Strona główna > NWO > Apokalipsa > Prawosławie – ” kapłanki ” i sodomskie ” małżeństwa ” ?

Prawosławie – ” kapłanki ” i sodomskie ” małżeństwa ” ?


Modernizm…krok za krokiem ku przepaści. Na drodze ku kobiecemu „kapłaństwu” i sodomskim „małżeństwom”?

W święto świętego męczennika Teodora Tyrona, 17 lutego, kiedy patriarcha Patriarchatu Aleksandryjskiego, Teodor II, obchodził swoje imieniny w cerkwi p.w. Świętego Mikołaja przy Centrum Misyjnym w Kolwezi (Kongo), została odsłużona Boska Liturgia, w czasie której dostojnik wyświęcił kilka kobiet na diakonissy.

a9

Jest to pierwszy przypadek wyświęcenia diakoniss w historii afrykańskich misji ale i nawet ogólnie i w całej najnowszej historii Cerkwi Prawosławnej. Święty Synod Patriarchatu Aleksandryjskiego „odrodził” instytucję diakoniss w listopadzie 2016 roku.

Odtąd afrykańskie diakonissy, jak się informuje, będą pomagać w działalności misjonarskiej metropolii katangijskiej (eparchia w Kongo) zwłaszcza w sakramencie chrztu dorosłych, ślubu a także w działalności katechetycznej Cerkwi. Co im przeszkadzało w zajmowaniu się taką działalnością bez modernistycznego „wyświęcania” to nie precyzuje się tego.

Ważny jest pierwszy pomyślnie zrealizowany przypadek, precedens, reszta to kwestia czasu i złej woli modernistów, którzy nie pierwszy raz maskują swoje innowacje szlachetnymi intencjami „powrotu do tradycji Starożytnego Kościoła”. I współczesne „odrodzenie” instytucji diakoniss ma u swojej podstawy inicjatywę Watykanu.

Dodajmy, że hierarchowie Cerkwi Patriarchatu Aleksandryjskiego na odbytym w dniu 16 listopada 2016 roku Synodzie  „wysoko ocenili” „Pan-prawosławny Sobór”, jak i jego kuratorów, patriarchę Bartłomieja i papieża rzymskiego Franciszka. A także na skutek zachodzących na ich terytorium tragicznych wydarzeń afrykańskie duchowieństwo podąża podstępnym kursem ekumenicznego „zjednoczenia cerkwi w oporze przeciwko światowemu terroryzmowi” (chociaż święci ojcowie wskazują na przeciwne wzajemne stosunki).

Za: http://3rm.info/main/66425-modernizm-shag-za-shagom-k-propasti-na-puti-k-zhenskomu-svyaschenstvu-i-odnopolnym-brakam.html

Opublikowano: 25.02.2017

Szrapnel


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *