Strona główna > Bez kategorii > Pomnik lejącego Stalina we Lwowie i Kijowie

Pomnik lejącego Stalina we Lwowie i Kijowie

Źródło: http://www.rusimperia.info/news/id12557.html

Data publikacji: 8.05.2012

Tłum. RX

Wybitne gruzińskie żydzisko powinno mieć taki pomnik również w Polinie, co najmniej, przed siedzibą żydowskiej, wolnościowej „Gazety Wybornej”. W końcu odrobina wdzięczności ze strony duchowych „…synów” takiemu wybitnemu żydowi należy się bez najmniejszych wątpliwości.

7 maja 2012 roku przedstawiciele prawosławnego Bractwa Dmitrija Korczyńskiego postawili w centrum Kijowa żartobliwy pomnik Józefa Stalina, donosi Gazieta.ua

Była to postać w wojskowym płaszczu, naturalnej wielkości, wykonana z papieru i drewna oraz pomalowana farbą w kolorze złotym. Z wystającego z „pomnika” cewnika wyciekała woda. Analogiczne akcje miały miejsce we Lwowie i w Odessie.

„Przygotowaliśmy je na Euro 2012 i na 9 majowy Dzień Zwycięstwa Kołymy Nad Buchenwaldem. Rzeźba wykonana jest jako działająca fontanna i jest symbiozą sowieckiego socrealizmu i europejskich tradycji, proszę przypomnieć sobie siusiającego chłopca brukselskiego. Uważamy, że kompozycja rzeźbiarska powinna obalać komunistyczny mit o Stalinie jako bohaterze i wyzwolicielu. Tę historyczną postać trzeba traktować z uśmiechem”- powiedział gazecie „Ukraińskije Nowiny” przedstawiciel Bractwa, Dmitrij Lińko, podczas stawiania „pomnika” w Odessie.  Ponieważ te akcje nie były przepisowo zgodne ze zgodą władz miejskich to pracownicy milicji usunęli „pomniki” po ich ustawieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.