Strona główna > Bliski Wschód > Pozytywny przykład, czyli o postępowaniu z nieuczciwymi bankierami

Pozytywny przykład, czyli o postępowaniu z nieuczciwymi bankierami

Info jest czasowe ponieważ pochodzi z 2012 r., jednak wciąż stanowi dobry przykład dla wszystkich krajów świata uciskanych przez żydowskich bankierów. Sytuacja w Iranie niestety także nie jest różowa, pomimo kilku optymistycznych wieści z frontu wewnątrz tego kraju. W rzeczywistości Iranem także rządzi żydomasoneria a cała szopka jaka rozgrywa się od laty wokół tego państwa polega jedynie na staraniach wchłonięcia Iranu przez żydowską mafię z osi Londyn-Nowy Jork-Tel Awiw i pogruchotania wpływów Moskwy i Pekinu w tej „izrahellskiej” części  świata. Pod informacją zestaw linków do artykułów z kwestii irańskiej. a303

aW poniedziałek, w Iranie skazano na śmierć przez powieszenie czterech bankierów za udział w największym jak dotąd państwowym oszustwie. Wydarzenie to miało posłużyć jako jawny  przykład sprawiedliwego wyroku.

(Info powiązane, czyli o tym jak Rotszyldowie usiłowali przejąć irańskie banki pod: http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=10725)

Jak donosi BBC News poza czterema osobami skazanymi na śmierć, trzydziestu pięciu innych oskarżonych otrzymało różne wyroki  – od chłosty, poprzez kary pieniężne aż po karę dożywocia.

Skandal miał swój początek w oskarżeniach, które pojawiły się we wrześniu 2011 roku. Według nich, niektórzy z oskarżonych sfałszowali dokumentację w imieniu towarzystwa inwestycyjnego dotyczącą ochrony pożyczek na zakup nieruchomości należących do państwa. Miało to miejsce w czasie czteroletniego okresu rządowego planu prywatyzacji.

W sumie, trzy tryliony irańskich riali, albo ekwiwalent około 2.6 miliardów dolarów zostało nieuczciwie pozyskanych przez bankierską klikę.

Ten głośny incydent podsycany był przez konflikt pomiędzy prezydentem Iranu Mahmoudem Ahmadinejadem a rządzącymi narodem urzędnikami.

Ponadto, niepożądanym efektem tego skandalu było zakwestionowanie zdania irańskiego ministra ds. ekonomii Shamseddiniego Hosseiniego mianowanego przez Ahmadinejada. W listopadzie 2011 Hosseini ledwo uniknął kary  za rzekome zaniedbanie obowiązków, które miały dotyczyć śledztwa w sprawie oszustwa.

Dla kontrastu warto zauważyć, że oskarżenie w sprawie finansowego oszustwa w USA i w Europie dotyczącego miliardów dolarów nigdy nie wniesione do sądu, mimo że wezwania do zbadania sprawy, które miało zapobiec utracie reputacji, wiarygodności  i praworządności zachodniego systemu bankowego spotkało się z milczeniem ze strony Waszyngtonu, Londynu i Brukseli.

Ekonomiści sugerują, że celowe niedostrzeganie ogromnego i rozprzestrzeniającego się oszustwa finansowego prowadzi do wyprowadzenia kapitału i do zwiększenia braku zaufania do amerykańskich i europejskich instytucji. Nie wspominając  już o efekcie demoralizowania społeczeństwa. Według ekonomistów i irańskiego żyda Nouriela Roubiniego jest  to znana od dawna  i podstawowa kwestia.

„Bankierzy są chciwi, zawsze byli i są chciwi. Dzieje się tak od kilku ostatnich stuleci” – powiedział Roubini jakis czas temu Bloomberg News. „Nie warto pytać czy są oni bardziej niemoralni dzisiaj niż tysiąc lat temu, musimy się natomiast upewnić, że zachowują się oni w taki sposób abyśmy zminimalizowali to ryzyko/(ograniczyli tą chciwość)”.

Źródło: http://beforeitsnews.com/iran/2012/08/iran-hangs-4-bankers-for-fraud-2435502.html

Przekład: Marek

Zobacz koniecznie:

Reżim mułłów NWO w Iranie

&

Masoński Iran

&

Towarzysze kielni i cyrkla

&

Czego boją się żydzi, gdy mówią o Iranie

&

Projekt masoński irańskiego reżimu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.