Strona główna > Świat > Ukraina > Poroszenko nazwał Żydów budowniczymi Ukrainy

Poroszenko nazwał Żydów budowniczymi Ukrainy

Żydzi budowali Ukrainę. Takie oświadczenie padło z ust ukraińskiego lidera Petra Poroszenki w środę, 23 grudnia, w czasie jego wystąpienia przed Knesetem, parlamentem Izraela.

a11

„Żydzi jako naród bezpośrednio uczestniczyli w budowie tego kraju (Ukrainy — red.)” — oznajmił ukraiński prezydent.

Wyrażając wdzięczność Jerozolimie za możliwość wystąpienia przed Knesetem, Poroszenko przyznał, że odbiera ją, jako „wyraz głębokiego szacunku i czci” dla „bratniego, przyjacielskiego wobec Izraela ukraińskiego narodu”.

Ponadto, w swoim wystąpieniu polityk określił Ukrainę mianem „twierdzy demokracji” na wschodzie Europy. „Tak jak Izrael Ukraina sąsiaduje z krajem, który odmawia nam prawa bytu, i tak jak Izrael Ukraina najbardziej dąży do pokoju” — podkreślił Poroszenko, oskarżając jednocześnie Moskwę o finansowanie terroryzmu w Donbasie i na Bliskim Wschodzie.

„Przywiezione niedawno kompleksy rakietowe S-400 zdolne są wpłynąć w istotny sposób na równowagę sił w regionie i na zdolność do odparcia zewnętrznej agresji” — zauważył Poroszenko, odnosząc się do faktu rozlokowywania przez Rosję systemu rakietowego S-400 Triumf na terytorium Syrii.

Ukraina została ogłoszona niepodległym państwem 24 sierpnia 1991 roku. Wraz z uchwaleniem 24 sierpnia 1991 roku Deklaracji Niepodległości Ukrainy, swój byt zakończyła Ukraińska Radziecka Socjalistyczna Republika, wchodząca w skład byłego ZSRR. W okresie istnienia ukraińskiej SRR, republice przekazano część terytorium RFSRR, Polski, Rumunii, Besarabii i Czechosłowacji. Do powołania ukraińskiej SRR, większość ziem dzisiejszej Ukrainy znajdowała się w posiadaniu Imperium Rosyjskiego — zauważa Lenta.ru.

Państwo Izrael zostało założone w 1948 roku, po tym jak rząd brytyjski zrzekł się mandatu nad Palestyną. Do tych ziem roszczą też sobie prawa palestyńscy Arabowie.

Źródło:http://pl.sputniknews.com/swiat/20151223/1713214/Poroszenko-Kneset-Zydzi-Ukraina.html#ixzz3vBVu3dwN http://pl.sputniknews.com

P. Poroszenko oczywiście ma rację. Projekt sztucznego stworzenia „narodu ukraińskiego” i „państwa Ukraina” jest od samego początku dziełem żydowskim. Największy bohater Ukrainy, Stiepan Bandera, też był Żydem. O obecnych władzach nawet nie ma co wspominać.
Jak świetnie Żydom udało się zbudowanie Ukrainy – każdy widzi…

a10

admin

Za: https://marucha.wordpress.com/2015/12/23/poroszenko-nazwal-zydow-budowniczymi-ukrainy/

Data publikacji: 23.12.2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.