Strona główna > Rosja > Prawosławie a judaizm, islam, judeomasoneria i kabbalizm

Prawosławie a judaizm, islam, judeomasoneria i kabbalizm

Dmitrij Biełousow przedstawia w swoim krótkim wykładzie problem stosunku prawosławia do takich, skrajnie wrogich naszemu Panu Jezusowi Chrystusowi, satanistycznych religii jak talmudyczny judaizm, islam, judeomasonizm i kabbalizm.

UWAGA !  W celu przetłumaczenia treści video zaleca się włączenie automatycznego translatora

Opublikowany 15 października 2016

UWAGA ! SUPLEMENT VIDEO

Hymn Cherubiński (cherubikon, zwany też Pieśnią Cherubinów) – stała część Boskiej Liturgii według tekstów św. Jana Chryzostoma i św. Bazylego Wielkiego.

Hymn ten jest śpiewany przed anaforą w Liturgii Wiernych. Śpiewając Hymn, wierni mają odłożyć „wszelką życia troskę”, aby móc „przyjąć Króla wszystkich” – Jezusa Chrystusa, którego Ofiarą jest Święta Liturgia. Wierni mają wznieść się ponad ziemskie troski, aby móc dokonać „Wielkiego Wejścia” razem z Chrystusem do Jego Królestwa. Dlatego też po Hymnie, kapłan śpiewa wezwanie: „Wszystkich was, prawowiernych [prawosławnych] chrześcijan, niechaj wspomni Chrystus Bóg w Królestwie Swoim”.

Jako stała część liturgii, doczekał się wielu rozbudowanych opracowań wielogłosowych przez licznych kompozytorów. Pomimo, iż jest relatywnie krótki, jego pierwszą część śpiewa się długo, powoli, z powtarzaniem słów. Jest to spowodowane tym, że w czasie tego hymnu celebrans odmawia bardzo długie modlitwy, a następnie przygotowuje i wynosi procesjonalnie Święte Dary przed ikonostas, po czym, po odśpiewaniu przez celebransa oracji, następuje druga część Hymnu, kiedy dokonuje się Wielkiego Wejścia z Darami Ofiarnymi.

Dalej…

Hymn Cherubiński w wykonaniu bizantyjskiego chóru Theodorosa Vassilikosa (fragment)

Nadesłał Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.