Strona główna > Rosja > Popularność Putina spadła o dalsze 14%

Popularność Putina spadła o dalsze 14%

Putina - Putin - Wiadomości Polska Świat - Wolna Polska

Putina - Putin - Wiadomości Polska Świat - Wolna PolskaObywatele Federacji Rosyjskiej coraz bardziej rozczarowują się Władimirem Putinem. Według wyników obszernego badania przeprowadzonego przez „Levada-center”, obecnie w pełni popierających poglądy Putina jest tylko 14% badanych co jest najgorszym wynikiem w ciągu 12 lat prowadzenia badań opinii publicznej.

Każdego roku badanym proponuje się wystawienie prezydentowi Federacji Rosyjskiej oceny w dziesięciostopniowej skali. Jeżeli w 2007 roku na 10 (dziesiątka) oceniało Putina 10% obywateli to w roku bieżącym tak wysoko ocenia prezydenta jedynie 5% badanych. Zmienił się także stosunek do poglądów Putina.

Jeżeli w 2007 roku całkowicie podzielało poglądy prezydenta 27% to w 2013 roku było ich tylko 14%. 6 lat temu 29% badanych było gotowe do poparcia Putina „tak długo jak przeprowadza on demokratyczne i rynkowe reformy” ale na obecnym etapie nadzieja pozostała już tylko u 16%. Rozczarowanie Putinem jest dwukrotnie wyższe, 9% w 2007 roku i 22% w 2013 roku.

Niezmienny pozostaje udział tych, którzy stawiają na Putina z powodu braku alternatywy (18%). Przez 6 lat podwoiła się liczba ludzi z negatywnym stosunkiem do Putina, 20% (w 2007 roku było ich 10%). Ponadto 5% badanych twierdzi, że trzeba popierać kogokolwiek byle tylko nie Putina.

Za: http://www.rusimperia.info/news/id17341.html

Data publikacji: 12.08.2013

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.