Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Prawo Godwina i złe widmo „nazizmu”

Prawo Godwina i złe widmo „nazizmu”

Najpierw pozwólcie nam podać definicję tego, czym jest prawo Godwina.

a

Prawo Godwina (albo zasada Godwina analogii nazistowskich) jest internetowym utartym twierdzeniem, że „gdy dyskusja online wydłuża się, prawdopodobieństwo pojawienia się porównania dotyczącego nazistów czy Hitlera wzrasta”, to znaczy, że gdy dyskusja online (bez względu na temat czy zakres) trwa wystarczająco długo, prędzej czy później ktoś porówna kogoś lub coś do Hitlera lub 'nazizmu'.

Obwieszczone przez amerykańskiego prawnika i autora, Mike Godwina, w roku 1990 prawo Godwina pierwotnie odnosiło się, w szczególności, do grup dyskusyjnych Usenet. Obecnie jest stosowane do wątkowych grup dyskusyjnych, takich jak ora internetowe, chat roomy i komentarzowe blogi, ale też do przemówień, artykułów i innego rodzaju retoryki.

Prawo Godwina może być łatwo rozpoznane podczas debat żydów i tych, którzy znajdują się po lewej stronie politycznego spektrum, może być nawet widoczne w debatach ludzi, którzy nazywają siebie 'nacjonalistami'. Nemezis tych grup są Narodowe Socjalistyczne Niemcy, jedyna ideologia, czy w to wierzysz czy nie, która całkowicie usunęła z dużym sukcesem przewrotowy wpływ żydowskich marksistów ze swojego społeczeństwa. Do tego stopnia, że trzeba było najpotężniejszych militarnie narodów na ziemi, aby wspólnie je pokonać i ponownie zainstalować nad nimi żydowską marksistowską kontrolę. Narodowy Socjalizm pokazał sposób, w jaki ideologia ożywiła naród i usunęła szkodliwe elementy wśród narodu. Była tak udana, że od momentu pokonania Niemiec, uosobienie 'zła' stało się 'nazizmem'.

Hollywood, media, edukacja i polityczna lewica nigdy nie męczą się podtrzymywaniem obrazu 'złego nazizmu' żywym w świadomości mas. Sprzeciwiasz się imigracji? Jesteś nazistą. Sprzeciwiasz się marksizmowi? Jesteś nazistą. Sprzeciwiasz się postępowości? Jesteś nazistą. Obnażasz żydowską supremację? Jesteś nazistą. Chcesz przetrwania swojej etnicznej i kulturowej tożsamości? Jesteś nazistą. Masz opinię inną niż powszechnie uznana co do wydarzeń historycznych? Jesteś nazistą. I tak się to kręci. „Moralną ikoną”, która dominuje na Zachodzie, jest tak zwany 'holokaust', i każdy przejaw patriotyzmu czy rasowej świadomości prowadzi do grup, które twierdzą, że patriotyzm i rasowa świadomość prowadzi do 'komór gazowych'. Każda grupa polityczna czy organizacja, które nie zgadza się z kulturowymi marksistami i postępowościowym zeitgeistem jest etykietowana jako 'nazistowska'. Marksistowska opozycja będzie skandowała 'nazistowskie ścierwo z naszych ulic', nawet jeśli grypy, wobec których stoją w opozycji nie są otwarcie Narodowo Socjalistyczne w swoich wierzeniach, nie ma to znaczenia, jeśli sprzeciwiają się lewicy w jakiejkolwiek kwestii, nazywani są 'nazistami'. Ma to zatrzymać ludzi przed rozważaniem argumentów grup, którym sprzeciwiają się marksiści. Ludzie, którzy są błogo nie przestrzeżeni co do powodów, dla których lewica krzyczy 'nazista' na każdego, kto nie zgadza się z nimi, automatycznie dystansują się od stowarzyszania z narodowościowymi czy rasowymi przekonaniami z powodu etykietki 'nazista'. Tylko wtedy, gdy się otrząsną z tej kontroli myśli i zaczną samodzielnie myśleć, zaczną to rozumieć.

Jak wiele razy czytając jakiś wątek, dotyczący rasy czy imigracji na przykład, widziałeś słowo 'nazista' rzucone w celu powiązania wizji 'zła' stworzonej przez Hollywood i lewicę i zaatakowania zupełnie uzasadnionego argumentu czy punktu widzenia?

Robią to z tego samego powodu, z jakiego kontrolowane przez żydów Hollywood tworzy seryjnie filmy o 'holokauście' i 'żydowskim cierpieniu'. Jak wiele widziałeś filmów, które przedstawiają żydów jako ofiary a niemców jako złych? Jest niezliczona liczba filmów, które przedstawiają tą narrację, ale ludzie tworzący te filmy nigdy nie stworzą hollywoodzkiego przeboju kinowego o złach komunizmu i żydowskiej w nim roli. Dlaczego? Bo chcą mieć monopol na przemysł ofiar i nie chcą, abyś poznał prawdę o początkach najbardziej morderczej ideologii, jaką świat kiedykolwiek znał. Ich cała egzystencja i ich usprawiedliwianie etnicznych czystek w Palestynie koncentruje się wokół statusu ofiary, który zaprojektowali dla siebie i który rodzi się z narracji 'holokaustu'.

Następnym razem, gdy będziesz brał udział w debacie albo taka czytał, sprawdź, ile czasu zajmuje, aby pojawił się metka 'nazizmu'. Ludzie są tak uwarunkowani umysłowo, że nawet nie zauważają, że są manipulowani w interesie jednej grupy, ze szkodą dla siebie.

Ostatnie masowe strzelaniny w Ameryce zaskutkowały w mediach przyozdabianiem nagłówków pierwszych stron słowem 'nazizm' w celu podtrzymania tego fałszywego zobrazowania ideologii przez łączenia jej ze złem, morderstwem i oczywiście doprowadzoną do szaleństwa jednostką. Jak wiele morderstw widzieliście przedstawionych na pierwszych stronach ze słowem komunista czy marksista? Jesteście sobie w stanie wyobrazić nagłówek na stronie głównej, który mówi 'Komunistyczny uzbrojony Brytyjczyk zabija 9 osób'? Nawet ja nie potrafię tego zrobić, powód do napisania takiego nagłówka nie pasowałby do medialnej narracji podtrzymywania złego widma 'nazizmu' żywym i dobrze w umysłach łatwowiernych mas.

W artykule w Daily Star wyrażono się, że zabójca miał „Na wielu stronach wychwalać nazistowskie Niemcy”. Lecz również oświadczono, że był stronnikiem IRA, terrorystycznej grupy marksistowskiej, więc dlaczego nagłówek na pierwszej stronie nie mówił: „Marksistowski terrorysta zwolennik IRA zabił 9 osób”? Ponownie- bo nie pasuje to do narracji.

Media uwielbiają okazje do przepychania swojej propagandy i skrzywiającej umysł trucizny o 'nazistach'. Każda okazja , która się nadarza, jest natychmiast wychwytywana.

Ci z was, którzy są mądrzy na tyle, aby wiedzieć jak to działa, będą widzieli ją dokładnie przez medialne nagłówki takie jak te, ale niestety jest wiele osób, które są tak łatwowierne, że kiedy widzą słowo 'nazista' przyrównane z aktem zła, nigdy nie pomyślą o zapytaniu, dlaczego media zawsze używają tego terminu i ślepo będą wierzyli truciźnie, którą się im serwuje niemal jako codzienną podstawę.

Źródło: https://smashculturalmarxism.wordpress.com/2015/10/03/godwins-law-and-the-evil-spectre-of-nazism/

Tłum. Work Buy Consume Die

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.