Strona główna > NWO > Apokalipsa > Poncjusz Piłat – chrześcijanin, męczennik i święty Kościoła Wschodniego

Poncjusz Piłat – chrześcijanin, męczennik i święty Kościoła Wschodniego

Archeolodzy odkrywają „monumentalną ulicę schodów” zbudowaną przez Poncjusza Piłata, potwierdzając, że Piłat był niezwykłym człowiekiem kultury, który rozgłosił Jerozolimę w Cesarstwie Rzymskim

Poncjusz Piłat – gubernator Judei 26-36 AD
Udowodniono, że historycy mylili się uważając, że Herod Wielki

wykonał większość monumentalnej konstrukcji w Jerozolimie.

Odkryto, że zrobił to Poncjusz Piłat.

Teraz jego uważa się za wielkiego budowniczego.

Późniejsze źródła pokazują, że Piłat nawrócił się na chrześcijaństwo

i został zamęczony za Chrystusa.

Cerkiew prawosławna uważa go za świętego.

 

Na podstawie nowych dowodów archeologicznych opublikowanych w Journal of the Institute of Archaeology, (2019), Poncjusz Piłat jest potwierdzony jako niezwykły człowiek kultury, który spędził dużo czasu i pieniędzy na upiększanie Jerozolimy i uczynił ją miastem „znanym w całym Cesarstwie Rzymskim ze świętych miejsc i monumentalnej architektury”.

 

Archeolodzy właśnie odkryli „monumentalną ulicę schodów” na południe od murów Jerozolimy, prowadzącą do stóp Wzgórza Świątynnego, na którym kiedyś stała wielka świątynia Salomona.

 

Ulica ma 0.5 km długości i 8 m szerokości. Zbudowano ją z minimum 10.000 ton płyt wapiennych.

 

Większość wielkich konstrukcji w Jerozolimie historycy przypisali Herodowi Wielkiemu  (ok. 4 BC), ale znaleziony pod schodami zbiór monet wykazał błąd historyków, i monumentalny projekt datuje nie na Heroda, a Poncjusza Piłata, który zorganizował budowę jako gubernator (prokurator) Judei w okresie 26-36 AD. Był jednym z najdłużej służących prokuratorów.

 

Piłat był też hojnym człowiekiem wobec tych kim rządził jako gubernator Judei. Według współczesnego mu historyka Józefa Flawiusza, kiedy skorumpowani liderzy żydowskiej świątyni sprzeniewierzyli pieniądze, albo skarbiec Świątyni, dla siebie – bardzo podobnie do tego na czym złapano Franciszka-Bergoglio i jego neokardynałów w naszych czasach z funduszami neokościoła – Piłat skonfiskował fundusze i wydał je na budowę koniecznego dla ludzi akweduktu.

 

Prawdziwi katolicy, kilka późniejszych źródeł pokazuje, że Piłat, który według Ewangelii św. Jana był przychylny wobec Chrystusa, a skapitulował tylko wobec Żydów w obliczu ich groźby buntu, nawrócił się na chrześcijaństwo i zginął męczeńską śmiercią za Chrystusa, Małżonka Piłata, Klaudia Procula, wymieniona w Ewangelii św. Jana też przeszła na chrześcijaństwo. Oboje uważani są za świętych w Cerkwi Prawosławnej.

 

http://traditio.com/comment/com2009.htm

tłumaczenie: Ola Gordon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.