Strona główna > Polska > Poseł PiS zachwala kandydaturę Macrona na prezydenta Francji

Poseł PiS zachwala kandydaturę Macrona na prezydenta Francji

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki uważa, że z punktu widzenia polskich interesów to właśnie Emmanuel Macron byłby najlepszym prezydentem Francji. Kandydat socjalliberałów w porównaniu do szefowej narodowców Marine Le Pen nie chce bowiem opuścić NATO, a partia Jarosława Kaczyńskiego to „patrioci NATO”.

a88

Czarnecki udzielił wywiadu portalowi internetowemu dziennika „Rzeczpospolita”, w którym był pytany o swój stosunek do wyborów prezydenckich we Francji. Europoseł PiS uważa, że z punktu widzenia Polski najlepszą francuską głową państwa byłby Macron, ponieważ w porównaniu do Le Pen nie jest zwolennikiem opuszczenia struktur NATO. Jedna z najważniejszych medialnych postaci rządzącej partii stwierdziła przy tym, że jego partia jest „patriotami NATO” i z tego powodu nie chce wyjścia Francji z sojuszu.

Co prawda Czarneckiego niepokoi federalistyczna wizja Europy uosabiana przez Macrona, ale w jego opinii po wygranej w wyborach prezydenckich zmieni on swoje stanowisko i będzie kierował się przede wszystkim interesem Francji. Dodatkowo europoseł PiS twierdzi, iż Macron w stosunkach z Federacją Rosyjską jest „bardziej realistyczny”, podczas gdy Le Pen jest otwarta na współpracę ze stroną rosyjską.

Na podstawie: rp.pl.

Za: http://autonom.pl/?p=18175

Data publikacji: 29.04.2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.