Strona główna > Świat > Ukraina > Pospolite ruszenie ŁRL informuje, że Kijów chce używać bomby próżniowe

Pospolite ruszenie ŁRL informuje, że Kijów chce używać bomby próżniowe

aWedług słów sekretarza prasowego Ministerstwa Obrony Ługańskiej Republiki Ludowej Aleksieja Toporowa pod Mariupolem i w województwie Nikołajewskim wojska ukraińskie dostosowują swoje samoloty do przenoszenia bomb próżniowych, które mają wielkie działanie niszczące.

Wojska ukraińskie przystosowują samoloty pod zastosowanie bomb próżniowych produkcji NATO, powiedział Agencji RIA Novosti sekretarz prasowy Ministerstwa Obrony Ługańskiej Republiki Ludowej (ŁRL) Aleksiej Toporow.

„Według danych operacyjnych, pod Mariupolem i w województwie Nikołajewskim wojska ukraińskie przystosowują swoje samoloty do wykorzystania bomb próżniowych, które mają wielkie działanie niszczące. Te bomby są produkowane w NATO”, – powiedział Toporow.

Przedstawiciel Centrum Informacyjnego СНБО (Совет национальной безопасности и обороны Украины – Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy- od tłum.) Andriej Łysenko zaprzeczył tym informacjom, podkreślając, że standardy NATO nie są kompatybilne z uzbrojeniem armii ukraińskiej.

„Po pierwsze, takich bomb nie ma na uzbrojeniu armii ukraińskiej, a po drugie, ukraiński sprzęt i broń nie są dostosowane do standardów NATO” – powiedział on.

Bombami próżniowymi często nazywa się bomby wybuchowe paliwo-powietrzne, które wykorzystują rozpylanie substancji palnych w formie aerozolu i wysadzenie powstałej chmury gazowej. Podobne ładunki wybuchowe wielkich kalibrów są porównywalne według mocy z ultra małymi taktycznymi ładunkami jądrowymi, które nie mają radioaktywnego efektu rażenia.

Tłumaczył Janusz Sielicki

28.6.2014 r.

Źródło: http://rusvesna.su/tmp/804172679

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *