Strona główna > Bez kategorii > Ponad 800 nowych ofiar szczepionek wśród dzieci

Ponad 800 nowych ofiar szczepionek wśród dzieci

Źródło: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/ponad-800-nowych-ofiar-szczepionek-wsrod-dzieci

Data publikacji: 16.02.2013

vac2

 

Coraz więcej dowodów wskazuje, że koncern GlaxoSmithKline (GSK) uzywając szczepionki o nazwie Pandemrix, której powszechne podawane w całej Europie w okresie 2009-2010  w związku z obawy o zachorowanie na typ grypy o oznaczeniu H1N1 było odpowiedzialne za spowodowanie poważnych i trwałych skutków ubocznych u wielu z tych dzieci, które ją otrzymały.

Conajmniej 800 dzieci,  z których wiele mieszka w Szwecji, cierpią na narkolepsję z powodu szczepionki, urzednicy oraz rodzice zaczeli domagać się odpowiedzi. Jak informowały badania opublikowane w czasopiśmie Public Library of Science ONE, przypadki narkolepsji, nieuleczalne zaburzenia snu, które mogą powodować halucynacje, koszmary senne, a nawet paraliż, wzrosły około siedemnastoktornie u  dzieci i młodzieży w wieku do lat 17.

 

Teraz Naukowcy  potwierdzili bez wątpliwości, że Pandemrix był rzeczywiście odpowiedzialny za wyzwolenie autoimmunologicznej reakcji u znacznie większego odsetku ludności niż normalnie. Nawet Emmanuel Mignot, jeden z wiodących światowych ekspertów w dziedzinie narkolepsji, którzy są obecnie również finansowani przez GSK, wyjaśnił dziennikarzom, że cytując: „nie ma absolutnie żadnych watpliwośći, że Pandemrix jest bezpośrednio odpowiedzialne za spowodowanie wzrostu przypadków narkolepsji wśród europejskich dzieci.”

 

„To jest dramat medyczny,” dodał Goran Stiernstedt, z publicznej służby zdrowia ze Sztokholmu w Szwecji, wypowiadając się  o fali narkolepsji wywołanej szczepionką  w swoim kraju. Około pięć milionów Szwedów było szczepione na H1N1 podczas „pandemii” 2009-2010 , Lecz zaledwie 30 osób wśród nich zostało rzeczywiście ocalone od zachorowania na świńską grypę. Tymczasem ponad 200 przypadków narkolepsji zostało już zgłoszone i potwierdzone.

 

Szczepionki po wykryciu negatywnego wpływu na zdrowie zostały natychmiast wycofane, lecz i tak zdążyły narobić juz wiele złego, tym bardziej iż może się okazać, że jest to dopiero początek zachorowalności.

 

 

Źródło: http://www.cbsnews.com/8301-18560_162-7195247.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.