Strona główna > Rosja > Prawie połowa Ukraińców nie ma żadnych oszczędności

Prawie połowa Ukraińców nie ma żadnych oszczędności

Prawie połowa mieszkańców Ukrainy wydaje na bieżąco wszystko to co zarabia, jak wynika z badania socjologicznego Research & Branding Group.

Według sondażu przeprowadzonego w listopadzie bieżącego roku na zamówienie telewizji RBK-Ukraina aż 43% Ukraińców nie jest w stanie robić żadnych oszczędności, wydając całe swoje zarobki na bieżącą konsumpcję, przytacza w poniedziałek agencja informacyjna UNIAN.

Ponad 9% respondentów zadeklarowało, że dysponuje oszczędnościami pozwalającymi im przetrwać przez 1-2 miesięce bez zarobku. 8% może żyć z oszczędności przez 3-4 miesiące, a 5% nawet do pół roku. Socjolodzy z Research & Branding Group, podkreślają jednak, że proporcja Ukraińców nie mających żadnych oszczędności w porównaniu do wyników sondażu z lutego 2017 roku zmniejszyła się o 4 punkty procentowe, a tych, którym oszczędności pozwoliłyby na przetrwanie przez mniej niż miesiąc o 2 punkty procentowe.

Więcej oszczędności posiadają według sondażu osoby starsze niż młodsze. Mieszkańcy wielkich miast – stolic obwodów deklarowali mniejsze oszczędności niż mieszkańcy mniejszych miejscowości. Największe oszczędności deklarowali mieszkańcy wsi.

Sondaż przeprowadzono w dniach 16-26 listopada na próbie 2000 mieszkańców Ukrainy. Błąd statystyczny wynosi 2,4%.

Czytaj także: Ukraina woli gaz ze Słowacji niż z Polski

unian.net/kresy.pl

Za: https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/prawie-polowa-ukraincow-nie-ma-zadnych-oszczednosci/

Data publikacji: 3.12.2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *