Premier DRL – nie zgadzamy się pozostać w składzie Ukrainy

Premier DRL Zacharczenko sprostował oświadczenie swego pierwszego zastępcy premiera Andrieja PURGINA o gotowości pozostania w składzie Ukrainy. I podkreślił, że przedstawiciele DRL zostali wysłani na negocjacje, dotyczące wymiany więźniów, innych pełnomocnictw oni nie mieli.

a

Informacja o tym, że DRL i ŁRL wyraziły zgodę na pozostanie w składzie Ukrainy, jest nieprawdziwa, powiedział na antenie Rosyjskiego Serwisu Informacyjnego Nowości, Premier DRL Aleksander Zacharczenko.

Wyjaśnił on, że przedstawiciele DRL zostali wysłani do Mińska, żeby skonsultować się w sprawie wymiany więźniów, „pełnomocnictw do wypowiadania takich oświadczeń oni nie mieli i oni ich nie wypowiedzieli”.

„Nie wiadomo, skąd wyszła taka informacja. Najprawdopodobniej, Kijów chciałby, żeby tak było” – powiedział Zacharczenko.

Wcześniej, ITAR-TASS opublikował oświadczenie wicepremiera Andrieja PURGINA dotyczące negocjacyjnej pozycji republik w Mińsku:

„Mowa jest o wspólnej przestrzeni bezpieczeństwa Ukrainy, DRL i ŁRL, o powojennej odbudowie więzi gospodarczych, kulturalnych i społecznych z Ukrainą i o tym, że DRL i ŁRL nie będą mieć pretensji do innych obszarów Ukrainy”, – powiedział Purgin. W oświadczeniu DRL i ŁRL mówiło się, że w przypadku spełnienia szeregu wymagań Republiki Ludowe zapewniają, że „dołożą wszelkich starań, aby utrzymać pokój, zachować jednolitą gospodarczą, kulturalną i polityczną przestrzeń Ukrainy i całej przestrzeni cywilizacji rosyjsko-ukraińskiej.”

Pozostać częścią Ukrainy „Republiki” nie uważają za realne, powiedział Premier rządu DRL Zacharczenko, komentując pojawienie się podobnych oświadczeń członków swego rządu.

Zakharchenko powiedział, że strona ukraińska przekazała pakiet 15 wniosków w sprawie przerwania ognia, a w szczególności zakazu stosowania broni ciężkiej.

Kolejne spotkanie grupy kontaktowej odbędzie się w Mińsku za 4-5 dni, podsumował Zacharczenko.

Tłumaczył Janusz Sielicki

1.9.2014 r.

Z portalu Głos Sewastopola:

Премьер ДНР: мы не согласны остаться в составе Украины

Автор: Betterlife от Сегодня,

http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/4310-premer-dnr-my-ne-soglasny-ostatsya-v-sostave-ukrainy.html

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *