Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Prawdziwa przyczyna ataku NATO na Libię [wideo]

Prawdziwa przyczyna ataku NATO na Libię [wideo]

Prawdziwym powodem interwencji zbrojnej w Libii była kwestia realizacji planu Kadafiego w zakresie wdrożenia do obrotu złotego dinara, jednolitej waluty dla krajów afrykańskich produkowanej ze złota.

NATO-Destroyed-Libya-To-Prevent-Gold-Backed-Dinar

Dr. James Thring:

„Takie przedsięwzięcia trzeba planować potajemnie dlatego, że w momencie zakomunikowania publicznie faktu rezygnacji z posługiwania się dolarem – taki kraj będzie na celowniku. Na dwóch konferencjach organizowanych przez Kadafiego w roku 1996 i 2000 w ramach Światowych Konferencji Mataba państwa afrykańskie wyraziły zainteresowanie taką walutą.“

Kadafi nie zrezygnował z tego pomysłu, na kilka miesięcy przed zbrojną interwencją w Libii wezwał narody afrykańskie do zjednoczenia, w celu stworzenia nowej waluty, która stała by się konkurencyjna dla dolara amerykańskiego oraz EURO. W takiej sytuacji zarówno ropa naftowa jak i inne surowce były by sprzedawane na świecie jedynie w zamian za złote dinary.

Taka sytuacja miała by wpływ na równowagę ekonomiczną świata, zamożność kraju zależała by od ilości posiadanego złota, a nie od ilości posiadanych rezerw walutowych.

Libia posiada w swoich rezerwach 144 ton złota, Wielka Brytania ma dwukrotnie większe zapasy złota ale dziesięciokrotnie więcej obywateli.

Anthony Wille:

„Jeśli Kadafi miałby ochotę zmienić cenę sprzedaży ropy naftowej lub jakiegokolwiek produktu eksportowego, a w ramach zapłaty akceptował by tylko złote dinary, na pewno spotkało by się to z protestem krajów, które obecnie mają władzę na świecie, poprzez kontrolę nad bankami centralnymi – takie ruchy były by wskazaniem do odsunięcia Kadafiego od władzy“

Michał KK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 45 = 48