Strona główna > Bez kategorii > Precz z mumią Lenina

Precz z mumią Lenina

Za: http://prawoslawnypartyzant.wordpress.com

Środowiska prawosławne zbierają siły przed 4 listopada, kiedy Rosja obchodzi święto jedności narodowej, które po rozpadzie Związku Sowieckiego zastąpiło obchody rewolucji październikowej.

Dla prawosławnych jest to przede wszystkim święto ikony Matki Boskiej Kazańskiej, patronki zwycięskiego oblężenia polsko -litewskiej załogi na moskiewskim Kremlu. Organizatorzy akcji, zebrani w Komitecie „Wyrzucić Lenina” pragną tego dnia zorganizować w centrum Moskwy wielką demonstrację pod hasłem: „Precz z mumią”.

W skład Komitetu wchodzi ponad 30 organizacji z całej Rosji. Głównie są to bractwa prawosławne, ale także organizacje kozackie oraz młodzieżowe. Władzom Moskwy zostanie złożona petycja zawierająca postulat usunięcia „satanistycznej mumii Lenina” z centrum Moskwy. Odbędzie się także koncert rockowy w którym wystąpią kapele, identyfikujące się z ruchem odrodzenia religijnego w Rosji.

Organizatorzy akcji podkreślają, że ich inicjatywa spotkała się z szerokim odzewem, nie tylko wśród mieszkańców Moskwy, ale także w całym kraju, skąd przychodzą deklaracje poparcia dla idei usunięcia mumii Lenina z mauzoleum na Placu Czerwonym. Są to przedstawiciele różnych grup społecznych, nie tylko ludzie wierzący, ale także ateiści.

Według ostatnich badań opinii publicznej, 70 proc. Rosjan chce, aby mumię Lenina usunięto z centrum Moskwy i została ona pochowana na jednym z cmentarzy w Petersburgu lub w Moskwie. Według działacza Komitetu „Wyrzucić Lenina” w tej akcji nie chodzi o politykę, ale rozpoczęcie wielkiej procesji odrodzenia narodowego, przeciwko satanistycznym siłom okupującym Rosję, których symbolem jest mumia Lenina.

Żyd Lenin (patrz: wikipedia) zmarł w styczniu 1924 r. Jego bliscy chcieli, aby ciało Lenina zostało skremowane i pochowane na jednym z cmentarzy w Piotrogrodzie ( dzisiaj Petersburg). Decyzją sowieckiego kierownictwa, ciało wodza rewolucji zostało zmumifikowane i umieszczone w specjalnym mauzoleum na Placu Czerwonym, zbudowanym na wzór piramid faraonów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.