Strona główna > Bez kategorii > „Prawieslawny” Janukowycz ceni działalność żydów

„Prawieslawny” Janukowycz ceni działalność żydów

Źródło: http://3rm.info/29854-hanukovich-vysoko-cenit-deyatelnost-evreyskih-organizaciy-v-ukraine.html

Data publikacji: 31.10.2012

Tłum. RX

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz przesłał pozdrowienia uczestnikom i organizatorom Zjazdu Żydów Ukrainy. O fakcie tym informuje Służba Prasowa szefa państwa.

„Przeprowadzenie tego zjazdu w murach nowo wybudowanego Centrum Wspólnotowego „Menora” w mieście Dniepropietrowsk jest świadectwem odrodzenia duchowych i kulturalnych tradycji żydów w naszym państwie”– mówi się w powitalnym przesłaniu prezydenta.

Moja babcia i prababcia były…

„Wysoko cenię działalność żydowskich organizacji nakierowaną na realizację edukacyjnych, oświatowo-uświadamiających i charytatywnych programów, harmonizacji międzynarodowych i międzywyznaniowych stosunków na Ukrainie”– dodał Wiktor Janukowycz.

Oprócz tego szef państwa życzył uczestnikom zjazdu owocnych obrad. Przypomnijmy, że w sierpniu 2012 roku Ukraińska Fundacja Kultury obchodziła jubileusz 25-lecia powstania.

Rada Żydowska jest spadkobierczynią Kijowskiego Towarzystwa Kultury Żydowskiej, założonego pod patronatem fundacji na fali odrodzenia kultur narodowych w końcu lat 80-tych ubiegłego wieku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.