Strona główna > Świat > Poseł do parlamentu Islandii mówi o bankach

Poseł do parlamentu Islandii mówi o bankach

źródło: http://www.washingtonsblog.com/2013/06/icelandic-parliamentarian-big-icelandic-banks-were-public-banks-which-were-privatized-for-free-shortly-before-they-tanked.html

Duże banki islandzkie były bankami publicznymi…, do czasu aż zostały sprywatyzowane ZA DARMO na krótko przed ich „wytankowaniem do zera”

 washington-aspx

przygotował: Pluszowy Miś

Grabież Islandii analogiczna do tej w Ameryce … Czy US podąży śladem tej udanej zmiany zasad gry?

Birgitta Jonsdottir jest członkiem islandzkiego parlamentu. Wie sporo o kryzysie finansowym. Zanim została wybrana do parlamentu, zrobiła film dokumentalny o upadku gospodarki Islandii jako dziennikarz śledczy.

Zeszłej nocy, Jonsdottir ujawniła zdumiewający fakt podczas przemówienia, którego byłem świadkiem:

    Wszystkie nasze banki były w rzeczywistości publiczne. Zostały one sprywatyzowane kilka lat przed kryzysem finansowym.

Jonsdottir wyjaśniła, że islandzkie banki osiągnęły ogólnie bilans 5-7 razy większy niż PKB tego kraju w krótkim okresie bańki spekulacyjnej, jaka nastąpiła po ich prywatyzacji.

Natomiast islandzki parlament – w raporcie ujawniającym fakty tego procederu – później stwierdził, że bankierzy nigdy nie zapłacili żadnej sumy, aby “kupić” te banki od rządu lub narodu. Innymi słowy, słodziutkie geszefty i korupcja znaczą tyle, że ​​garstka obrabowała naród z banków, nie płacąc za to ani grosza.

Ameryka jest w analogicznej sytuacji. Dobrobyt, na który nasi przodkowie pracowali bardzo ciężko, aby mógł powstać – a także sama wizja dobrobytu Ojców Założycieli – została ordynarnie obrabowana.

http://www.washingtonsblog.com/2013/03/stunning-facts-about-how-the-banking-system-really-works-and-how-it-is-destroying-america.html

Jonsdottir mówi, że to nie tylko bankiery byli skorumpowani … ale również cała grupa islandzkich polityków, mediów, środowiska akademickiego … wszyscy ludzie na stanowiskach władzy.

Zwraca ona uwagę na to, że – tak źle, jak wyglądają sprawy w Ameryce – tak samo źle przedstawiały się w Islandii. A jednak oni wzięli byka za rogi i odwrócił losy swych spraw.

http://www.washingtonsblog.com/2013/01/iceland-shows-how-its-done.html

a

Artykuł ten pomaga zrozumieć również to, w jaki sposób dokonano “prywatyzacji” polskich banków i do czego one służą żydowskiej mafii kryminalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.