczajnie nie chodzi i tylko narzeka, że inni znów nie wybrali po ich myśli, a trzecia jakieś marsze, jakieś protesty niby organizuje, petycje podpisuje, macha szabelką ale dobre to jeno na przeganianie much bo do przegonienia premiera – nawet jeśli jest tylko premierkiem –  to stanowczo za mało. Najlepszy przykład –  że nawet muchom to machanie się znudziło i poszły w zimowe kimono, a na posterunku została tylko… ministra Mucha. To z kolei dowód na to, że   pan premier o ile może nic nie móc, może nie dawać rady, to jednak  odpowiednich ludzi wciąż na odpowiednich miejscach rozstawionych ma i oni – przy wydatnej pomocy doświadczonego drogiego Bronisława – na pewno dopilnują by ciągłość priwisljanskoj Irlandii zachować. A żeby Polacy ze stada owiec w ludzi się nie zmienili, tym bardziej.

Jednym z tych odpowiednich ludzi na odpowiednim stanowisku w odpowiednim czasie  jest min.Sławomir Nowak, wciąż w cieniu – a to nowego wicepremiera, a to min.Sikorskiego, a to Rostowskiego, Boniego, Gowina, Cichockiego itd., ale o tym, że – i dlaczego – minister Nowak na szczególne nasze wyróżnienie  zasługuje, w następnej notce. Jeszcze w tym roku.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.