Strona główna > Bliski Wschód > Potajemny deal Obamy w Egipcie

Potajemny deal Obamy w Egipcie

obama-endorses-morsi-as-key-regional-player-dictator-pharaoh-clinton-egypt

obama-endorses-morsi-as-key-regional-player-dictator-pharaoh-clinton-egyptTajny deal wartości 8 mld $ między Obamą a Bractwem Muzułmańskim przyczyną zamachu stanu w Egipcie?

Poniżej znajduje się podsumowanie treści filmu w języku arabskim, który ujawnia umowę zawartą pomiędzy Obamą a Bractwem Muzułmańskim Morsiego. Na podstawie tej tajnej umowy, 40% Synaju miało trafić w ręce Hamasu w zamian za 8 mld $, jakie zostały już wypłacone Morsiemu przez Obamę.

Nic dziwnego, że Obama zwrócił się z prośbą do armii egipskiej o uwolnienie Morsiego:

The Muslim-in-Chief Obama asks Egyptian leaders to RELEASE his BFF, Mohamed Morsi!

• Tajne porozumienie pomiędzy administracją Obamy i Bractwem Muzułmańskim (nie rządem egipskim), przewidywało oddanie 40% Synaju i aneksję tej części terytorium Egiptu do Strefy Gazy. Celem było ułatwienie zawarcia kompleksowego porozumienia pokojowego między izrahellem a Palestyńczykami.

• Umowa ta została podpisana przez Khairat el Shater (numer 2 w szeregach Bractwa), Morsiego oraz przewodnika duchowego Bractwa.

• Kwotę 8 mld $ wypłacono w zamian za ziemię.

• Śledztwo jest w toku i dotyczy czynów Morsiego i El Shatera. Nakaz aresztowania został wystawiony wobec przewodnika duchowego oraz innych członków jego biura.

• Sygnatariuszom umowy grozi kara śmierci za zdradę.

• Administracja Obamy będzie próbować osiągnąć porozumienie z El Sissi (minister obrony): poprzez uznanie prawomocności „zamachu stanu” w zamian za milczenie na temat tego tajnego porozumienia. Ale El Sissi może być bardziej zainteresowany wynikiem procesu, uznaniem winy członków Bractwa i skompromitowaniem ich organizacji, która jest głównym źródłem zagrożenia dla bezpieczeństwa Egiptu.

• Republikańscy członkowie Kongresu poważnie przyglądają się tej skandalicznej sprawie. Jeżeli się potwierdzi i udowodniony zostanie udział Obamy, może rozpocząć się procedura impeachmentu Obamy.

Film po arabsku:

http://www.youtube.com/watch?v=_o24fcRjE44

źródło: http://egyptdailynews.com/news%20selling%20Sinai.htm

przygotował: stophasbara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.