Strona główna > Humor > Prawdziwy mąż stanu

Prawdziwy mąż stanu

Francois Hollande

article-2411934-1B995FC6000005DC-384_306x423Oto prawdziwy żydowski mąż stanu. Wygląda głupio? To bez znaczenia; ważne, że robi, to co trzeba.

Żądanie wycofania z obiegu publicznego zdjęcia, na którym francuski prezydent wygląda jak uśmiechnięty idiota, jakie wzbudziło falę komentarzy w mediach społecznych. Szybko zostało wycofane wskutek nacisków rządowej cenzury.

Zdjęcie pokazuje prezydenta Francji w szkole podczas rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Zostało opublikowane przez rządową agencję, a gdy agencja próbowała wycofać je z obiegu po otrzymaniu żądań cenzorskich, szybko trafiło do mediów społecznościowych i poszło w świat.

Zdjęcie przedstawia Hollande uśmiechającego się przed tablicą, na której jest napisane: „Dziś jest dzień powrotu do szkoły„.

Zdjęcie zrobiono we wtorek „podczas wizyty w szkole Denain Michelet, 3 września”, gdy uśmiechnięty Francois Hollande przewodniczył dyskusji panelowej na temat reformy harmonogramów szkolnych ustalonych przez rząd”.

AFP początkowo zamieściło zdjęcie na swojej stronie i było ono dostępne do pobrania, ale później – najwyraźniej zaniepokojone tym, że jest ono nieodpowiednie dla głowy państwa – wydało „obowiązkowe zastrzeżenie”, że zdjęcie nie może być używane. Napisano:

Ze względu na decyzję redakcji, to zdjęcie zostało wycofane. Proszę usunąć je ze wszystkich systemów. Przepraszamy za wszelkie niedogodności i dziękujemy za współpracę„.

 article-2411934-1B9A1347000005DC-44_634x435

Pomimo zakazu, zdjęcie to jednak szybko trafiło do mediów społecznościowych, jak twitter i wywołało lawinę komentarzy.

„Oto nowe oficjalne zdjęcie François Hollande’a. Proszę rozplakatować je w każdym urzędzie miasta!”

„Nawet dostępna ilość oprogramowania do edycji zdjęć, Photoshop, nie pomoże prezydentowi wyglądać na bardziej inteligentnego„.

źródło: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2411934/Unflattering-Francois-Hollande-picture-goes-viral-withdrawal-photo-agency.html

przygotował: stophasbara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *