Strona główna > Bez kategorii > Poziom bezrobocia dramatycznie wysoki

Poziom bezrobocia dramatycznie wysoki

Źródło: http://www.autonom.pl/?p=4214

Data publikacji: 4.02.2013

bez1

Prognozy analityków i ekonomistów nie pozostawiają złudzeń. W 2013 roku w naszym kraju stopa bezrobocia oficjalnie przekroczy 14% zarejestrowanych Polaków. Redukcja zatrudnienia obejmie budownictwo, które od kilku już miesięcy jest w permanentnym kryzysie, ale także firmy z branży IT i handel.

Główny Urząd Statystyczny podał, iż stopa bezrobocia w grudniu 2012 wyniosła już 13,4%. Przekroczenie poziomu 14% bezrobotnych w wieku produkcyjnym spodziewane jest już w pierwszym kwartale tego roku.

Propagandowy obraz serwowany przez rząd zakłóca między innymi PKPP Lewiatan, lakonicznie informujący o potencjalnych zwolnieniach w branży motoryzacyjnej, elektronicznej, odzieżowej i meblarskiej. Sam rząd ustami premiera przyznaje się, iż “pierwszy kwartał tego roku będzie najtrudniejszym w ostatnich kilku latach”. Zdaniem Donalda Tuska w drugim półroczu będzie lepiej, aczkolwiek trudno ustalić komu i pod jakim względem, skoro wspomniane lepiej niekoniecznie może oznaczać tworzenie nowych miejsc pracy.

na podstawie: money.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.