Strona główna > Świat > Pompeo twierdzi, że Hezbollah jest aktywny w Wenezueli, to uzasadnia możliwą interwencję USA

Pompeo twierdzi, że Hezbollah jest aktywny w Wenezueli, to uzasadnia możliwą interwencję USA

Sekretarz stanu Mike Pompeo powiedział Trish Regan z  FOX Business, że kryzys w Wenezueli zwiększa ryzyko przekształcenia kraju Ameryki Łacińskiej w ziemię niczyją, ze złymi aktorami z Kuby, Hezbollahu i Iranu wpływającymi na region.

„Ludzie nie uznają, że Hezbollah ma tam aktywne komórki – Irańczycy wywierają wpływ na mieszkańców Wenezueli i całej Ameryki Południowej” – powiedział w środę. „Mamy obowiązek obalić to ryzyko dla Ameryki”.

Chaos w socjalistycznej Wenezueli trwa nadal, gdy protestujący i antyrządowi demonstranci ścierają się o przywództwo i legitymację spornego prezydenta Nicolása Maduro.

Pompeo powiedział, że reżim Maduro jest chroniony przez Kubę, która aktywnie i skutecznie prowadzi kraj.

„Kubańczycy najechali na Wenezuelę”, powiedział Pompeo „Kubańczycy kontrolują aparat bezpieczeństwa, chroniąc Maduro i niszcząc drogi życia dla wenezuelskich ludzi przez bardzo długi czas.”

Wenezuelczycy znajdują się w kryzysie humanitarnym, ponieważ Maduro podobno blokuje pomoc z kraju, mówiąc wojskowi: „Nie jesteśmy żebrakami”, jednocześnie domagając się, by taki kryzys nie istniał w południowoamerykańskim kraju. Sekretarz stanu powiedział, że Maduro aktywnie odmawia ludności Wenezueli podstawowej żywności i opieki medycznej.

„Dziś staraliśmy się dostarczyć pomoc humanitarną od … Stanów Zjednoczonych i Kolumbii do Wenezueli, a wojska wenezuelskie pod kierownictwem pana Maduro zatrzymały to” – powiedział Pompeo. „To jest przerażające.”

Prezydent Trump przyrzekł wykorzystać „pełną wagę” amerykańskiej potęgi, by pomóc biednemu krajowi przejść od państwa socjalistycznego do demokratycznej Wenezueli.

„Wspieramy Wenezuelczyków, którzy zbyt długo już cierpieli pod wodzą pana Maduro” – powiedział Pompeo. „Ludzie wiedzą lepiej.”

Stany Zjednoczone znów będą najeżdżać kolejny kraj w imię pseudo ratowania ludności, przed wymyślonym przez nich zagrożeniem.

Jak na ironię, jeśli chodzi o Hezbollah, który USA od dawna uważały za organizację terrorystyczną, sankcje wobec ludzi w Wenezueli powiązane z popieraną przez Iran grupą libańską zostały nałożone już w administracji George’a W. Busha, na pozór oczekując właśnie na takie wydarzenie.

Waszyngton uważa także, że Ameryka Łacińska od lat służy jako baza do zbierania funduszy dla grupy, w tym poprzez narkotyki i programy prania pieniędzy, zgodnie z wcześniejszymi raportami i uzasadniając ten bliski związek, media zauważają, że były prezydent Wenezueli Hugo Chavez utworzył ścisłe związki z Iranem pod przywództwem Mahmuda Ahmedinejada. Podobno jest to wystarczający i konieczny warunek do stwierdzenia, że ​​Maduro obecnie chroni terrorystów, co z kolei wymagałoby amerykańskiej misji pokojowej.

Tak więc populacja USA nie traci fabuły, później w swoim wywiadzie z Foxa, były dyrektor CIA określił Maduro jako „zły człowiek” i nalegał, by USA interweniowały w imieniu zwykłych Wenezuelczyków, którzy ucierpieli pod jego rządami.

Innymi słowy, czeka nas kolejny „humanitarny” zamach stanu pod opieką USA.

_Sobrius_

Żródło: https://chrzescijanka.wordpress.com/2019/02/07/pompeo-twierdzi-ze-hezbollah-jest-aktywny-w-wenezueli-to-uzasadnia-mozliwa-interwencje-usa/

http://chomikuj.pl/Sobrius

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *